Ucuz Uçak Bileti Sağlayan Uçuş Türü
 1. Anasayfa
 2. Genel

Ucuz Uçak Bileti Sağlayan Uçuş Türü

0

Ucuz uçak bileti sağlayan uçuş türü için kullanılan isim Charter olarak bilinir. Diğer uçuşlara göre çok daha ucuz uçan bu seferleri bulmak kolay değildir fakat önemli avantajlar sağlayabilmektedir. Charter uçak biletleri sıradan uçak biletleri gibi satışa sunulmaz. Ucuz uçak bileti sağlayan uçuş türü Bu tür uçak biletlerini seyahat acentalarının bilgileri sunduğu sitelerden ya da aracılık sağlayan uçak bileti sitelerinden bulabilmek daha mümkündür. Ucuz uçak bileti sağlayan uçuş türü

Ucuz Uçak Bileti Sağlayan Uçuş Türü

Charter Nedir?

En ucuz uçak bileti elde etmenin en kolay yollarından biri olan Charter uçuş, tur düzenleyen ya da özellikle bir sebepten dolayı kiralanan uçak seferlerinin koltuklarından birinin satışa sunulması anlamına gelmektedir. Uçuş çoktan kiralanmış olduğu için satın alınan bilet çok daha ucuza getirilmektedir. Seyahat acenteleri için düzenledikleri turların katılımını garanti altına alabilmek adına bazı seferleri kiralamak suretiyle uyguna getirebilirler. Bu seyahat acentaları bir tane ya da birden fazla şekilde bir araya gelerek bir uçak seferini tamamen kiralamış olabilirler. Bu uçuşlar genellikle tatil dönemlerinde daha sık görülmektedir. Bir aydan uzun sürmeyecek yolculuklar için geçerlidir. İki noktadan daha fazla noktaya tercih yapılması mümkün olmayacaktır. Yoğun dönemlerde yolculuk yapmanız gerektiğinde Charter uçuş takip ederek uçak biletinizin fiyatında önemli değişiklikler oluşturmanız mümkündür.

Ucuz Uçak Bileti Sağlayan Uçuş Türü

Charterden Nasıl Faydalanılır?

Charter biletlerden almak veya faydalanabilmek için bu yoğun tatil dönemlerinde yapılan seferleri takip etmeniz gereklidir. Ancak bu seferler uçuş şirketlerinin internet sitelerinden ya da bilet satış noktalarından satışa sunulmaz. Gitmek istediğiniz bölge için bilet satın alabilmek için öncelikle o noktaya charter uçuş olup olmadığını kontrol etmeli ve daha sonra bu noktada satış aracılığı yapan internet sitelerini ziyaret ederek alım yapmalısınız. Charter biletler belirli organizasyon dönemlerinde de daha kolay bulunabilir. Örneğin dünya çapında düzenlenen bir festivalin düzenlendiği bir ülkeye charter bilet bulmak normal zamanlara kıyasla çok daha kolay olabilme şansına sahiptir. Normal şartlara kıyasla bu tür dönemlerde seyahat acentaları çok daha fazla kampanya düzenleyerek uçakları kalabalık turları için kiralamaktadır. Bu sebeple de boşluk oluşan koltuk charter olarak daha uygun fiyatlara satışa sunulmaktadır.

Ucuz Uçak Bileti Sağlayan Uçuş Türü

Charter’in Farklılığı Nedir?

Dünyanın her yerine oldukça ucuz şekilde yolculuk etmenizi sağlayan charter uçuşlar, genellikle tatillerde seferlerin yoğun olduğu ve turistlerin çok gittiği İtalya, İspanya ya da Fransa gibi ülkelerde görülmektedir. Bu tür charter bir uçuş için bilet satın aldıysanız biletlerinizin saatlerini sık sık kontrol etmeniz gerekmektedir. Bu saatler değişiklik oluşturma yetkisi tur şirketine tanındığı için bunu yapabilmektedirler. Charter bir bilet almak için bir ya da iki haftalık otel kiraladığınızda da önerilebilir. Bu seferleri satın alan tur şirketleri genellikle otellerle de anlaşma yaparlar. Özellikle yaz döneminde ülkemize de yurtdışından pek çok turist charter biletlerle gelmektedir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir