Yeşil Renkli Şifalı Taşlar
 1. Anasayfa
 2. Gezilecek Yerler

Yeşil Renkli Şifalı Taşlar

0

Yeşil renkli şifalı taşlar birçok kişinin ilgisini çekmektedir. Eğer yeşil rengi seviyorsanız, birbirinden güzel yapıya sahip olan bu taşlar size bir enerji katabilir. Günümüzde bu kapsamda en çok tercih edilenler şu şekildedir;

 1. Yeşim Taşı
 2. Yıldız Taşı
 3. Amazon Taşı
 4. Kan Taşı
 5. Krizokol

Bunların her birinin kendine özel etkisi vardır. Hepsini değerlendirebilir, uygun bulduklarınızı sürekli yanınızda taşıyabilir. Dilerseniz eve koyabilir, dilerseniz bir takı şeklinde yaptırabilirsiniz. Bunları bulmak için interneti ya da işletmeleri tercih edebilirsiniz.

Yeşil Renkli Şifalı Taşlar
Yeşil Renkli Şifalı Taşlar

Yeşil doğal taş isimleri: Yeşim Taşı

Yeşim taşı yeşil doğal taş isimleri arasında ilk yapabileceğiniz tercihler arasındadır. Günümüzde genellikle Çin, Tayland, Amerika Birleşik Devletleri, Zimbabwe gibi ülkelerde çıkarılmaktadır. İçerisinde alüminyum, sodyum, demir, krom ve manganez gibi mineraller vardır.

Odaklanmayı kolaylaştırdığına inanılan bu taş, düşüncelere netlik kazandırmada, zihin faaliyetlerini güçlendirmede yardımcı olmaktadır. Güven ve huzur verici, kaygılardan uzaklaştırıcı yapısı bulunmaktadır.

Yeşim taşıyla cilde masaj yapılması aynı zamanda kan akışını hızlandırmakta, elmacık kemikleri ve göz altındaki fazla yağları atmaktadır.

Yeşil doğal taş isimleri: Yıldız Taşı

Azim taşı olarak da bilinen yıldız taşı, yeşil renkli de görülebilmektedir. Kararlılık ve öz güveninizi arttırmakla bağlantılı olup, karamsarlığa düştüğünde yardım edebilir. Günümüzde genellikle kolyelerde, teşbihlerde, bilekliklerde görülmektedir.

Doğal taşlar ve anlamları bakımından incelendiğinde ilham verdiği, odaklanmayı kolaylaştırdığı, empati yeteneğini geliştirdiği görülmektedir. Aynı zamanda olumlu düşünceleri arttırmaya yardım ettiği, gerginliği azalttığı, böylece genel anlamda daha olumlu tutumlara yardım ettiği görülür.

Yeşil doğal taş isimleri: Amazon Taşı

Şifalı taşlar arasında bulunan Amazon taşı yeşile yakın bir renge sahiptir. Eril ve dişil enerjileri dengelemekte olup, elektromanyetik kirliliğe karşı koruduğuna, mikrodalgaları emdiğine inanılır. Yatıştırıcı özellikleri beyin ve sinir sistemini sakinleştirdiği düşünülür.

Yeşil Renkli Şifalı Taşlar
Yeşil Renkli Şifalı Taşlar

Çalışma masalarından kolyelere, takılardan yogaya kadar her yerde kullanılabilen bu taş endişe ve korkuları da hafifletmektedir. Duygusal travmaları yatıştırmada, sinir sistemindeki şiddetlenme ve tıkanmaları giderdiği düşünülür.

Yeşil doğal taş isimleri: Kan Taşı

Koyu yeşil taş olan kan taşı çok eski bir kullanıma sahiptir. Brezilya ve Hindistan gibi yerlerden çıkartılmakta olup sabırsızlığı, saldırganlığı ve sinirliliği azaltır. Alışılmadık koşullara uyum sağlamanıza yardımcı olur.

Sezgiyi arttıran bir taş olduğuna inanılan kan taşı koruma sağlamaktadır. Zihin üzerinde sakinleştirici ve canlandırıcı bir etkisi olduğuna inanılmaktadır.

Yeşil doğal taş isimleri: Krizokol

Krikozol şifalı taşlar arasında yapabileceğiniz seçenekler arasındadır. Rusya, Avustralya, Bolivya ve Namibya gibi ülkelerden çıkartılmaktadır. Özel ve evrensel düzeyde uyumlu bir taş olup sakin bir tabiata sahiptir. Zihni ve bedeni dengelemeye yardımcı olan taş, kaygı ve endişe bozukluğu gibi durumlarda kullanılabilir. Aynı zamanda adet döngüsünde yaşanan ağrıları, hamilelikte doğum sancılarını hafifletebilir. Takılardan kolyelere kadar her yerde kullanımı mümkündür.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 1
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir