Ahşap Malzemeden Yapılmış Küçük Tatil Evi
 1. Anasayfa
 2. Genel

Ahşap Malzemeden Yapılmış Küçük Tatil Evi

0

Ahşap malzemeden yapılmış küçük tatil evi için kullanılan isim Bungalov olarak bilinmektedir. Bu küçük evler oldukça rahat olarak bir tatilin geçirilmesi için imkân sunmaktadır. Tatil için kullanılan bu ahşap evler iki kişilik tatil için tercih edilmektedir. Bungalov evler ucuz maliyeti, ahşap yapısıyla doğal bir hava oluşturması ile oldukça sevilen bir tatil seçeneğidir. Ahşap malzemeden yapılmış küçük tatil evi

Ahşap Malzemeden Yapılmış Küçük Tatil Evi

Bungalov Nedir?

Genellikle tek katlı ancak asma katlarla iki katlı olabilen ve çatıyla birlikte iki buçuk kata kadar inşa edilebilen bungalov evler çok katlı binalara göre daha geniş bir zemin üzerine oturtulur. Eğik bir çatıya sahip olur ve önüne tatilcilerin kendilerine vakit ayırırken çıkıp hoş bir ambiyans oluşturmaları için teras ya da verandaları bulunur. İç planları tüm binalara göre değişiklik gösterse de iki kişinin rahat şekilde kalabilmesi göz önüne alınarak planlama yapılır. Tatil için bungalov evlerin oturma alanının daha geniş kalması açısından yatak odası kısmı daha dar tutulur. Bu yapılar her birinde farklılık göstermek üzere bir genelleme yaparak yaklaşık 25 ile 30 metrekare arasında oluşturulur. Malzemelerin maliyetinin düşük olması ile oldukça kolay bir şekilde inşa edilebilir. Son dönemlerde hem yazlık yerlerde hem de kışlık yerlerde bungalov evler daha sık görülmektedir.

Ahşap Malzemeden Yapılmış Küçük Tatil Evi

Bungalov Evler Neden Tercih Edilir?

Bungalov evler son zamanlarda tatilciler tarafından çok sık tercih edilmektedir. Bu tercihi oluşturan sebeplerin kaynakları oldukça farklıdır. Bu küçük ahşap evlerin içerisinde yer alan oksijen sirkülasyonu oldukça fazladır. İçerisinde solunu yolları ile ilgili rahatsızlık yaşayan ya da romatizma gibi hastalıklara sahip olanların rahat etmesine imkân vermektedir. Betonarme evlere göre çok daha kolay ve az maliyetle inşa edilebilmektedir. Bu açıdan da özellikle tercih noktasında seçilir. İçerisinde bulunan iki kişi için yeterli olabilecek donanımları ile keyifle vakit geçirebileceğiniz ve kafanızı dinleyebileceğiniz bir alan oluşturmaktadır. Dilerseniz önünde yer alan balkon ya da veranda da hoş vakit geçirmeniz mümkündür. Bunun yanı sıra bu evlerin önüne havuz yapılabilmekte ya da verandalarına salıncak koltuklar koyabilmekte mümkün olmaktadır.

Ahşap Malzemeden Yapılmış Küçük Tatil Evi

Bungalov Nerelerde Bulunur?

Bungalov ev deyince akıllara rahat bir tatil gelmektedir. Bu evlerde konforlu bir şekilde iki kişilik tatil yapılması mümkündür. Özellikle İstanbul’dan ve şehrin kalabalığından her an kaçabilmek isteyenler için oldukça sık tercih edilmektedir. Bu sebeple de özellikle İstanbul’a yakın bölgelerde yer alan Bolu, Abant, Edirne, Olimpos, Ağva, Şile gibi bazı sakin yerleşim yerleri Bungalov evlerin inşası için özellikle ideal görülmektedir. Bu evler için deniz kenarı inşa için tercih edilebileceği gibi orman içlerinde de oldukça konforlu bir tatil ortamının oluşturulması mümkündür. Çalışan insanların özellikle şehirden fazla uzaklaşmadan aralıklarla böyle ufak kaçamaklar yapması için ideal tatil fikirleridir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir