Antalya’da Yapılacak En İyi Tatil Aktiviteleri
 1. Anasayfa
 2. Antalya

Antalya’da Yapılacak En İyi Tatil Aktiviteleri

0

Antalya’ya tatile gelip farklı şeyler denemeyi tercih eden tatilciler için harika bir liste oluşturduk! Bu listede Antalya’da yapılacak en iyi tatil aktivitelerini bulacaksınız! Her biri birbirinden eğlenceli olan bu aktiviteler arasında size uygun olan bir şey mutlaka olacaktır. İlk hoşunuza gitmeyen şeyi görür görmez bizi terk etmeyin. 🙂

Tatil pek çok insan için deniz – kum – güneş olsa da trekking, dağcılık gibi ekstrem sporlar da oldukça zevkli tatil aktiviteleri olabilirler. Bu sebeple ister deniz ister orman insanı olun mutlaka size göre bir şey bulacaksınız!

Antalya'da Yapılacak En İyi Tatil Aktiviteleri
Antalya’da Yapılacak En İyi Tatil Aktiviteleri

Adrasan Tekne Turu

Adrasan tekne turu, listenin en başında yer almayı hak ediyor. Hem ekonomik hem de dolu dolu bir gün geçirmek için harika bir seçenek. 5 farklı yeri ziyaret eden Adrasan tekne turu, oldukça ucuz. Ayrıca fiyata dahil olan yemek, meyve, çay gibi ikramlar da ekstrası! Büyüleyici koylarda yüzmek, güneşlenmek ve harika fotoğraflar çekinmek için Adrasan tekne turuna katılabilirsiniz.

Suluada tekne turları her gün sabah saatlerinden akşam saatlerine kadar Adrasan sahilinden hareket ederler. Sabah erken saatlerde buraya giderek ya da öncesinde rezervasyon yaptırarak tura katılabilirsiniz.

Trekking

Dünyanın en uzun yürüyüş parkurlarından biri olan Likya yolunun büyük bir kısmı Antalyadadır. Batonlarınızı, outdoor ayakkabılarınızı giyin ve ormanların içinden, küçük dağ tırmanışları ile Likya yolunda vakit geçirin! Yol üzerinde pek çok işletme ve konaklama mevcut. Konaklama olarak camping alanlarında çadır ya da bungalov kiralayabilirsiniz.

Ayrıca yol üzerinde pek çok tarihi yapı bulunur. Örneğin heykeller, antik şehirleri gibi pek çok yapıya rastlayabilirsiniz. Yol üzerindeki bu harika müzelerin bazılarını gezmelisiniz. Tarihe tanıklık etmek oldukça ilginç bir hissiyat.

Antalya'da Yapılacak En İyi Tatil Aktiviteleri
Antalya’da Yapılacak En İyi Tatil Aktiviteleri

Kamp

Kampı bu listeye almalı mıyız diye çok düşündüm çünkü Antalya’daki en popüler aktivitelerden biri. Türkiye’nin her yerinden insanlar Antalya’ya kamp yapmaya geliyor her yıl. Ama haklı bir sebepleri var! Antalya’da kamp yapmak oldukça eğlenceli. Fakat kalabalık değil de sakinlik istiyorsanız kamp için Antalya’nın eşsiz koylarını tercih etmelisiniz.

Örneğin Sazak Koyu kamp için oldukça keyifli ve son derece sakindir. Çünkü koya sadece deniz yolu ile ulaşım sağlandığı için sadece gerçekten koyun tadını çıkarmak isteyenler kamp yapar. Koya ulaşımı ise en kolay tekne turları ile sağlayabilirsiniz. Tekne turu kelimelerini görünce korkmanıza gerek yok, Adrasan tekne turu fiyatları oldukça uygundur. Kaptanla anlaşıp sabah turların biriyle koya ulaştıktan sonra ertesi gün aynı tekneyle geri sahile dönebilirsiniz.

Yamaç Paraşütü

Trekkinge yakın olan ama çok daha aksiyonlu olan yamaç paraşütü, Antalya’da yapılmaz da nerede yapılır ki? Torosların eşiğine kadar gelip yamaç paraşütünü denememek için hiçbir sebebiniz yok! Korkmak dışında tabii. Ama her gün yüzlerce insanın yaptığını düşünürsek o kadar da korkulacak bir şey olmadığını görebilirsiniz.

Antalya’ya tatil için geldiğinizde bu dört aktiviteden birini mutlaka yapın! Her biri birbirinden eğlenceli ve deneyim dolu aktiviteler olduğu için yolda oldukça güzel anılar elde edeceksiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
Gömbe Yaylası 1

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir