Anzer Yaylası
 1. Anasayfa
 2. Rize

Anzer Yaylası

0

Anzer Yaylası denilince akla hemen Anzer Balı geldiğini biliyoruz. Dünyaca bir üne sahip olan bu balın yetiştiği yaylada Rize için en büyük turizm merkezlerinden birisi olarak yerini almıştır. Yaylanın alanının geniş olması sebebi ile 2 bölüme ayrılmıştır. Birinci bölüm Aşağı Anzer yani Çiçekliköy ismi ile anılan yerdir. Burada doğal yaşamın içinde yer alan muhteşem manzaraları ve bol oksijeni teneffüs edebilirsiniz.

Anzer Yaylası

Gezileriniz sırasında yine aksiyon severler için hazırlanan dağcılık, doğa yürüyüşleri ve yamaç paraşütü gibi adrenalini yüksek aktivitelere katılım sağlayabilirsiniz. Anzer Yaylası diğer bir bölümü olan Yukarı Anzer diğer bir ismi ile Ballıköy sınırlarına kadar uzanır. Büyük ve görkemli yaylanın içinde yer alan birçok tesis yerli ve yabancı turistlere yılın her ayında hizmet vermektedir.

Anzer Yaylası 4

Sağlık konusunda da yine buralara gelen ve burada bulunan balın ünlü olmasının sebebi çiçek türlerinin bu bölgede çok çeşitli olmasındandır. Doğal ve tabiat aşıklarının gezintileri için muhakkak gezilerde planlanması gereken özel yerlerden bir tanesidir.

Anzer Yaylası 5

Anzer Yaylası Nerededir?

Yaylaları ile ünlü olan Rize ilinin İkizdere ilçesinde ortalama 35 kilometre mesafede bulunmaktadır. Yollar trafiğe açık ve kullanışlıdır. Yüzlerce çeşitliliği bulunan çiçekler arasında yaylanın temiz havasa sizi kendisine aşık edecek

Anzer Yaylası 6

Anzer Yaylasına Nasıl Gidilir?

Yaz aylarında gerek bal için gelenler, gerek yabancı turistlerin bol olması sebebi ile il merkezinden dolmuş seferleri yapılmaktadır. Özel araç ile gidilmesi durumunda ise Rize’den İkizdere ilçesine oradan 4 kilometre kadar Dereköy’e geçiş sağlanarak yaylaya ulaşabilirsiniz. Turizm bölgesi olması sebebi ile sizlere yön veren levhaları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
rize-etnografya-muzesi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir