Anzer Yaylası

PAYLAŞ

Anzer Yaylası denilince akla hemen Anzer Balı geldiğini biliyoruz. Dünyaca bir üne sahip olan bu balın yetiştiği yaylada Rize için en büyük turizm merkezlerinden birisi olarak yerini almıştır. Yaylanın alanının geniş olması sebebi ile 2 bölüme ayrılmıştır. Birinci bölüm Aşağı Anzer yani Çiçekliköy ismi ile anılan yerdir. Burada doğal yaşamın içinde yer alan muhteşem manzaraları ve bol oksijeni teneffüs edebilirsiniz.

Gezileriniz sırasında yine aksiyon severler için hazırlanan dağcılık, doğa yürüyüşleri ve yamaç paraşütü gibi adrenalini yüksek aktivitelere katılım sağlayabilirsiniz. Anzer Yaylası diğer bir bölümü olan Yukarı Anzer diğer bir ismi ile Ballıköy sınırlarına kadar uzanır. Büyük ve görkemli yaylanın içinde yer alan birçok tesis yerli ve yabancı turistlere yılın her ayında hizmet vermektedir.

Sağlık konusunda da yine buralara gelen ve burada bulunan balın ünlü olmasının sebebi çiçek türlerinin bu bölgede çok çeşitli olmasındandır. Doğal ve tabiat aşıklarının gezintileri için muhakkak gezilerde planlanması gereken özel yerlerden bir tanesidir.

Anzer Yaylası Nerededir?

Yaylaları ile ünlü olan Rize ilinin İkizdere ilçesinde ortalama 35 kilometre mesafede bulunmaktadır. Yollar trafiğe açık ve kullanışlıdır. Yüzlerce çeşitliliği bulunan çiçekler arasında yaylanın temiz havasa sizi kendisine aşık edecek

Anzer Yaylasına Nasıl Gidilir?

Yaz aylarında gerek bal için gelenler, gerek yabancı turistlerin bol olması sebebi ile il merkezinden dolmuş seferleri yapılmaktadır. Özel araç ile gidilmesi durumunda ise Rize’den İkizdere ilçesine oradan 4 kilometre kadar Dereköy’e geçiş sağlanarak yaylaya ulaşabilirsiniz. Turizm bölgesi olması sebebi ile sizlere yön veren levhaları takip etmeniz yeterli olacaktır.

PAYLAŞ


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

14 Tem, 2018     1

Ovit Yaylası

28 Kas, 2017     0

Kıble Dağı Camii

28 Kas, 2017     0

Fırtına Deresi

28 Kas, 2017     0

Arapdüzü Mesire Alanı

28 Kas, 2017     0

Sal Yaylası

27 Kas, 2017     0

Pokut Yaylası