Argın Yaylası
 1. Anasayfa
 2. Ordu

Argın Yaylası

0

Argın Yaylası, Dört bir yanı cennet ülkemizin doğal güzelliklerini saymakla bitiremeyiz. Her yanda keşfedilmemiş ya da keşfedilmiş ama farklı amaçlarla kullanılan bir turizm cenneti yatmaktadır. Yaylalarımızda işte bundan çok değil 5 – 10 yıl öncesine kadar birer mezra yani hayvan otlatma alanı olarak kullanılmaktaydı. Son dönemlerde ise şehir hayatından bunalan insanların doğa ile buluşma noktası haline geldi artık yaylalarımız ve turizme açıldı. Yayla açısından bir cennet sayılabilecek bölgemiz de Karadeniz Bölgesi olarak gösterilmektedir. Burada her şehirde bulunan yaylalar görülmeye değerdir. Hele ki Ordu ilinde bulunan Argın Yaylası’nı mutlaka görmenizi burada vakit geçirmenizi tavsiye ederiz. Bu ziyaret adeta ömrünüze ömür katacaktır.

Argın Yaylası 5

Argın Yaylasına Ulaşım

Argın Yaylası, Ordu ili Akkuş ilçesinde Niksar kara yolu üzerinde Akkuş ilçe merkezine tam olarak 3 km mesafede yer alır. Yaylaya ulaşım asfalt döşenmiş yolla rahatlıkla sağlanmaktadır. Bunun için Ünye ilçesinde iseniz 70 km Ordu merkezde iseniz de 125 km lik bir yolu aşmanız gerekmektedir.

Argın Yaylası Hakkında Bilgiler

Günümüze kadar halen aslı bozulmamış bir şekilde kalmayı başarmış doğal bir cennet olan Argın Yaylası 1991 yılında da Bakanlar Kurulu kararı ile Turizm Merkezi ilan edilmiştir.  Tam olarak deniz seviyesinden de yüksekliği 1597 m olan yaylanın etrafı yemyeşil gürgen ağaçları ile dolu ormanlarla çevrelenmiştir.  Hem göz zevkinize hem ruh sağlığınıza hem de beden sağlığınıza iyi gelecek bu yaylada geçirdiğiniz zaman kadar gençleştiğinizi hissedeceksiniz.

Argın Yaylası 6

Argın Yaylası bozulmamış ve son derece doğal yapısı ile görülmeye değer yaylalarımız arasında ilk sıralarda olup kayak turizmi içinde oldukça elverişli bir yaylamızdır. Özellikle doğal güzelliğini yeşilin her tonunu görmek ve temiz havasını içine çekmek isteyenlerin yanı sıra mevsiminde kayak yapmak için gelen yerli ve yabancı turistlerin sayısı hiç de azımsanamayacak kadar fazladır. Eğer imkanınız varsa bu doğa harikası yaylayı her mevsim birer kez olsun görmenizi tavsiye ederiz.

Argın Yaylası Konaklama

Yolumuz Ordu ilimize kadar düştüyse tüm güzelliklerini görmeniz için 1 gün size yermeyecektir. Hele Argın Yaylası’nın temiz havasını bir kere içinize çektiyseniz, mutlaka tekrar gitmek isteyeceksiniz.  Biz de tüm bunları sizin için düşünerek ister aileniz ister de sevdiklerinizle rahat edebileceğinizi düşündüğümüz birkaç otel seçeneği hazırladık.

Sebile Hanım Sahil Otel: Otel Ordu ili Ünye ilçesine sadece 3 km uzaklıkta yer alır. Sahilde yer alan otelin deniz manzaralı odalarında konaklamanız ayrıca keyif verecektir. Oldukça iyi hizmet sunan otelin temizliğine de dikkat ediyor olması sizi ayrıca mutlu edecektir.

Argın Yaylası 7

Antik Hotel:  Ordu ili Ünye ilçesinde rahat, konforlu ve huzurlu bir konaklama seçeneği sunmaktadır. Otel hem aileniz hem de arkadaşlarınızla konaklayabileceğiniz imkanları sağlamaktadır. Oteldeki odalar da rahatınız için her şey düşünülmüştür. Hatta odalarda Türk kahvesi sevenler için kahve yapma makinesi bile bulunur.

Antik Hotel Ünye: Antik Otel Ünye Antik Otel ile birbirinden farklı konumlarda yer alırlar. Antik Otel Ünye Antik Otel’e göre daha pahalı bir seçenektir. Antik Otel Ünye yine Karadeniz Bölgesi’nin Ünye ilçesinde eşsiz güzellikte bir koyda bulunur. Otele sevgilinizle birlikte giderseniz, romantik gün batımları izleyeceksiniz.

Argın Yaylası 8

Kalibya World Resort & Spa Hotel: Tesis Ordu ili Ünye ilçe merkezine 2 km uzaklıkta bulunur. Karadeniz kıyılarında bulunan otelin odaları bahçe ve havuz manzaralıdır. Otelin kahvaltı hizmeti, odalarının ferahlığı, temizliği ve personellerinin ilgisi sizi oldukça memnun edecektir. Otel de ayrıca açık yüzme havuzunun yanı sıra kapalı yüzme havuzu da bulunmaktadır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
Ovit Yaylası

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir