Korgan Yaylası
 1. Anasayfa
 2. Ordu

Korgan Yaylası

0

Konu Başlıkları

Korgan Yaylası, Yedi ayrı bölgesinin her bir şehri ayrı ayrı tabiri caizse cennetten bir köşe olan ülkemizin her şehri doğal güzelliklerle dolu ve görülmeye değerdir. Özellikle Karadeniz Bölgemiz içindeki yaylalar, şehir hayatının koşturmacası, kirli havası, ağaca hasret görünümünden yorulup bunalan insanların son dönemlerde hem ruhen hem de bedenen dinlenmek için kendilerini attıkları mekanlar haline gelmiştir. Karadeniz Bölgesi de yeşil alanlarının çokluğu, mavinin yeşille adeta dans ettiği mükemmel görünümde yaylalarla her yıl hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir. Yine Karadeniz Bölgesi’nde Ordu ili içinde bulunan Korgan Yaylası temiz havası, doğallığı bozulmamış görünümüyle görenleri kendisine hayran bırakmaktadır.

Korgan Yaylası 4

Korgan Yaylasına Ulaşım

Ordu ilinin Korgan ilçesinde bulunan Korgan Yaylası’na Fatsa ilçesinden rahatlıkla ulaşım sağlanabilmektedir. Korgan Yaylası ile Ordu merkezi arası yaklaşık 106 km kadardır.  Bu iki ilçe arasında sürekli araç bulabilmeniz söz konusu olmaktadır. Korgan Farsa ilçeleri arasındaki uzaklık 35 km dir ve köy yolları da ıslah edilmiş durumdadır. Korgan Yaylası da Korgan ilçe merkezine 25 km uzaklıkta bulunur.

Korgan Yaylası Hakkında Bilgiler

Korgan adının ilçeye Hazar Denizi’nin güneyindeki Horasan’da yer alan ve Kordan adı ile bilinen bölgeden buraya göç edenler tarafından verildiği düşünülmektedir.  Fatsa ilçesinin güney kesiminde yer alan Korgan ilçesinin güneydoğu kesiminde Aybastı ilçesi, güneybatısında Tokat ili, Niksar ilçesi, kuzeybatı tarafında da Kumru bulunur. İlçe merkezinin deniz seviyesinden yüksekliği ortalama 760 m kadar yüksektir. Korgan Yaylası’nın ise deniz seviyesinden yüksekliği ortalama 1713 m kadardır. Yayla Kısrakkaya Tepesi’nin yamaçlarına kurulmuştur. Yaylanın konumu da oldukça güzel ve etkileyicidir.  Tek geliri hayvancılık olan yayla doğal görünümünü halen korumaktadır.

Korgan Yaylası 5

Bu yayla doğal görünümü, temiz havası ve el değmemiş hali ile her yıl şehre fazlasıyla turist çekmektedir. Bu özelliklerinin dışında Korgan Yaylası içinde her yıl Temmuz ayı içinde çeşitli şenlikler düzenlenmektedir.  Bu şenlikler de yaylaya oldukça fazla sayıda ziyaretçi çekmektedir. Özellikle yurtdışında çalışıp yıllık izinlerini memleketlerinde geçirmek isteyen gurbetçilerin uğrak yeri olmuştur yayla.

Korgan Yaylası Konaklama

Yolunuz buraya kadar düşmüşken gelip aynı gün geri dönmek olmaz. Geldiğinize değmesi buranın havasına, suyuna ve doğal güzelliklerine doymanız için birkaç gün de vakit geçirip rahat edebileceğiniz bir otelde kalmanız iyi olur. Bizde sizin için bu konuyu önceden düşünüp beğeneceğinizi düşündüğümüz birkaç otel tavsiyesi hazırladık.

Yalçın Hotel Resort: Ordu ili Fatsa ilçesinde bulunan Yalçın Hotel Resort Korgan’a sadece 34 km uzaklıkta yer alır. Temizliği, yemekleri, personellerinin ilgisi ve odalarının ferahlığı ile oldukça beğeni toplayan otelde memnuniyetle konaklayacağınızı düşünüyoruz.

Korgan Yaylası 6

Korgan Hotel:  Korgan Hotel Ordu ilçe merkezine yaklaşık 9 km mesafede yer alır. Daha çok şehir merkezine yakın olmayı tercih edenlerin uğrak noktası olan otel verdiği tüm hizmetlerde oldukça başarılıdır. Günlük kat ve oda temizliği de iyi yapılan otelin konaklama fiyatı da oldukça makuldür.

Dolunay Fanizan Hotel:  Otel Ordu ilinin yine Fatsa ilçesinde yer alır. Oldukça iyi döşenmiş ve istediğiniz her hizmeti sunabilecek modernlikte döşenmiş otel doğanın kucağında muhteşem bir tatil olanağı sunmaktadır.  Oda fiyatı dışında ek ücret ödemeden açık büfe kahvaltı hizmetinden de faydalanabileceğiniz otel de rahat ve huzurlu bir konaklama sağlayacağınızı düşünüyoruz.

Yıldız Tepe Hotel & Pansiyon:  Ordu Aybastı ilçesinde yer alan otel Korgan’a 13 km mesafede yer alır. Odaları son derece temiz, ferah döşenmiş, oldukça düşük bir rakama konaklayabileceğiniz otele ister aileniz ister arkadaşlarınızla gidip rahat ve huzurlu bir konaklama sağlayabilirisniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
tekkale-manastiri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir