Keyfalan Yaylası
 1. Anasayfa
 2. Ordu

 Keyfalan Yaylası

0

Keyfalan Yaylası, Ülkemizde son dönemler içinde bir doğala dönüş akımı başlamıştır. Şehir hayatının yoruculuğu, kirli havası ve yeşilden uzak ağırlıklı gri betonarme görüntüsünden sıkılan insanlar bulduğu ilk tatil fırsatında kendini doğanın kollarına atma isteğindedir. Bu sebeple de eskiden hayvanları otlatıp kış hazırlığı yapmak için sadece yaz dönemlerinde kullanılan yaylalar günümüzde birer turizm merkezi haline gelmişlerdir. Özellikle Karadeniz Bölgesi’nde yer alan hem yeşil hem de maviye doyuran yaylalar yerli turistlerden olduğu kadar yabancı turistlerden de oldukça rağbet görmektedir. Bizde bugün size Karadeniz Bölgesi içinde Ordu ilimizde yer alan ve Ordu’ya giderseniz asla görmeden dönmeyin diyeceğimiz Keyfalan Yaylası’nı anlatmaya çalışacağız.

 Keyfalan Yaylası 4

Keyfalan Yaylasına Ulaşım

Ordu ilinin Mesudiye ilçesinin güneydoğu kesiminde bulunan Keyfalan Yaylası’nın tam olarak Ordu merkezine 134 km uzaklıkta yer almaktadır. Mesudiye ilçesine de 20 km mesafede yer almaktadır.

Keyfalan Hakkında Bilgiler

Aslında bu yaylayı uzun uzun anlatmamıza gerek kalmıyor. Yayla adi kendi kendini anlatmaya yetiyor. Keyfalan Yaylası’nda keyif alacağınız muhteşem saatler geçireceğinizi belirtmek isteriz. Keyfalan Yaylası Ordu ilimizin Mesudiye ilçesinin güneybatı kesiminde yer alır. Ordu il merkezine 134 km ve Mesudiye ilçésine de tam olarak 20 km uzaklıktadır. Bu yayla deniz seviyesinden 1200 m yükseklikte, çam ormanları ile çevrili ve çimenlerle kaplı olağanüstü bir güzelliğe sahiptir. Tertemiz havası ile ünlü bu yaylanın toplamda 3 tane de obası bulunmaktadır.

Yayla üzerindeki evler hem geleneksel yayla mimarisine hem de oba yerleşimine uygun nitelikte yapılmıştır. Yayla temiz havası, doğal kaynak suları ve doğal hayvansal ürünlerinin bulunması ile ün yapmıştır. Bunun dışında yürüyüş yapmak, dinlenmek ve piknik yapmak için yaylada tüm olanakları sınırsızca bulmanız da mümkündür.

 Keyfalan Yaylası 5

Elektriği de mevcut olan yaylanın büyük bölümü Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından av koruma ve üretme alanı olarak koruma altına alinmistir. Ayrıca yaylanın havasının ve suyunun temizliği çam ormanları arasında oluşu akciğer hastaları,  verem hastaları ve solunum yetmezliği çeken diğer hastalarında şifa bulmak için uğradıkları bir adres olmuştur. İştahsızlık ve baş ağrısı gibi rahatsızlıklara da iyi geldiği bilinen yayla 1995 yılından  bu yana Bakanlar Kurulunun kararı ile koruma altına alınarak Turizm Merkezi ilan edilmiştir.

Keyfalan Yaylası Konaklama

Hazır yolunuz Karadeniz Bölgesi’nin bu eşsiz doğa harikasına düşmüşken birkaç gün konaklamadan, yorgunluğunuzu atıp buraların tadını iyice çıkarmadan dönmeyi istemeyeceğinizi düşündüğümüzden size rahatlıkla konaklayabileceğiniz birkaç otel seçeneği de hazırladık.

Enginyurt City Hotel:  Ordu merkezde bulunan ve konuklarını rahat ettirebilecek her hizmeti sunan tesisde ister aileniz ister de arkadaşlarınızla rahatlıkla konaklayabilirsiniz. Otelin temizliği, personellerinin ilgi ve alakası, odalarının döşenme tarzı oldukça güzel bir otel.

 Keyfalan Yaylası 6

Sonerbey Hotel: Yine Ordu ilinin merkezinde bulunan otel oldukça konforlu bir konaklama sunmaktadır. Daha ekonomik bir adres isterseniz Enginyurt City Hotel’e göre daha ekonomik bir konaklama sağlamış olursunuz. Otelin yine temizliği, konforu ve personellerinin ilgisinden memnun kalacağınızı düşünüyoruz.

Radisson Blu Hotel Ordu: Oldukça lüks ve konforlu bir otel seçeneğidir. Kaldığınız süre boyunca odalarından, otelin konumundan, personellerin ilgisinden ve hizmetlerinden son derece memnun olacağınızı düşünüyoruz. Kapalı yüzme havuzu, bahçesi ve terası bulunan otelde ailenizle gelirseniz çocuklar için eğlence alanları da mevcut.

Balıktaşı Hotel: Hem şehir merkezine çok yakın hem de doğa ile iç içe bir konaklama tercih ediyorsanız, otel tam da size uygun diyebiliriz. Burada kaldığınız süre boyunca son derce keyifli vakit geçirip huzurun ve konforun tadını sonuna kadar çıkaracaksınız.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
samsun-tekkekoy-magaralari

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir