Atabarı Kayak Merkezi
 1. Anasayfa
 2. Artvin

Atabarı Kayak Merkezi

0

Konu Başlıkları

Atabarı Kayak Merkezi senelik yaklaşık olarak ay içinde 4 bin ziyaretçisi bulunan, özellikle kış aylarında kayak meraklılarının ziyaret ettiği bir mekandır. Artvin il merkezine 17 kilometre uzaklıkta bulunan kayak merkezi rakımı 2200 olan Mersivan Dağında bulunmaktadır. Karadeniz’in hırçın ve sert görünümlü kış aylarında yerli yabancı birçok doğa sever misafirini ağırlamaktadır. Hazırlanan tesislerde yeme içme ve konaklama hizmetleri verilebilmektedir.

Kış aylarında kimi zaman zorlu hava şartlarından dolayı yollarda ufak tefek kapanmalar yaşansa dahi turizm alanı olması sebebi ile herhangi bir mağduriyet yaşatılmıyor. Kayak severlerin kafileler halinde geldiği zaman zaman yarışmaların düzenlediği Atabarı Kayak Merkezi içinde kar kalınlığı yaklaşık 1 metreyi aşıyor. Kafile çoğunluğunu yine Doğa Kulüpleri ve Kayak sporuna ilgi duyan kişiler oluşturuyor. Kar görünümü arasında yer alan muhteşem yeşillikler yine Karadeniz’in harika atmosferini size yaşatabilir.

Atabarı Kayak Merkezi Nerededir?

Ziyaretçilerine her türlü kolaylığı sağlayan tesislerde kayak takımları kiraya verilmesi gibi özel hizmetlerde bulunuyor. Öğretmenler eşliğinde yapacağınız kayak aktiviteleri için özel hazırlanan Atabarı Kayak Merkezi Artvin il merkezine 17 kilometre yakınında bulunan Mersivan Dağındadır.

Atabarı Kayak Merkezine Nasıl Gidilir?

Turist kafileleri için hazırlanan turlarda gidişler otobüsler ile yapılmaktadır. Kimi zaman tur şirketleri tarafından hazırlanabilen bu otobüsler ile kimi zaman merkezden kalkış sağlayan yarım otobüs tanımı yapılan minibüsler ile kayak merkezine ulaşım sağlanabiliyor. Kendi aracınız ile gidecekseniz İl merkezinden 17 kilometre sonra yapacağınız ulaşımlarda yolların açık olduğundan emin olabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
ayder-yaylasi-rize

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir