Kafkasör Yaylası
 1. Anasayfa
 2. Artvin

Kafkasör Yaylası

0

Karadeniz denilince aklımıza ilk gelen muhteşem yeşilliği ve harika doğal güzellikleridir. Yayları, dereleri ve yaylalardaki soğuk suları hemen gözümüzde canlanır. Kafkasör Yaylası da bütün bunları içerisinde barındırırken aynı zamanda festivali ile Türkiye’de ünlenmiş gezi alanlarından birisi olarak bilinmektedir. Hazırlanan festivaller ile birlikte 3 günlük yoğun bir tempo içinde bulunuyorsunuz. Doğa Gezintileri, Muhteşem Kamp Alanları ve en bilinen özelliği ile her yıl temmuz ayında yapılan boğa güreşleri ile ünlüdür.

Yaylanın yanı sıra festivaller için hazır bulunan doğal ortam içinde kamp yapabilirsiniz. Havasında bulunan oksijeni teneffüs ettiğinizde ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız. Temiz hava özel festival serüvenleri, doğal gezintiler, yayla suları ve daha birçok faaliyetle birlikte unutulmaz zamanlar geçirebilirsiniz. Kafkasör yaylası civarında Gürcüler yoğun bir şekilde nüfus oluşturmaktadır. Gezileriniz esnasında yayla evlerinde Gürcü mimarisinin bulunduğu köy evlerini de görebilirsiniz.

Kafkasör Yaylası 2

Kafkasör Yaylası Nerededir?

Kafkasör Yaylası Doğu Karadeniz Bölgesinde Artvin merkeze yakın bir alanda bulunmaktadır. Yaklaşık olarak yaylanın rakımı 1.253 metre civarındadır. Olağan üstü manzarası ile buralara gelenlerin mutlak uğrak yerlerindendir.

Kafkasör Yaylasına Nasıl Gidilir?

Yaylaya gidişler için Artvin il merkezinden otobüsler ve dolmuşlar bulunmaktadır. Kara yolu ile kendi özel aracınızı bu yolculuk için tercih ederseniz, merkezden yaklaşık olarak 8 kilometre sonra orman yoluna varabilir ve tabelalar sayesinde festival alanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Artvin il sınırına güneyden gelenler için geçiş güzergahı ise yine kara yolundan daha yakındır. Karadenize gezi amaçlı gelen herkesin Karadeniz Yaylalarını mutlaka görmesi gerekmektedir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 1
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
Çorum Gezilecek Turistik Yerler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir