Bodrum Turgutreis
 1. Anasayfa
 2. Bodrum

Bodrum Turgutreis

0

Bodrum merkeze 18 kilometre uzaklıkta olan Bodrum Turgutreis bölgenin ikinci büyük yerleşim merkezi durumunda. Turgutreis bu bölgede bulunan en büyük kumsala sahip.

Uzun yıllar kötü ve izbe bir görünüme sahip olan Turgutreis’de yakın zamanda yapılan çeşitli düzenlemeler, beldenin tatilciler için cazip bir yer olmasını sağladı. Büyük küçük pek çok koya yakın olan belde mandalina, incir ve üzümüyle ün salmış.

Bodrum Turgutreis Beldesine Nasıl Gidilir?

Milas hava alanından Bodrum merkezine sıklıkla minibüs seferleri düzenlenmekte… Bununla beraber 30 kilometrelik bu yolu taksiyle de kat etmeniz mümkün. Bodrum merkeze girmeden anayolu takip ederek 18 kilometre sonra Turgutreis’e ulaşabilirsiniz.

Bodrum Turgutreis

Deniz yoluyla bölgeye ulaşmak isteyenler Didim, Datça, Dalyan arasında deniz yolu taşımasını kullanabilirler.

Bodrum Turgutreis Beldesinde Ne Yenir?

Çok uzun bir sahil şeridine sahip olan Turgutreis’te bu sahil şeridi boyunca uzanan restoranlarda neredeyse tüm deniz ürünlerini bulmanız mümkün. Ayrıca Ege bölgesine ait eşsiz mezeleri, zeytinyağlı yemekleri de tadabilirsiniz. Bunun yanında yöreye özgü kapak çiçeği dolması da denemeniz gereken lezzetler arasında.

Bodrum Turgutreis Beldesinde Nereler Gezilir?

Turgutreis ve yakın çevresinde gezilebilecek hem tarihi hem de doğal güzellikleriyle ön planda olan pek çok yer bulunmakta. Bunların arasında Arkeoloji Müzesi, Akyarlar, Fener Burnu, Karainvir Plajı, Zeki Müren Sanat Müzesi, Barlar Sokağı gibi pek çok yer mevcut. Ayrıca Yassı Ada’da gidilmesi gereken yerler arasında. Turgutreis’de haftanın belli günleri pazarlar kurulmakta. Bu pazarlarda köylülerin kendi bahçe ve tarlalarında yetiştirdikleri doğal sebze ve meyveleri bulmak mümkün oluyor. Bunun yanında pek çok takı, hediyelik eşya ve plajda kullanabileceğiniz ürünler de mevcut.

Bodrum Turgutreis 2

Bölgenin en uzun sahil şeridinin istediğiniz kısmında denize girip güneşlenebilirsiniz. Ayrıca tekne turları ile bölgede bulunan Bardakçı Koyu, Hurma Sahili, Kargı koyu gibi yerlere uğrayıp oralarda da denizin ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz.

Bodrum Turgutreis Beldesinde Nerede Konaklanır?

Turgutreis civarda bulunan diğer beldelerden konaklama anlamında daha cazip fiyatlar sunuyor. Beldede konaklama yapmak için çok farklı seçenekler mevcut. Haftalık olarak kiralayabileceğiniz pansiyonları yanı sıra dilerseniz sosyal aktivite imkânları da sunan otel ve butik otellerde de kalabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir