Bodrum’da Aşka Gelin
 1. Anasayfa
 2. Bodrum

Bodrum’da Aşka Gelin

0

Ege bölgesinde, tatilden dönerken ayaklarınızın geri gideceği bir tatil yapmak ister misiniz? O halde Bodrum tam aradığınız yer. Hemen şimdi Bodrum’da kendinize uygun bir rezervasyon yaptırabilir, size vereceğimiz bilgiler ışığında hayatınızın en güzel tatilini yapabilirsiniz. Gerek yerli, gerekse yabancı turizmin göz bebeği olan ve Muğla ili sınırları içerisindeki en yoğun nüfuslu tatil bölgesi olan Bodrum, oldukça geniş bir coğrafyayı kapsar ve imkanları da bu oranda fazladır. Çok ciddi bir yatak stokunun yanı sıra, turistik tesis sayısı ve yazlık konut sayısı itibariyle oldukça ciddi bir nüfusu barındırmaktadır.

Bodrum

Bodrum, Çökertme‘den, Turgutreis’e kadar uzanan çok geniş bir sahil şeridi üzerinde çok sayıda mahalleden meydana gelir. Bu şerit boyunca irili ufaklı çok sayıda mahalle ve bunların içerisinde farklı standartlarda tesisler vardır. Bodrum tarihsel miras itibariyle de ciddi bir kaynaktır. Hemen her adımda bir başka tarih hazinesi ile karşılaşmanız mümkündür. Ege’nin klasik taşlı soğuk suyu sizi Bodrum’da karşılar. İnanılmaz berraklıkta, güneye göre nispeten daha serin sularda yüzmeye doyamayacaksınız. Ancak, sahil şeridinde çok geniş kumsallar nadir bulunmakta olup, bu tip sahiller daha güneyde veya Didim’den itibaren daha kuzeyde yer almaktadır. Akçay’a kadar olan şerit çoğunlukla kumsal olmasına karşın, su sıcaklığı kuzeye doğru azalmaktadır.

Tatil ayları geldiği zaman ziyaret amaçlı olarak en çok tercih edilen adreslerden biri tabi ki Bodrumdur. Her kesimden bireylerin tatil sırasında oldukça eğlenecek oldukları ve kendileri için mutlaka gezilecek yer bulabildikleri adres kuşkusuz burasıdır. Her ne kadar pek çok tatil alternatifi var olsa da, kolay ulaşım yolları olmasından da tercih edilmektedir. Yurt dışından gelmeyi tercih eden turistler elbette daha çok hava yolları ulaşımı sağlayabilir. Yurt içinden de yine aynı şekilde olan hava yolları ile ulaşım sağlayabilirken bir yandan da kara yolları ile de erişim sağlanabilir. Türkiye’nin her yerinden kolayca erişilebilen merkeze erişim konusunda herhangi bir rota fark etmeksizin her yöntem son derece elverişlidir. Bölgede bulunan uluslar arası hava alanı, çok büyük bir meydan olmamasına karşın, bölgeye hizmet veren kaliteli meydanlardan bir tanesidir. Bunun yanı sıra Dalaman hava alanına inip, buradan karayolu ile Bodrum’a ulaşmak da mümkündür.

Bodrum Merkez Gece

Bodrum‘da uygun olan fiyatlar ve konfor ile konaklamak için oldukça fazla sayıda otel ve pansiyon gibi yerler yer almaktadır. İsteyenler için deniz kenarına alternatifleri yer alırken, denize nispeten uzak kırsal alanlarda da çok sayıda butik tesis yer alır. Buralarda kalmak için daha önceden rezervasyon yaptırmanız dahilinde oldukça uygun fiyatlar ile de kalabilecek olmanızdan dolayı tatil planlamanızı olabildiğince erken yapmanız da fayda vardır.

Bodrum Yaz Tatili

Bodrum her şey dahil konseptinin Antalya’ya nazaran daha az tercih edildiği turistik merkezler arasında yer almaktadır. Daha çok oda + kahvaltı veya tam ve yarım pansiyon konseptine yönelen Bodrum’un gezilip görülecek çok fazla yeri olması ve otellerin tatilciyi otelde tutma imkanı olmaması da bu duruma sebep olarak gösterilebilir. Elbette her şey dahil yoktur diyemeyiz. Mutlaka bu konsepti uygulayan tesisler de vardır, ancak genel yaklaşım bahsettiğimiz biçimdedir.

Bodrum Akyarlar

Burası adeta küçük bir ile benzer. Mahalleleri ve beldeleri Bodrum’un ilçesi gibidir. Örneğin Turgutreis, Bodrum’a bağlı bir kasaba olmasına rağmen, ortalama bir Anadolu iline yakın potansiyele sahiptir. Burası yaz aylarında nüfusu milyonlarla ifade edilen bir büyük şehirdir adeta. Bu kadar büyük bir şehir olduğuna göre, Bodrum’da ne yenilir ne içilir konusunda da bir sıkıntı elbette yoktur. Sadece Türkiye’nin lezzetleri değil, dünya mutfağına ait hemen her seçeneğe ulaşmak mümkündür. Ayrıca eğlence tesisleri bakımından da oldukça ciddi bir potansiyele sahiptir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
Didim Plajları 1

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir