Borçka Maral Şelalesi

Borçka Maral Şelalesi
PAYLAŞ

Nemli ağaçlar ve yağmurlu alanların en yoğun yaşandığı tabiat harikasında bu sefer sizi Borçka Maral Şelalesi gezintisine çıkartacağız. Karadeniz içinde yer alan Maral Şelalesi Türkiye’nin en yüksekten yere düşen şelalesi olarak ünlenmiştir. Tamamen doğanın içinde yer alan bu özel ve görsel yapıya gitmek biraz zahmetli bir iş olarak bilinir. Trekking aktiviteleri için bilinen birçok ziyaretçisi bulunan şelalenin her yıl düzenli olarak ziyaretçileri bulunmaktadır.

Borçka Maral Şelalesi

Artvin’in doğal güzellikleri arasında ilkler sırasında yer alan Borçka Maral Şelalesi anılarınızı ölümsüzleştirecek güzellikte bir doğa yapısına sahiptir. Yapacağınız bu gezintide sizleri birçok da sürpriz bekliyor olacak. Gezintiler sırasında tarihi mekanların önünüze çıkması an meselesi.

Borçka Maral Şelalesi Nerededir?

Borçka Maral Şelalesi Artvin iline bağlı Borçka İlçesi sınırlarında bulunan Maçahel Vadisi içinde yer almaktadır. Araçla gidilmesi durumunda yaklaşık 1 kilometreye varan bir ulaşım ancak sağlanabilir. Ortalama olarak bin metre yürüme mesafesi sonucunda şelaleye ulaşılmaktadır. Şelaleye gidiş için iki ayrı yol bulunuyor. Dilerseniz şelalenin üst kısmına yürüyerek varabilir, dilerseniz karşı tepeden şelaleyi izleyebilirsiniz. Dağcılık yapan kişilere de burada rastlayabilirsiniz. Şelaleden aşağı inen ayrıcı bir patika yolda bulunmaktadır. Sizlerde biraz maceraperest bir ruha sahipseniz bu unutulmaz serüvene katılabilirsiniz.

Borçka Maral Şelalesine Nasıl Gidilir?

Artvin’in Borçka ilçesinden araç ile Maçahel Vadisine gidilebilir. Vadi içinde yer alan Efeler Köyünde bulunan Merkez Camiden sonra yaklaşık 8 kilometre sonra Borçka Maral Şelalesi ile buluşursunuz. Ancak bu yolun 7 kilometresinden sonrası yürüme mesafesindedir. Yürürken Karadeniz’e özgü birçok büyük pencereli Rum evi tabir edilen yapılara da rastlayacaksınız. Doğa içinde yapacağınız bu yürüyüşte kendinizi Cennette gibi hissedeceksiniz. Şayet Trekking yapma niyetiniz var ise mutlaka Artvin yakınlarında iseniz bu cennet mekanı gezmeyi unutmayın.


PAYLAŞ


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şavşat Karagöl
20 Kas, 2017     0

Şavşat Karagöl

Borçka Karagöl Machael
20 Kas, 2017     1

Borçka Karagöl Machael

Atabarı Kayak Merkezi
18 Kas, 2017     0

Atabarı Kayak Merkezi

Kafkasör Yaylası
17 Kas, 2017     0

Kafkasör Yaylası

Hatila Vadisi
17 Kas, 2017     0

Hatila Vadisi

Dolishane Kilisesi
17 Kas, 2017     0

Dolishane Kilisesi