Samsun Sahili

Samsun Sahili
PAYLAŞ

Karadeniz’in turistik mekanları arasında çok eski zamanlardan beri yerini üst sıralarda tutmayı başarmış olan Samsun Sahili, zaman içinde yenilenen görüntüsü ile yine ziyaretçilerine unutulmaz vakitler sunabilmektedir. Eski dönemlerde de yine Samsun Sahili ile ünlenen şehrin balıkçılar ile donatılmış olması çok dikkat çekiyormuş. Dönem içinde yeni yapılan yürüyüş alanları, bisiklet alanları ve araç yolları ile ayrılması ile değişikliğe uğramış.

Samsun Sahili

Sahil boyunca uzanan ve şehrin il merkezinden uzaklaştıkça devam eden yolun muhteşem gezintileri sizleri memnun edecektir. Tek bir yol olarak düşünülerek tarif yapılması gerekir ise 1999 yıllarından sonra yapılan Büyükşehir çalışmaları ile şehrin yenilenen yüzü arasında yer alan sahilin muhteşem oluşumu göz dolduruyor. İl Merkezinden başlayarak Doğu Park ve Batı Park olarak belirlenen alanların arasında köprü vazifesi görmekte olan yolun, ilerleyen seyrinde ise eğlence yerlerine kadar uzanan bir yolculuk başlıyor.

Sahilde denize giren insanların bulunduğu alanlara kadar uzanan bir yolculuk içinde harika bir deniz sefası yapabilirsiniz. Yol boyunca yeme içme ve konaklama gibi bütün hizmetleri sınırsız alacağınız mekanlar var. Dilerseniz gezintilerinizi araçlarınız ile dilerseniz yürüyerek yapabilirsiniz. Özellikle il merkezinde yer alan yol üzerinde eskiden kalma Faytonların nostalji içinde gidip geldiklerini görebilirsiniz. Faytonlar ile yapılan seferlere katılarak gezintilerinizi daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz.

Samsun Sahili Nerede?

İl merkezinde sahil kısmında yer alan yol şehrin hem girişinden hemde çıkışından başlayarak uzun bir mesafeyi kaplamaktadır. Yeni yapılan ve hizmete giren tramvay sayesinde başlama ve bitiş noktalarını dilediğiniz gibi gezebilirsiniz. Sevgi gölünden başlayan yolculuğunuz Şehrin yaklaşık 45 dakikalık araç ile gidilme mesafesine kadar uzanmaktadır.

Samsun Sahiline Nasıl Gidilir?

Şehrin iç kısmında yer alan ve ismi ile özdeşleşen sahil yolu deniz kıyısında bulunan alt kısımdaki yoldur. Giriş ve çıkışları için şehrin birçok yerinden bağlantılar bulunmaktadır. Ancak gezintilerin başladığı Canik bölgesinden Bafra istikametine kadar olan girişler Sevgi gölünün bulunduğu alanlardan yapılabilmektedir. Meydan olarak bilinen ilin en önemli alanlarından yine özel bağlantılar ile yola ulaşabilirsiniz.


PAYLAŞ


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gölalan Şelalesi
15 Ara, 2017     0

Gölalan Şelalesi

Samsun Sevgi Gölü
15 Ara, 2017     0

Samsun Sevgi Gölü

Akdağ Kayak Merkezi
14 Ara, 2017     0

Akdağ Kayak Merkezi

Atatürk Anıtı
13 Ara, 2017     0

Atatürk Anıtı

Ladik Gölü
13 Ara, 2017     0

Ladik Gölü

Amisos Tepesi
12 Ara, 2017     0

Amisos Tepesi