Ordu Beyağaç Yaylası
 1. Anasayfa
 2. Ordu

Ordu Beyağaç Yaylası

0

Ordu Beyağaç Yaylası, Ülkemiz doğal güzellikler bakımından oldukça zengin topraklara sahiptir. İster deniz, kum ve güneşi bol bir tatil yapmak isteyin ister; kültür turizmi; ister de kendinizi doğanın kucağında, huzur içinde vakit geçireceğiniz bir alana atmak isteyin ülkemiz içinde bu imkanı da bulabilmeniz söz konusu olacaktır. Özellikle şehir hayatının yorucu temposundan sıkılan ve yıllık izinlerinde fırsat buldukça kendini doğanın kollarına bırakmak isteyenlerin son dönemlerdeki ilk tercihi yaylalarımız olmaktadır. Bu amaçla da eski dönemlerde aslında hayvan otlatmak ve kışa hazırlık yapmak isteyenlerin kullandığı yaylalar şimdi birer birer turizm merkezi haline gelmeye başlamıştır. Ordu ilimizde bulunan Beyağaç Topuklu Yaylası da bu cennetten bir köşe niteliğinde olan yaylalarımızdan biridir.

Ordu Beyağaç Yaylası 4

Ordu Beyağaç Yaylasına Ulaşım

Ordu ili Mesudiye ilçesi içinde bulunan yaylaya Beyağaç köyüne geldikten sonra özel aracınızla rahatlıkla ulaşabilmeniz mümkün olmaktadır.

Ordu Beyağaç Yaylası Hakkında Bilgiler

Beyağaç Yaylamız on beş hektar civarında kısmen dalgalı bir düzlüğü bulunan bir yaylamızdır. Etrafındaki heybetli ağaçları bulunan yaylanın, havası, soğuktur ancak, bu yaylanın kaliteli içme suyu kaynakları oldukça ünlüdür. Günübirlik piknik ve çadırlı kamp için uygun olan yayla; İlçe merkezinin güneyinde yer alır.

Yayla oldukça bakir görünümü az sayıda bulunan tipik yayla evleri ile tam bir masal diyarına benzetilmektedir. Konaklamak için otel, pansiyon ya da apart bulunmayan yayla kış aylarında karlar altında da muhteşem bir görünüme sahiptir.

Ordu Beyağaç Yaylası 5

Yaylada alt yapı çalışmaları bulunmamakta ve bakkal, kasap, manav, lokanta, kafe gibi hiçbir yaşam birimi de bulunmamaktadır. En çok civar köyler tarafından mayıs – ağustos tarihleri arasında çoğunlukla mezra olarak ve kış hazırlıkları yapmak için kullanılan yayla son dönemlerde bu bakirliği nedeniyle şehir hayatından kaçanların uğrak yeri haline gelmiştir.

Ordu Beyağaç  Yaylası Konaklama

Bu yayla içinde konaklamak isterseniz çadırınızı, kamp malzemelerinizi, yiyecek ve içeceğinizi de yanınıza almanız gerekecektir. Çünkü yayla içinde konaklamak için bir tesis bulunmamaktadır.  Bunun dışında yaylaya yakın konumlu oldukça güzel birkaç konaklama noktası seçeneği de biz de sizin için hazırladık.

Balıktaşı City Hotel: Ordu Merkezde bulunan otelin birbirinden güzel toplam 60 tane de odası bulunmaktadır. Otel misafirlerine üst seviyede hizmet etmek için son derece kaliteli personellere de sahiptir. Ferah ve temiz odalarında rahatlıkla konaklayabileceğinizi düşünüyoruz. Ayrıca hamam bölümü de bulunan otelde günün yorgunluğunu rahatlıkla atabilirsiniz.

Ordu Beyağaç Yaylası 6

Fidangör Butik Hotel:  Otel şehrin cadde üzerinde yer alan şehir merkezindeki tek oteli olma özelliğindedir.  Otele ulaşım da oldukça kolaydır. Odaları da oldukça lüks ve ferah döşenmiş otelde çalışanlar da sizin iyi vakit geçirebilmeniz için ellerinden gelen çabayı sarf etmektedirler.

Sinema Hotel: Eğer konaklama için biraz daha yüksek bir bütçe ayırıp daha lüks bir tatil yapmak istiyorum diyorsanız; Sinema Hotel tam da sizin beklentilerinizi karşılayabilecek bir otel diyebiliriz. Son derece lüks ve ferah döşemiş temizliğine oldukça dikkat edilen odalar konaklama süreniz boyunca evinizi aratmayacaktır. Bebekli ve çocuklu aileler için de oldukça uygun olan otele ailenizle de rahatlıkla gelebilirsiniz.

The Wyspy Hotel: The Wyspy Hotel, Ordu Paşaoğlu Konağı Müzesi’ne 200 metre ve Ordu Üniversitesi’ne 2,7 km uzaklıkta yer almaktadır  Ayrıca Otel Ordu – Giresun Havalimanına ise 17 km uzaklıkta yer alır. Tesis bünyesinde bulunan restoranın  yemekleri de dillere destandır. Tesis içinde alacağınız tüm hizmetlerden memnun olacağınızı düşünüyoruz. Bu otele ister aileniz ister de arkadaş grubunuzla rahatlıkla gidebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 1
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
krom-vadisi-nerededir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir