Can Yücel Evi

Can Yücel Evi
PAYLAŞ

Çoğu zaman akla yaz tatillerinin keyifle geçirilebileceği bir yer olarak gelse de Datça kimileri için Can Yücel Evi demek oluyor. Türk Edebiyatı’nın ve Türk şiirinin bu farklı ve aykırı karakterine hayran olanların en çok ziyaret ettiği yerlerden olan Can Yücel Evi Can Yücel’in hayatının son dönemlerinde konakladığı evi ziyaretçilerin görmesine olanak sağlıyor. Pek çokları “Mekanım Datça Olsun” diyen can yücel datça şiiri yazmaları ile karşılaşarak buraya gelme heyecanını duyuyor. Evin ve Datça sokaklarının her köşesinde izleri bulunan can yücel datça sözleri ile de misafirlerini karşılamaya devam ediyor.

Can Yücel Evi

Can Yücel Evi Nerde Evine Nasıl Gidilir?

Datça’ya Can Yücel’in evini görmeye gelenlerin öncelikle Eski Datça’ya gittiğinden emin olması gerekiyor. Herhangi bir can yücel evi datça adres bilgisine gerek kalmadan kişiler kolaylıkla söz konusu evi bulabilirler. Zaten datça can yücel sokağı olarak bilinen sokak içerisinde yer aldığı için Datça içinde kaybolmadan buraya ulaşmak da mümkün olmaktadır.

Gezmek için buraya gelmiş olan kişilerin kendine bir eski datça gezilecek yerler listesi yaparak yeni yerler görmesi de kısa sürede mümkün olmaktadır. Bencik Koyu, Apollon Tapınağı, Palamutbükü gibi yerlerle birlikte yeni datça da ziyaret duraklarından biri olarak değerlendirilebilir. Buraya gelmek isteyenlerin eski datça nerede diye sorduklarında bilmesi gereken Datça’nın kuzeyinde Reşadiye yolu üzerinde yer aldığı olmaktadır.


PAYLAŞ


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR