Küçükada Kalesi

Küçükada Kalesi
PAYLAŞ

Sadece doğal güzellikleri, denizi ve doğası ile değil aynı zamanda insanlık tarihi boyunda medeniyetler tarafından en çok ilgi gösterilen yerlerden biri olmasıyla dikkat çekmiş Kuşadası pek çok tarihi yapıyı da içinde barındırıyor. Şehir merkezinin içinde yer alan bu bölgeler daha çok yeri görerek tatil yapmaya da olanak sağlamaktadır. Bunlar arasında geceleri Kuşadası manzarasının da görülebilmesine olanak sağlayan Küçükada Kalesi ilk sırada gelen yerlerdendir. Güvercinada olarak bilinen bölgede bulunan kalenin ismi olan Küçükada güzelliği ile dikkat çekmektedir. Özellikle gece vakitlerinde buraya özel yapılan ışıklandırmalar Küçükada Kalesi için buranın eşsiz manzaralarından birini oluşturmaktadır. Kale çevresinde ve içinde yer alan çay bahçelerinde çok huzurlu vakit geçirebilirsiniz.

Küçükada Kalesi

Küçükada Kalesi Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Kuşadası’nın merkezine yerleşmiş olan tüm güzelliklerini bir arada görmek ve kısa süreler içinde hepsini birden gezmek mümkün olabiliyor. Bunlar arasında Küçükada Kalesi Nerededir diye soranlara buranın Kuşadası’nın Güvercinada bölgesinde olduğunu söylemek gerekir. Adanın üzerindeki tek kale yapısı olarak dikkat çeken Küçükada Kalesi’ne Tarihi Kuşadası Surları’nın etrafından geçilerek çok kolay bir şekilde ulaşılabiliyor.

Küçükada Kalesi Nasıl Gidilir sorusunun cevabı da bu kadar kolay olabilmektedir. Özellikle en güzel manzarasıyla Küçükada Kalesi’ni görmek isteyenler varsa Kuşadası ve çevresindeki gezileri gündüz vakitlerine saklayıp akşam saatlerinde de buraya gelebilirler. Kuşadası’nın en güzel noktalarından biri olan kaleye karşı çayınızı yudumlayabilirsiniz.


PAYLAŞ


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Güvercinada Kalesi
26 Ağu, 2017     0

Güvercinada Kalesi