Deveboynu Feneri

Deveboynu Feneri
PAYLAŞ

Yaz tatili yapmak isteyenlerin yolu mutlaka Datça’ya düşer çünkü Datça sadece ülkemizin değil tüm dünyanın bildiği bir tatil beldesidir. İnci gibi kumu ve tertemiz denizi ile görenleri büyüleyen Datça knidos antik kenti ile de çok dikkat çekici bir yerdir. Ayrıca Deveboynu Feneri de burada bulunmaktadır.

Deveboynu Feneri

Çok eski zamanlar kalan bu antik kent içindeki birçok tarihi kalıntı ile birlikte sizleri bekliyor olacak. Eşsiz bir tarihi seyre ev sahipliği yapan bu antik kent Ege ile Akdeniz’in tam ortasında yer alıyor. Antik çağların izlerinin silinmediği bu antik kentin üstünde bulunduğu Deveboynu Yarımadası iki denizi birbirinden ayıran bir burun şeklinde duruyor. Tabii ki eşsiz bir manzarayı da beraberinde getiriyor ki Deveboynu Feneri tam bu burnun ucunda ihtişamlı bir şekilde yükseliyor.

Deveboynu Feneri Bir Masal Atmosferi

Deveboynu knidos feneri nerede diye merak etmeyin. Sırtınızı yarımadaya vererek tırmanışa geçtiğinizde burnun üstendeki Deveboynu Feneri enfes bir manzara ile sizleri karşılayacak. Adeta bir masaldan çıkmış izlenimi veren bu tepede çok güzel fotoğraf kareleri yakalayıp bu anları ölümsüzleştirebilirsiniz. Knidos feneri diye de adlandırılan bu tarihi yapının olduğu yerden sarp bir falezin eşlik ettiği sonsuzluk hissi içinizi dolduracak.

Sert ve kuvvetli rüzgârların eşlik ettiği fener gelidonya feneri tarzında dikilmiş bir yapı. Bu fenerin hemen karşısında yer alan Kos Adası manzaranızı bütünleyen bir ayrıntı olarak hoş durmaktadır.


PAYLAŞ


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Datça Vineyard Winery
12 Ağu, 2017     0

Datça Vineyard Winery

Knidos Antik Kenti
09 Ağu, 2017     0

Knidos Antik Kenti