Deveboynu Feneri
 1. Anasayfa
 2. Datça

Deveboynu Feneri

0

Datça’dan biraz uzak olsa da 40 km mesafe sonra ulaşa bildiğiniz Knidos Antik kenti tarihi oldukça eskiye dayanan ve geçmişte her zaman zenginliğin adresi olarak bilinen adreslerin başında yer alıyor. Harabeleri ve geçmişe ışık tutan ayrıntıları ile günümüze ulaşmayı başaran önemli bölgelerden biri olan ve ana kara ile ada arasında sahip olduğu koyları ile oldukça dikkat çeken bir nokta olması nedeni ile hem Akdeniz de hem de Ege denizin yer alan bir bölge olma özelliği taşıyor.

Bölgeye ulaşmak için özel bir otoyol bulunmuyor. Bu nedenle patika yolları takip ederek Deveboynu Fenerini ziyaret etmeniz gerekiyor. Bölge de oldukça sert esen rüzgarlardan söz etmek mümkün. Bu nedenle yüzmek için ya da güneşlenmek için ideal bir adres olduğunu söylemek yanlış olacaktır.

Deveboynu Feneri

Deveboynu Feneri çevresinde 4 bin yıldan uzun süre yaşamın yer aldığı önemli adresler arasında yer almaktadır.

Knidos Antik Kenti

İnsan yaşamının en kadim örneklerinin görüldüğü bir adres olması etraf da pek çok tarihi eserinde ortaya çıkmasını tetikleyen ana unsurlar arasında yer almasını sağlamaktadır. Bölgeye kara ulaşımı toplu taşıma ile pek mümkün olmadığı için Datça merkezden bölgeye hareket eden tekne turları düzenleniyor. Kent yakınlarına kadar ulaşan dolmuşlar yürümeyi göz alanlar için ideal.

Deveboynu Feneri 9

Datça Aktur

Doğa ve sessizliğin merkezi olan çam ormanlarında dünya üzerinde yer alan oksijen depolarından birinde zaman geçirmek isterseniz adres sizin için önemli olacak. Geri de bıraktığımız yıl ülkemizin en güzel koyu unvanını kazanan koyda Windsurf dalış ve tekne turları düzenleniyor.

Deveboynu Feneri 10

Körmen Plajı

Ege denizine baksa da Akdeniz de yer alan Körmen plajı Datça da yer alan en özel alanlardan biridir. Hali hazırda limanın kullanımı sürmektedir. Kadim zamanlardan bu yana devam eden liman kültürü bu nokta da varlığını sürdüren en eski limanlardan biri olma özelliği taşımaktadır. Bölgeye Bodrum’dan gelen tekneler ile ulaşmak mümkündür. Sörf tutkunları için dikkat çekici bir bölge olan Körmen limanı sörfçüler için ideal rüzgarı sunan adreslerden birine dönüşmüştür.

Deveboynu Feneri 11

Emecik

Muğla ve Datça arasında kalan bu özel adres bir köy olsa da ismi sınırların çok ötesine gitmeyi başarmıştır. Turizmin başkenti Muğla da yer alan bölge bu yönü ile bakıldığında turistik bir merkeze dönüşmüştür. İspanyol korsanların 500 yıl önce bölgeye bıraktığı Cüzzamlı hastaları tedavi eden bölge olarak bilinen Emecik köyü 1970 yılında Datça Turizm bölgesi olarak koruma altına alınmıştır. Tatil köyleri ağırlıklı olarak Emecik Köyünde yer almaktadır.

Deveboynu Feneri 12

Büyük Çatı Koyu

Börbület Limanında yer alan Çatı koyu mutlaka ziyaret etmeniz gereken adresler arasında yer almalıdır. Bölgeye tekneler ile ulaşmak son derece kolay olsa da karadan ulaşımı patikalar sonrasında mümkün olmaktadır. Teknelerin barınması için oldukça özel bir noktadır. Doğal bir marina görevi yapan bölge tarihte kullanılan önemli doğal marinalar arasında yer almaktadır. Bölge de konumlanan çamlık plajı sayesinde turistler için denize girilecek ideal bir adres olma özelliği taşımaktadır. Yaz mevsiminde akşam saatlerinde birçok teknenin sığındığı bölge karanlıkta ışıl ışıl olan önemli adreslerden biri olma özelliği taşımaktadır. Mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz.

Deveboynu Feneri 13

Deve Boynu Feneri Ulaşım

Deveboynu feneri ve çevresi uzun yıllar Türk turizminin içinde yer alan önemli adreslerden biri olmanın avantajını ulaşım olanaklarının bölge adına gelişmesi ile fazlası ile yaşamaktadır. Bölgeye denizden karadan ulaşım mümkün olduğu gibi yakın hava limanları ile de ulaşım sağlanabilmektedir.

Hava limanından sonra gerek toplu taşıma gerekse Kiralık araç avantajları ile bölgeye ulaşabilirsiniz.

Bölgesinde Yer Alan Oteller

Konaklamanın akla gelebilecek her olanağını barındıran işletmeler bölgeye gelen turistler için oldukça büyük kolaylıklar ve ayrıcalıklar sunuyor.

Uslu Hotel Royal Yachting

Tavsiye edilme oranlarına baktığımızda %90 tavsiye ile en çok tavsiye edilen oteller arasında yer alıyor. Yine işletme fiyat performans değerlerine göre %86 başarı yakalamış durumda. Yemek kalitesi ve 10 üzerinden 9 puan almayı başarırken oda kalitesi yine 10 üzerinden 9.3 puan almayı başarmış durumda. Hizmet kalitesi ve yüzme olanakları ile de 9.5 ve 9.1 puanlarını elde etmiş durumda. Otel ile ilgili görüş bildiren 379.6679 konuk 41-45 yaş ortalaması ve görüşleri ile otel için 9.3 Mükemmellik puanı vermiş durumda.

Deveboynu Feneri 14

Otelin önemli satır başlarından biri hiç şüphesiz denize sıfır olması. Bu sayede uzun yürüyüşler gerekmeden tatilcilerin denize ulaşması mümkün oluyor. Bir başka ayrıcalığı ise Devlet hastanesine olan 131 metre uzaklığı bölgenin sürekli erişilebilir olmasını sağlıyor.

Beş yıldızlı tesislerde bulunması gereken tüm hizmetlere ek olarak tesis de yüksek hızda internet bağlantısı ve kütüphane gibi ayrıcalıklar da misafirlere sunuluyor.

Otel Mutfağı

Konuklar için önem taşıyan bir başka ayrıntı ise hiç şüphesiz otel mutfağı konusudur. İşletme Akdeniz tatları ve dünya tatlarını bir arada sunan ender işletmeler arasında yer alıyor. İşletmenin kazanmış olduğu hizmet puanı ise hiç şüphesiz bu ayrıcalıklı lezzetlerin bir ürünüdür. Otel de yer alan içkiler ise dünyada en çok tercih edilen içecekler arasında yer almakta ve ultra her şey dahil müşterileri için sunulmaktadır.

Bölgesinde Yer Alan Eğlence Mekânları

Gece hayatı ve eğlencesinden ödün vermek istemeyenler için oldukça önemli olan barlar arasında Datça da yer alan işletmelere özel parantez açmak gerekmektedir.

Ekin Plaj Bar

Bölge de yer alan önemli eğlence mekanları arasında yer almaktadır. Çünkü gündüzleri bir plaj olsa da alkol servisinin bulunduğu adres akşam olduğunda tamamen bir gece kulübüne dönüşmektedir. Bu sayede ister içkinizi yudumlayın isterseniz de yıldızlar altında romantik anlar yaşayın. Yemyeşil alanı ile adres sizin için fazlası ile yeterli olacaktır.

Deveboynu Feneri 15

Bilgi ve İletişim: Iskele Mah. Ozbel Mevkii | Pir Sultan Abdal Sok. Villa Datça Yanı, Datça 48900, Türkiye +90 252 712 85 04

Bölgesinde Yer Alan Restoranlar

Mutfağı ve ambiyansı bir yana sahip olduğu manzaralı masaları ile Datça da akşam yemeklerinin ve gün ortası öğünlerinin değişilmez adreslerinden biri de hiç şüphesiz;

Kekik Restoran

İşletme sahip olduğu avantajları sonuna kadar kullanan işletmeler arasında yer alıyor. Bu yönü ile bakıldığı zaman işletme için deniz ürünleri ve Akdeniz mutfağı cenneti benzetmesi yanlış olmayacaktır. Hizmet kalitesinden %95 başarı alan işletme %90 yemek kalitesi ve değer kalitesi ile öne çıkan mekânlar arasında yer almaktadır.

Deveboynu Feneri 16

Bölge de yer alan tesisler arasında en yüksek atmosfer notuna sahip olan %100 başarı sağlayan tek işletme özelliği taşıyan Kekik restoran her yıl daha fazla konuğa hizmet sunan özel bir işletme olma yolunda emin adımlar ile yoluna devam ediyor. Bölge de dikkat çeken en büyük ayrıcalık hiç şüphesiz denize sıfır olan bu mekan da hizmet veren her personelin minimum iki yabancı dile hakim olması. Bu sayede konuklar ister yerli ister yabancı olsun sorun yaşamadan iletişim kurabiliyor.

Bilgi ve İletişim: Kumluk Yolu, İskele Mahallesi, Datça 48900, Türkiye +90 252 712 89 86

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
marmaris-icmeler-32

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir