Civil Irmağı
 1. Anasayfa
 2. Ordu

Civil Irmağı

0

Civil Irmağı yörede söylenen ismi ile Civil Deresi Ulubey tarafından doğup Ordu il merkezinden denize dökülmektedir. Yörenin en ünlü deresi olmasının sebebi ise merkezde bulunan ve iki yakayı birleştiren bir yapıya sahip olmasıdır. Muhteşem bir görünüm sağlayan ve ilin görüntüsüne ayrı bir güzellik katan Civil Irmağı yukarı kesimlere çıktıkça doğayla bütünleşmektedir.

Şehrin yukarıdan çekilen fotoğraflarında hemen her karesinde yer alan bu doğa harikası için zaman zaman yeni projelendirilmiş halini görebilirsiniz. Birçok yerde dere kenarına entegre edilmiş tesislerin yapılması için yeni projeler üretilmektedir. Gezileriniz esnasında merkez içinde henüz dereyle ilgili bir çalışma olmadığını göreceksiniz. Ancak sahil kısmında derenin denize dökülmesini rahatlıkla izleyebilirsiniz.

Civil Irmağı

Birçok yerli yabancı ziyaretçilerin büyük çoğunluğu bu muhteşem doğa harikasını görmek için sahilde bulunan akıntıyı seyretmeye gitmektedir. Dere içinde yaşayan canlı balıkların doğaya ayak uydurmaları ve gerekli yaşam alanlarının bulunması sebebi ile belediye tarafından zaman zaman temizlik yapılmaktadır. Dere içinde yer alan balık türlerini kendi gözünüz ile rahatlıkla seyredebilirsiniz.

Civil Irmağı Nerede?

Ordu ilinin Ulubey ilçesi Tokat yolu tarafından doğarak merkezde denizle buluşan dere muhteşem bir güzellik ile il merkezinde yerini almaktadır. Ordu iline yapılan ziyaretlerinizde görebileceğiniz gibi sahil yolu bile bu derenin üstünden geçmektedir.

Civil Irmağı 2

Civil Irmağına Nasıl Gidilir?

Ordu il merkezinin tam ortasında yer alan dere Merkezde bulunan büyük alışveriş merkezi Migros’un hemen yan tarafında bulunmaktadır. Araçlarınız ile yapacağınız seyahatlerde belediye tarafından yapılmış özel çalışmalar ve oturma yerlerinden dereyi rahatlıkla seyredebilirsiniz. Ancak tavsiyemiz derinin yukarı kısımlarına doğru gidilmesi ve kaynağının olduğu yörelerdeki doğal akışını seyretmeniz yönündedir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
giresun-muzesi-nerededir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir