Ulugöl
 1. Anasayfa
 2. Ordu

Ulugöl

0

Tabiat Parkları arasında yer alan ve ziyaretçileri ile her mevsim gezilerde büyük turlara şahitlik eden Ulugöl muhteşem doğal renkler ile tanınmaktadır. Sonbahar aylarında krater gölünün etrafında oluşan muhteşem görüntüyü hafızalarınızdan silemeyeceksiniz. Sararan yaprakların yeşil ve farklı tonlarda oluşumu muhteşem bir doğa resitalini izlemeye davet ediyor.

Ulugöl

Gölün etrafında özel olarak hazırlanmış peyzaj çalışmaları ziyaretçilerin büyük beğenisini almaktadır. Özellikle Ulugöl etrafında yer alan üç adet heyelan seti tamamen doğal görünüm ile özel hazırlanmış bir şekildedir. Bölgeye yapacağınız gezintiler esnasında Ulugöl içinde yaşam mücadelesi veren çoğunlukla alabalık tesislerinin yoğun olduğu yerlerde Abant Alası olarak bilinen balık türünü de görebilirsiniz.

Ulugöl 3

Büyük bir kitlerin yaptığı göl etrafındaki doğa yürüyüşlerine katılabilir, yaz aylarında kamp kurmak için hazırlanan özel tesislerde vaktinizi geçirebilirsiniz. Özel hazırlanmış tesisler ile yeme, içme ve konaklama ihtiyaçlarınızı rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Harika bir doğa görselliğine sahip olan gölün manzarası sizi adeta büyüleyecektir. Büyük turların gözde mekanlarından birisi olarak bilinen tabiat parkını muhakkak ziyaret listenize ekleyin.

Ulugöl 4

Ulugöl Nerede?

Ordu ilinin Gölköy ilçesinde bulunan tabiat parkı, yıllardır büyük tur şirketlerine ve yerli yabancı turistleri ağırlaması ile ünlüdür. Gölköy sınırları içerisinde yer alan bu doğa harikasını karadeniz gezilerinizde mutlaka görmelisiniz.

Ulugöl’e Nasıl Gidilir?

İl merkezinden Sivas Ulubey yolu olarak bilinen karayolu üzerinden yaklaşık 60 kilometre sonra parkın bulunduğu Gölköy ilçesine varış yapılmaktadır. Yeni yapılan yol tamamen asfalt ve rahat bir ulaşım sağlar. İlçe merkezine ise tabelaları takip ederek 15 kilometre sonra parkın girişine varabilirsiniz. Özel parkların yer aldığı alandan 5 Türk lirası bir ücretle parka giriş yapabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
anzer-yaylasi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir