Emaar Akvaryum
 1. Anasayfa
 2. Marmara

Emaar Akvaryum

0

Sualtı dünyasını merak edenlere, hafta sonu tatillerini farklı yerde geçirmek isteyenlere Emaar Akvaryum önerisinde bulunabiliriz. Ülkemizde ki hem ilk hem de tek sualtı hayvanat bahçesi olarak bu akvaryum biliniyor.

Emaar Akvaryum Hakkında Bilgiler

Emaar Square Mall adlı alış veriş merkezinde bulunan bu büyük akvaryumun, 48 tane tankı bulunuyor. Nehir ve deniz canlılarının yer aldığı bu akvaryumda, toplamda 20 bin civarında sualtı canlısı bulunuyor. Emaar akvaryumu diğer akvaryumlardan ayıransa; su faresi, su samuru ve penguen gibi canlılarında olmasıdır. Bu görkemli yerin bütün zenginliği gözler önüne seriliyor.

Türkiye’de önemli yere sahip olan akvaryumda; okyanus yaşamı ve ekolojik denge gibi konularda ziyaretçiler önemli bilgilere tabi tutuluyor. Bilgileri edinirken 270 derece görüş açısının oluşturduğu 45 m. uzunlukta ki tünelden 20 bin üzeri denizaltı canlılarını yakından görebilirsiniz. Tatlı su balıkları, zehirli türler, nehir canlıları ve endemik türlerde burada bulunuyor.

Emaar Akvaryum Nerede
Emaar Akvaryum Giriş Ücreti

Emaar Akvaryum Nerededir Ve Nasıl Gidilir?

İstanbul’un Üsküdar ilçesinde yer alan,  Emaar Akvaryum yol tarifi şu şekildedir:

Avrupa Yakası’ndan özel araçla gidecek kişiler;

 • 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ nü kullanaraktan, köprü çıkışında ki Göztepe ile Ankara yönünden ilerleyebilirler. Sonrasındaysa Ümraniye ve Çamlıca sapağından giriş yaparak, Göztepe Köprüsü üzerinden Libadiye Caddesine varılınca Emaar Akvaryuma ulaşabilirler.

Anadolu Yakası’ndan Emaar Akvaryuma gidebilmek için;

 • Koşuyolu, Bağdat Caddesi, Ataşehir ve Çengelköy gibi çeşitli noktalardan merkeze ulaşabilmek için shuttle hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Avrupa Yakası’ndan toplu taşıma ile Emaar Akvaryuma gidebilmek içinde; Levent Caddesi ile metrosu ve Küçükyalı Maltepe noktalarını kullanabilirsiniz.
 • Kadıköy ve Tavşantepe metro hattının üzerinden Göztepe istasyonuna indiğiniz takdirde, Emaar Akvaryuma ulaşabilirsiniz.
 • Avrupa Yakası’ndan da İETT otobüsüyle Uzunçayır durağına gelerek, oradan da metroyla Göztepe İstasyonuna geçebilirsiniz.
Emaar Akvaryum Giriş Ücreti
Emaar Akvaryum Nasıl Gidilir

Emaar Akvaryum Giriş Ücretleri Ne Kadar?

Akvaryum giriş ücreti yaş ve kategorilere göre değişiklik görmekle birlikte; aşağıdaki gibidir.

 • Yetişkin bilet: 69 TL
 • Turist yetişkin: 90 TL
 • Çocuk: 59 TL
 • 0-36 ay: Ücretsiz
 • 65 yaş /öğretmen/öğrenci: 59 TL
 • Senelik üyelik aile: 559 TL
 • Turist çocuk: 80 TL
 • Senelik üyelik çocuk: 139 TL
 • Aile paketi (2 çocuk+2 yetişkin): 235 TL
 • Senelik üyelik yetişkin: 169 TL

Eğer 10 kişiyle ya da üzerinde gelecekseniz, kapı ücretlerinden %15 indirim şeklinde yararlanabilirsiniz. Sabah 10.00’da açılan bu akvaryum, akşamda 20.00’de kapanıyor. Akvaryumun son giriş saatinin ise, 19.15 olduğunu söyleyebiliriz.

Emaar İçerisinde Hangi Canlılar Bulunuyor?

Ormanlar

Bu muazzam yerin ormanları içerisinde; büyük su fareleri, vahşi piranalar, yılanlar, iguanalar, örümcekler ve bukalemunlar bulunuyor. Çok sayıda su canlı çeşitleriyle beraber amfibi orman bölümü ziyaretçilerini bekliyor.

Penguen Adası

Güney Amerika Humbolt penguenlerinin kolonisine penguen adasının ev sahipliği yaptığını söyleyebiliriz.

Denizanası Galerisi

Bu galeri de ışıkların eşliğinde dans yapan denizanalarının etkisi altına gireceksiniz.

Kayalık Kıyılar

Karayla deniz buluştuğunda ve tek en dayanıklı olanların hayata tutunduğu oldukça zorlu ve sert ortam kayalık kıyılar diyebiliriz. Kayalık kıyılarda özellikle; vatoz türlerini, kabuklu canlıları, çeşit çeşit köpek balıklarını ve karidesleri görebilirsiniz.

Şelaleler ve Nehirler

Hem zeki hem de oyuncu su samurları, kırmızı yanaklara sahip kaplumbağalar, amazonların meşhur otobur piranaları, dikenli vatozlar ve arawanalar yer alıyor. Şelalelerle nehirlerin alanlarında görmeyi istediğiniz çoğu canlıyı burada görmeniz mümkündür…

Timsah Krallığı

Dünyada en büyük sürüngenler içerisinde yer alan 5 m. ölçüsünde erkek kral timsahla birlikte 3 m. dişisi bir araya gelince çok ürkeceksiniz.

Tünel Akvaryum ve Ana Tank

İçerisinde ki yüzeyde 3.5 m altta yer alan tünel akvaryum sizlere; mercanların refisinin sanki içine dalmışsınız gibi sualtı deneyimleri sunuyor. 270’lik derecede ki görüş açısından oluşan, cam görünüme sahip su altında bulunan yürüyüş tünellerinde gezen canlılardan etkilenebilirsiniz.

Emaar Sualtı Hayvanat Bahçesi’nin en önemli özelliği;  7 çeşit tematik kısımdan oluşmasıdır. Bu tematik kısımları şu şekilde sıralayabiliriz: Şelaleler, nehirler, kayalık kıyılar, ormanlar, timsah krallığı, denizanası galerisi, tünel akvaryum içerisinde ki ana tank ve penguen adası. 200 çeşit 20.000 üzerinde amfibiye ve deniz canlısını Emaar akvaryum bünyesinde barındırıyor. Bu yerde; denizlerin ve okyanusların renkli ve gizemli dünyasına tanıklık edebilirsiniz.

Emaar Akvaryum Telefon Numarası ve Adresi

Emaar Sualtı Hayvanat Bahçesi Adresi: Ünalan, Ayazma Cd. No:78, 34700 Üsküdar/İstanbul
Emaar Sualtı Hayvanat Bahçesi Telefon Numarası: 0850 290 8090

[alert-note]Emaar Akvaryum başlıklı yazımız ilginizi çektiyse, İstanbul Gezi Rehberi yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz. Ayrıca bizi İnstagram üzerinden @yaz_tatilii adresinden takip edebileceğinizi unutmayınız.[/alert-note]

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 1
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir