Erciyes Kayak Merkezi
 1. Anasayfa
 2. Kayseri

Erciyes Kayak Merkezi

0

Konu Başlıkları

Erciyes Dağı Kayseri semalarında, ne yana başınızı çevirseniz görme imkanına sahip olduğunuz, heybetli görüntüsü ile kendisine hayran bırakan sönmüş bir yanardağdır. Eteklerinde yaylaların kurulu olduğu dağ; yaz-kış yüzlerce turiste ev sahipliği yapan dünya standartlarında kayak pistleri ve kış sporlarının vazgeçilmez merkezidir. Başı hep dumanlı olan ve nazlı bir gelin gibi manzarasını izlemeye doyamayacağınız Erciyes Dağı, özellikle kış aylarında tatil yapmayı sevenler için  tam bir eğlence ve spor merkezidir. Bembeyaz örtüsü ile doğanın İç Anadolu Bölgesine özel bir armağanı olan Erciyes Kayak Merkezi harika otelleri, sucuk-pastırma sevenler için enfes mangallar yapan restoranları, profesyonel kayak pistleri ve teleferiği ile kış tatilcilerinin vazgeçilmez rotası olmayı hak ediyor.

Erciyes Kayak Merkezi Hakkında Bilgi

İç Anadolu Bölgesinin göbeğinde endamlı duruşu ile dillere destan olan Erciyes Dağı, 3917 metrelik yüksekliği ile bölgenin en yüksek dağı olma özelliğine sahip. Şehrin her köşesinden görünen ve her görünümde farklı manzarası ile bakış açınızı süsleyen Erciyes, Kayseri iline ayrı bir güzellik katmaktadır. Kış mevsiminde kar kalınlığı 50-100 cm arasında olmaktadır. Her mevsim değişen kar kalınlığı ile özellikle kayak sevenlere mükemmel fırsatlar sunan Erciyes Kayak Merkezi, 34 farklı kayak pistine sahip. Zorluk derecesine göre ayrılan pistler hem profesyonel kayakçılara hem de tatilini geçirmek için kaçamak arayanlar için ideal alternatifleri bir arada bulunduruyor.

Erciyes Kayak Merkezi Hakkında Bilgi
Erciyes Kayak Merkezi

Erciyes Kayak Merkezi pist uzunluğuna baktığımızda, devasa dağın insanlara ne kadar cömert davrandığını görüyoruz. Öyle ki; 300 metreden, 2575 metre uzunluğunda pistler bile mevcut. Kayak sezonu genellikle aralık ayından mart ayına kadar devam ediyor. Erciyes kayak merkezi fiyatları öyle sanıldığı gibi uçuk rakamlara sahip değil. Her bütçenin rahatlıkla gelip tatil keyfi sürme olanağı mevcut. Burada 25 kişilik pist güvenlik ekibi ile en üst seviyede güvenliğe sahip olmanızda bir diğer güzellikler arasında.

Kayak merkezinde bulunan pistlerin büyük bir bölümüne suni karlama sistemleri kurulmuş olup, özellikle kar yağışının beklentilerin altında kaldığı dönemlerde kayak keyfine devam edilmesi hedeflenmiştir.

Erciyes kayak merkezinde heliski test uçuşları yapılmaya başlanmış olup, ilerleyen dönemlerde heliski sporunun yapılması planlanmaktadır. Snowkite merkezi olan kayak merkezi kış mevsiminde düzenli rüzgarı ve etrafın açık olması nedeni ile biçilmiş kaftandır. Öyle ki her yıl düzenli olarak Snowkite Festivali düzenlenmektedir. Bir kere geldiniz mi bir daha gitmek istemeyeceğiniz havası ve doğası ile hayran kalacağınız Erciyes kayak merkezinde unutulmaz anılar biriktireceksiniz.

Erciyes Kayak Merkezi Nerededir
Erciyes Kayak Merkezi Nerededir, Nasıl Gidilir

Erciyes Kayak Merkezi Otelleri

Erciyes Kayak merkezine gittiğinizde konaklamak için burada bulunan otelleri tercih ederek, en kaliteli hizmeti alma imkanına sahip olabilirsiniz. Kayak merkezine oldukça yakın olan pistler fiyat bakımından her bütçeye uygun seçenekleri sunmaktadır. Otellerin içerisindeki restoranlar sizlere eşsiz Kayseri mutfağından lezzetleri sunuyor.

Mirada Del Lago Otel (0352 342 21 00)

Grand Eras Otel (0352 330 51 11)

ACE Erciyes Oteli (0352 342 20 53)

Bülent Otel (0352 342 20 12)

Erciyes Üniversitesi Uygulama Oteli (0352 207 66 66)

Erciyes Kayak Merkezi Nerededir?

Ülkemizin İç Anadolu Bölgesinde Kayseri il sınırları içerisinde bulunan Erciyes Dağı, Torosların uzantısı olarak kabul edilir. Kayseri’nin 30 km güneybatısında kalan bu heybetli dağ, Ankara’ya 316 km, İstanbul’a ise 764 km uzaklıktadır.

Erciyes Kayak Merkezine Nasıl Gidilir?

Erciyes’e en yakın hava limanı30 km uzaklıkta bulunan Kayseri Erkilet Havaalanıdır. Şehir merkezine 25 km uzaklıktaki kayak merkezi için Hisarcık kasabası yolunu kullanmalısınız. Daha sonra Tekir Yaylası istikametinde ilerleyerek ilerleyeceksiniz. Dilerseniz şehir merkezinden kalkan Develi minibüslerini kullanarak, Erciyes kayak merkezi ulaşım hattını kullanabilirsiniz. Yıl boyunca her hava koşulunda yolların açık olması için çalışmalar gerçekleştirilirken kış aylarında zincirsiz yola çıkılmaması tavsiye edilir.

Kayseri Hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak için diğer Kayseri yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir