Fethiye Gizlikent Şelalesi

Fethiye tatil bölgesi olarak Türkiye’de son zamanlarda Yeni Trend Fethiye olarak yola çıkmış turizm şehrimizdir. Fethiye Gizlikent Şelalesi de tam olarak bu turizm cennetinde bulunmaktadır. Tatil diye yola çıkmaya karar verdiğinizde ilk aklımıza gelen bölgelerden birisidir. Bir çok alternatif tatil seçeneğini bir arada bulabilirsiniz.

Eğlenceli bir o kadar da aktivite dolu bir tatil seçeneğini burada bulabilirsiniz. Fethiye Tatili için bölgeye geldiğinizde herkesten Saklıkent Kanyonu’na mutlaka gitmelisiniz şeklinde sözler duyacaksınız. Saklıkent Kanyonu ile ilgili sitedeki yazımızı inceleyebilirsiniz. Ancak Saklıkent’e giderken yol üzerinde gayet mütevazi duran bir Gizlikent Şelalesi tabelası göreceksiniz. Bu tabela aslında Gizlikent şelalesi nasıl gidilir sorunuza cevap niteliğindedir.

Fethiye Gizlikent Şelalesi

Saklıkent’in yaklaşık olarak 500 metre gerisinde kalan bu muazzam şelaleyi mutlaka görmelisiniz. Gizlikent şelalesi yol tarifi aslında Saklıkent Kanyonu yol tarifi ile aynıdır. Bir çok kişinin belkide tatilimin en harika anlarıydı sözlerini söyleten bu yeri sizde keşfedebilirsiniz. Yalnız Şelalenin içine kadar gitmek için çok sayıda merdivenden inmek gerektiğini unutmayınız.

Hatta bu yol zaman zaman akar suyun ta kendisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenle mutlaka yanınızda terlik vb bulundurmalısınız. Hatta tercihinizi kaymayan lastik ayakkabı yada terlikten yana kullanabilirsiniz. Ayağınıza tam olarak oturması da sizleri suyun akış gücü karşısında kaymaktan koruyacaktır. Yanınıza almayı unutursanız da dert etmeyiniz. Çünkü şelale girişinde kiralayabilirsiniz.

Fethiye Gizlikent Şelalesi

Gizlikent şelalesi fiyat bakımından bir çok kanyon, şelale, milli parklara nazaran uygun seçenekler sunmaktadır. Hem gizlikent şelalesi giriş ücreti konusunda çok uygun fiyat seçenekleri sunması hem de şelale dönüşü etrafta bulunan küçük restaurantlardaki yemek maliyetlerinin düşük olması siz tatilcileri buraya çekmektedir.

Fethiye Gizlikent Şelalesi 1

Orta zorlukta bir yürüyüş yaparak ulaştığınız şelaleye giden yolda zaman zaman dinlenebilirsiniz. Hatta dinlenme esnasında bu muazzam kanyonda tatlı bir anıya dönüşecek resimler çekinebilirsiniz. Zira yürürken etrafa dikkat etme, resim çekinme gibi bir olay söz konusu olamaz.

Şelaleye vardıktan sonra görülen güzellik karşısında heyecanlanmamanız içten bile değildir. Buraya kadar ulaştıktan sonra asırlık çınarların dışarıda kalan köklerinden sızan suyu seyredip büyülenebilirsiniz.

Ve sıra geldi şelalenin altına girip serin sularda çılgınlar gibi eğlenmeye. Ancak şelalenin altında kalacağını varsayarak yanınızda bulunan sırt çantasında mutlaka kuru kıyafet bulundurunuz. Çevrenize baktığınızda doğanın geometrisinin hayranlık verici olduğunu gözlemleyeceksiniz.

Gizlikent Şelalesi içerisinde eğlendikten sonra dönüşe geçtiğinizde sedirlerde mutlaka yorgunluk çayı içmeyi ihmal etmeyiniz.