Fethiye Gizlikent Şelalesi
 1. Anasayfa
 2. Fethiye

Fethiye Gizlikent Şelalesi

0

Fethiye tatil bölgesi olarak Türkiye’de son zamanlarda Yeni Trend Fethiye olarak yola çıkmış turizm şehrimizdir. Fethiye Gizlikent Şelalesi de tam olarak bu turizm cennetinde bulunmaktadır. Tatil diye yola çıkmaya karar verdiğinizde ilk aklımıza gelen bölgelerden birisidir. Bir çok alternatif tatil seçeneğini bir arada bulabilirsiniz.

Eğlenceli bir o kadar da aktivite dolu bir tatil seçeneğini burada bulabilirsiniz. Fethiye Tatili için bölgeye geldiğinizde herkesten Saklıkent Kanyonu’na mutlaka gitmelisiniz şeklinde sözler duyacaksınız. Saklıkent Kanyonu ile ilgili sitedeki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Gizlikent Şelalesi Hakkında Bilgi

Muğla’da gezilecek doğal güzellikler arasında ilk sıralar da yer alan Gizlikent Şelalesi son zamanlarda Saklıkent Kanyonu ziyaretçileri için alternatif bir rota olmaktadır. Fiyatlar açısından da uygun olduğundan dolayı tatilcilerin yoğun ilgisine maruz kalan bölge, Muğla ilinde mutlaka uğramanız gereken yerler arasındadır. Şelaleyi gördüğünüz zaman sizi heyecanlandıran bu manzarayı bir müddet izledikten sonra Gizlikent’in serin sularındaki salıncağa binerek ve anın tadını çıkarabilirsiniz.

Fethiye Gizlikent Şelalesi

Gizlikent Şelalesi Nerede, Nasıl Gidilir?

Saklıkent’e giderken yol üzerinde gayet mütevazi duran bir Gizlikent Şelalesi tabelası göreceksiniz. Bu tabela aslında Gizlikent şelalesi nasıl gidilir sorunuza cevap niteliğindedir.

Saklıkent’in yaklaşık olarak 500 metre gerisinde kalan bu muazzam şelaleyi mutlaka görmelisiniz. Şelale içerisinde yazın bunaltıcı sıcaklarına karşın serin serin dolaşabilirsiniz. Gizlikent şelalesi nerede diye merak edenler için şunu net olarak ifade edelim ki Saklıkent Kanyonu ile şelale birbirine çok yakındır ve yol tarifi de aynıdır.

Fethiye’nin Doğal Güzellikleri: Gizlikent Şelalesi

Bir çok kişinin belkide tatilimin en harika anlarıydı sözlerini söyleten bu yeri sizde keşfedebilirsiniz. Yalnız Şelalenin içine kadar gitmek için çok sayıda merdivenden inmek gerektiğini unutmayınız.

Hatta bu yol zaman zaman akar suyun ta kendisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenle mutlaka yanınızda terlik vb bulundurmalısınız. Hatta tercihinizi kaymayan lastik ayakkabı yada terlikten yana kullanabilirsiniz. Ayağınıza tam olarak oturması da sizleri suyun akış gücü karşısında kaymaktan koruyacaktır. Yanınıza almayı unutursanız da dert etmeyiniz. Çünkü şelale girişinde kiralayabilirsiniz.

Gizlikent Şelalesi Giriş Ücretleri

Gizlikent şelalesi fiyat bakımından bir çok kanyon, şelale, milli parklara nazaran uygun fiyatlıdır. Gizlikent şelalesi giriş ücreti konusunda çok uygun fiyat seçenekleri sunması hem de şelale dönüşü etrafta bulunan küçük restoranlardaki yemek maliyetlerinin düşük olması nedeniyle siz tatilcileri buraya çekmektedir.

Gizlikent Şelalesi Giriş Ücreti 2021 yılı itibariyle; 5 TL’dir. Ayrıca şelale içerisinde suda yürümeniz gerekecektir. Bunun için tatile çıkarken yanınıza kendi plaj ayakkabılarınızı almanız önerilir. Ancak almadıysanız da burada 3 TL karşılığında terlik kiralayabilirsiniz. Ya da 10 TL ödeyerek satın alabilirsiniz.

Fethiye Gizlikent Şelalesi 2

Gizlikent Şelalesi Ziyaret Saatleri

Gizlikent Şelalesi’ni görmek, şelaleye giriş yapmak isteyenler, haftanın her günü saat: 08.00- 21.00 arasında ziyaret edilebilmektedirler.

Gizlikent Şelalesi Resimleri

Orta zorlukta bir yürüyüş yaparak ulaştığınız şelaleye giden yolda zaman zaman dinlenebilirsiniz. Hatta dinlenme esnasında bu muazzam kanyonda tatlı bir anıya dönüşecek resimleri çekinebilirsiniz. Zira yürürken etrafa dikkat etme, resim çekinme gibi bir olay söz konusu olamaz.

Şelaleye vardıktan sonra görülen güzellik karşısında heyecanlanmamanız içten bile değildir. Buraya kadar ulaştıktan sonra asırlık çınarların dışarıda kalan köklerinden sızan suyu seyredip büyülenebilirsiniz.

Ve sıra geldi şelalenin altına girip serin sularda çılgınlar gibi eğlenmeye. Ancak şelalenin altında kalacağını varsayarak yanınızda bulunan sırt çantasında mutlaka kuru kıyafet bulundurunuz. Çevrenize baktığınızda doğanın geometrisinin hayranlık verici olduğunu gözlemleyeceksiniz.

Şelale içerisinde eğlendikten sonra dönüşe geçtiğinizde sedirlerde mutlaka yorgunluk çayı içmeyi ihmal etmeyiniz.

Şelale Yakınlarında Gezilecek Yerler

Saklıkent Kanyonu

Fethiye Saklıkent Kanyonu ilk olarak 18 yıl kadar evvel keçilerini civarda otlatan bir çoban tarafından görülmüştür. Sonrasında ise 49 yıllığına kiralanmış ve işletme olarak hizmete başlamıştır. Kanyon yaklaşık 14 kilometre kadar içeri giden dev bir vadi şeklindedir. İki dağ arası ilk bakışta ürpertici bir şekilde dar ve yüksek gözükse de kanyonun içindeki güzellikleri görme fikri bu ürpertiyi bertaraf etmektedir.

Patara Plajı

Yaklaşık olarak tarihi M.Ö V. Yüzyıla kadar dayanan bölgenin İskender tarafından kuşatılan bölgeler arasında olduğu bilinmektedir. Günümüzde ilgilerin odağı haline gelen Patara Plajı bölgeye gelen tatilciler tarafından sıklıkla ziyaret edilir hale gelmişltir.

Patara Plajı Kaş ile Fethiye arasında yer alan ve günümüzde Gelemiş olarak isimlendirilen antik Patara kentine ait olan mükemmel bir plajdır. Uzaktan bakıldığında çölleri andıran altın sarısı kumlara sahip olan plaj, mükemmel bir denizle birleşince gerçek bir serap haline gelmektedir.

Fethiye Gizlikent Şelalesi arası kaç km

Fethiye Gizlikent Şelalesi arası 43 km olup 45 dk mesafededir.

Ölüdeniz Gizlikent Şelalesi arası kaç km

Ölüdeniz Gizlikent Şelalesi arası 50 km olup 55 dakika mesafededir.

Saklıkent Gizlikent Şelalesi arası kaç km

Saklıkent Gizlikent Şelalesi arası 1 – 2 km olup araç ile 5 dk gibi kısa bir mesafededir. Fethiye yönünden Saklıkent’e gidiyorsanız Gizlikent Şelalesi daha önce karşınıza çıkacaktır.

Antalya Gizlikent Şelalesi arası kaç km

Antalya Gizlikent Şelalesi arası 190 km olup 2 saat 44 dakika mesafededir.

Kaş Gizlikent Şelalesi arası kaç km

Kaş Gizlikent Şelalesi arası 63 km olup 1 saat 8 dakika mesafededir.

Kalkan Gizlikent Şelalesi arası kaç km

Kalkan Gizlikent Şelalesi arası 39 km olup 41 dakika mesafededir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
Saklıkent Resimleri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir