Galler Düzü
 1. Anasayfa
 2. Rize

Galler Düzü

0

Yolumuz Doğu Karadeniz’e düşmüşken her noktasını karış karış gezmek gerektiğini düşünüyoruz. Son olarak da rotamızda Galler Düzü vardı. Burası inanılmaz sessiz ve huzur dolu bir ortam, tam da şehrin gürültüsünden, egzos dumanından  ve karmaşasından sıkılıp ciğerlerinize tertemiz bir hava çekmek istiyorsanız tam da sizin için ideal bir ortam olduğunu düşünüyoruz.

Ayder Yaylasına da oldukça yakın olan Galler Düzü buralara kadar gelmişken kesinlikle gezilip görülmesi gereken adeta cennetten bir köşe nitelinde. Üstelik kamp yapmak isteyenler için de oldukça elverişli imkanlara sahip. Hem su kenarı hem ağaçlıklı hem de tesis imkanlarına yakın bir alan.

Galler Düzü 3

Galler Düzüne Ulaşım

Galler Düzü alanına ulaşım çok da zor değil. Rize ilimize geldikten sonra zaten Çamlıhemşin ilçesinden Ayder yaylasına özel aracınız ya da minibüslerle ulaşabiliyorsunuz. Bu arada Ayder Yaylası  Milli park alanına girerken motorsiklet kullanıcılarının herhangi bir ücret de ödemediğini belirtmek isteriz. Buradan da Ayder yaylasına ortalama 6 km mesafede yer alan Galler Düzü alanına motorunuzla bile toprak yolu takip ederek ulaşım sağlayabilirsiniz.

Galler Düzü Hakkında Bilgiler

Rize Karadeniz’e sahili olan ülkemizin kuzeydoğusunda yer alan oldukça güzel bir ilimizdir. Yaylaları ve muhteşem doğası ile ünlü olan bu ilimize ulaşmak için ister uzun bir otobüs yolculuğunu seçebilir isterseniz de uçakla önce Trabzon ilimizeve oradan da araçla Rize ilimize geçebilirsiniz. Özellikle Ayder Yaylası ile ünlü olan bu ilimiz eşsiz güzellikte daha pek çok yaylayı da barındırmaktadır. Eğer yolunuz Ayder Yaylasına kadar düşmüşken zaten Ayder Yaylasına sadece 6 km uzaklıkta bulunan Galler Düzünü de mutlaka gezip görmenizi tavsiye ederiz. Hatta Galler Düzü alanı kamp kurmaya da oldukça elverişli olduğundan sırt çantanızla birlikte çadırınızı da almayı unutmamanızı öneririz.

Galler Düzü 4

Özellikle yaylaları ile ünlü olan Rize ilimizde kalacaksanız ve uygun bir kamp alanı istiyorsanız kesinlikle Galler Düzünü öneririz. Hem ulaşım nispeten kolay hem de diğer yaylalara yakın hem de tertemiz, mis gibi havası ve muhteşem manzarası ile tam bir kam alanı görevini üstlenmektedir.

Galler Düzü Konaklama

Galler Düzü alanı kamp yapmak için oldukça elverişli bir yer.  Çadırınızı, sırt çantanızı alıp botlarınızı giyerek bu alana gidebilir. Birkaç günde olsa bulutların üzerinde bir alanda uyumanın keyfini çıkarabilirsiniz. Alanda şehirlerdeki gibi ışık kirliliği olmadığından geceleri yıldızları da çok daha net bir şekilde görebileceksiniz.  Kaçkarların manzarası tam da ayaklarınızıın altında kalacak ve bu manzara sizi adeta büyüleyecektir.

Eğer bölgeye yakın olsun ama ben yine de bir otelde konaklamayı tercih ederim diyenlerdenseniz. İşte bizim size önerimiz Ayder Doğa Resort  ve Kalegon Hotel olacaktır.

Ayder Doğa Resort: Otel tam bir dağ oteli teması kullanılarak inşa edilmiş. Ayder Doğa Resort Otel Ayder’iin büyüleyici güzelliğini adeta odalaın içine getirmiş. Çamların arasında, temiz ve misafirperver çalışanları ile çok fazla tercih edilen bir otel. Tesis de kablosuz internet bağlantısı imkanı mevcut. Restoran bölümü ücretli ve yanınızdan ayıramayacağınız hayvan dostlarınız varsa evcil hayvan da kabul edilmediğini belirtmek isteriz. Ayrıca tesis 0/5 yaş arası çocuklarınız için de ücretsiz hizmet sunmaktadır. Tesise giriş saati 15:00 ve çıkış saati de 11:00 olarak belirlendiğini de belirtmek isteriz.

Kalegon Hotel: Karadeniz’in harika doğasının tam içinde bulunan Kalegon Otel size huzur dolu bir tatil imkanı sunuyor. Yöresel kahvaltıyı sevenlerdenseniz Ayder Yaylasının da tam ortasındaki bu oteli rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
ordunun_dereleri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir