Gazibeğendi Tepesi

Gazibeğendi Tepesi
PAYLAŞ

Kuşadası’na gelenlerin kent içinde gezebileceği çok sayıda durak bulunmaktadır. Yaz tatillerini keyifle geçirmeyi sağlayacak olan doğa ve denizin iç içe geçtiği alanlardan tarihsel mekanlara kadar eşsiz bir coğrafyayı deneyimlemek mümkün olmaktadır. Bu harika kenti kuşbakışı bir görüntü ile görmek ve bu anı ölümsüzleştirmek isteyenlerin mutlaka Gazibeğendi Tepesi adresine gitmesi gerekiyor. Kuşadası’nın yukarıdan en net şekilde görülmesini sağlayan Gazibeğendi Tepesi adını ülkemizin kurucusundan almaktadır. Atatürk’ün burayı ziyaret etmesi sırasında tepeyi çok beğendiğini ifade etmesi sonucu bu ismi almıştır. Söylentilerde kalmış olan bu olayın gerçekten haklı yanları olup olmadığını görmek için bölge mutlaka ziyaret edilmelidir.

Gazibeğendi Tepesi

Gazibeğendi Tepesi Nasıl Gidilir?

Kuşadası’nı yukarıdan seyretmek ve bu anların bir kare ile ölümsüzleştirilmesini sağlamak isteyenlerin gazi begendi mevkii kusadasi bölgesine gitmeleri yeterlidir. Bölgeye arabayla gidilecekse Kuşadası Marina yolu takip edilerek yorucu ama keyifli bir yolculuk sonunda varmak mümkün olabilir. Özellikle sabah sporunu Kuşadası serinliğinde burada değerlendirmek oldukça zevkli bir rota takibi yapılmasını sağlayacaktır.

Kuşadası’nın manzarasını net şekilde görmek isteyenlerin belki de uğrayabileceği tek nokta olan kusadasi gazi begendi tepesidir. Burası gelenlerin gördükleri manzara karşısında ayrılmak istemedikleri bir yer olmaktadır. Özellikle belediye tarafından sunulmuş olan gazibeğendi cafe kuşadası aydın sosyal tesisler hizmetlerinin burada verilmiş olması çok uygun fiyatlara eşsiz bir manzarada vakit geçirmeye olanak sağlıyor. Tesis kahvaltı ve akşam yemeği konusunda da oldukça başarılı…


PAYLAŞ


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kuşadası Yaz Tatili
16 Ağu, 2017     0

Kuşadası Yaz Tatili