Çeşme Eşek Adası

PAYLAŞ


Adada yer alan eşeklerinden dolayı Çeşme Eşek Adası ismini almış olan bu ada turistik olarak gezilebilecek adalardan biridir. İzmir Çeşme’ye çok yakın olması sebebiyle günübirlik turlarla ziyaret edilen bölge milli park statüsüne sahip olduğu için sadece turistik amaçlarla ziyaret edilebiliyor. Yatlarla yapılan ulaşımla bir saat içerisinde Eşek Adası üzerinde olan kişiler adadaki eşekleri görünce şaşkınlığını gizleyemeyebilir.

Çeşme Eşek Adası

Gidilecek yeri görmek için çeşme eşek adası harita bilgisi kullanılabilir. Aynı zamanda denize girilebilecek güzel mekanları da buradan bulmak mümkün olabilir. Pek çok noktası taşlık olan deniz bölgesine terlikle gitmekte fayda vardır.

İlginizi Çekebilir:  Çeşme Arkeoloji Müzesi

Çeşme Eşek Adası Nereden Gidilir?

Eşek Adası’nı ziyaret etmek isteyen kişiler için günübirlik turların kullanılması eşek adasına nasıl gidilir sorusunun net cevabı olmaktadır. Bunun ardından gelen eşek adası nerededir sorusuna bölgenin Çeşme açıklarında yer aldığını bilen kişilerin bu bölgeden ulaşması gerektiği de hesaba katılmalıdır. İzmir’e bağlı olan bu noktaya İzmir’den yaklaşık 87 kilometrelik yol aşılarak ulaşılabilir. Bu tür bir ulaşım yerine kişiler eşek adası aydın rotasını takip ederek de bölgeye gelebilirler.

Kafası karışıp eşek adası nereye bağlı diye soranların buranın Çeşme’ye bağlı bir nokta olduğunu bilmesi gerekir. Çeşme üzerinden çok sayıda tekne alternatifi kullanılarak yaklaşık bir saatlik deniz yolculuğunun sonunda Eşek Adası’na ulaşmak mümkün olmaktadır. Adada eşeklerle keyifli vakit geçirmek, onları beslemek ve adayı gezmek yapılabilecek aktivitelerdendir.

İlginizi Çekebilir:  Erythrai Antik Kenti


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

31 Oca, 2018     0

Çeşmede Gezilecek Yerler

24 Ağu, 2017     0

Çeşme Arkeoloji Müzesi

16 Ağu, 2017     0

Çeşme Ilıca

13 Ağu, 2017     0

Alaçatı

12 Ağu, 2017     0

Çeşme Su Sporları