Giresun Müzesi
 1. Anasayfa
 2. Giresun

Giresun Müzesi

0

Konu Başlıkları

Giresun Müzesi Karadeniz’de yer alan birçok medeniyetin simgesini içinde barındıran muhteşem bir hizmet sunmaktadır. Gezintileriniz sırasında müze içinde yer alan Eski Tunç Çağı, Roma, Bizans, Hititler ve en önemli Selçuklu ve Osmanlı eserlerini rahatlıkla gözlemleyebilirsiniz. Giresun Müzesi yörenin birçok medeniyete ev sahipliği yapmasından dolayı zengin bir materyale sahiptir.

Binanın kendisi bile yaklaşık 18. Yüzyıldan kalan bir yapı olarak hizmet verebilmektedir. Daha önceleri kilise olarak kullanılan yapı Cumhuriyet döneminde boş ve kullanılmaz bir halde idi. İlerleyen yıllar içinde boş bina değerlendirilerek cezaevi olarak kullanılmıştır. İlginç bir müze gezisi yapmak istiyorsanız, tarihi geçmişi ile sizlere şaşırtacak bu muhteşem yapıya gitmenizi tavsiye ediyoruz.

Giresun Müzesi 2

İçerisinde yer alan ve ayrı bölümlerde sergilenen antik eserler, antika silah, giysi ve tarihi eserlerin incelemesini rahatlıkla yapabilirsiniz. Osmanlı ve Selçuklu döneminde bulunan ve antik eserlerin ağırlığı ile bol olan sergilerde harika vakitler geçirebilirsiniz. Müze içinde en ilginç bölüm ise yörenin milli değerleri arasında büyük yer tutan kahramanların yer aldığı fotoğraf sergisi olacaktır.

Giresun Müzesi Nerededir?

İl merkezinde yer alan tarihi yapı, aynı yörede bulunan Seyyit Vakkas Türbesine yaklaşık 200 metre uzaklıktadır. Gezileriniz esnasında her iki yerinde ziyaretlerini yapabilirsiniz. Müzede tarihimize ışık tutan bir çok eser bulunmaktadır.

Giresun Müzesine Nasıl Gidilir?

İl merkezi içinde Kale Mahallesinde bulunur. Yapacağınız ziyaretler için bölgede yer alan otoparkları kullanabilirsiniz. Şehrin merkezi yerinde olan ziyaretler için 10 dakikalık yürüme mesafesine hakimdir. Yürüyüş yaparak da belirtilen yere ulaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
Ambarlı Yaylası

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir