Gürcistan’da Yeme İçme Fiyatları
 1. Anasayfa
 2. Genel

Gürcistan’da Yeme İçme Fiyatları

0

Gürcistan’da yaşamayı düşünenler için Gürcistan’da yeme içme fiyatları yazımızın devamında ülkede yaşamaya dair ayrıntılara değiniyor olacağız ve yeme içme fiyatları başta olmak üzere genel masraf durumlarının nasıl olduğuna dair bilgi sunacağız.

Farklı bir ülkede yaşamaya dair en çok merak edilen içeriklerden bazıları yeme-içme, kira ve fatura gibi temel geçim unsurlarıdır.

Yeme içme bir kısmını iki ana başlıkta değerlendirmek mümkündür. Öncelikle eve dair mutfak giderleri ve diğer ihtiyaçlar için gerçekleştirilen market alışverişleri ön plana çıkar. Bununla birlikte haftalık yaklaşık 150 200 GEL arasında bir alışveriş ile yeme içme konusunda alışverişi tamamlamak mümkündür.

Gürcistan’da Yeme İçme Fiyatları
Gürcistan’da Yeme İçme Fiyatları

Bu alışverişin içerisine meyve, sebze, et, tavuk, içecek ve temel temizlik malzemeleri dahil edilebilir. Ancak tek başına yaşamayan ya da sık sık misafiri gelen kişiler için elbette alışveriş miktarı değişiklik gösterecektir. Bunun dışında sigara ya da alkol tüketimi olan kişiler için de alışveriş fiyatları yükselir.

Yeme alışkanlıkları dahilinde özel ürünler tüketmesi gerekenler için de alışveriş fiyatları biraz yükselmektedir. Çünkü genelde bu tarz ithal ürünler bulunmaktadır. Özel ürün içerisinde badem sütü, glutensiz yiyecekler gibi belli bir amaca yönelik tüketim ürünleri ön plana çıkar. Bu tarz ürünlerin fiyatlarının Gürcistan’da yüksek olduğu bilinmektedir. Buna ek olarak deniz ürünleri ülkemize göre daha yüksek fiyatlı olmaktadır.

İlginizi Çekebilir – Dubai’de Asgari Ücret Ne Kadar?

Gürcistan Market Fiyatları

Gürcistan market fiyatları 2024  dahilinde sıklıkla araştırılan bir konu olmak ve birlikte İçinde bulunduğumuz senede de Gürcistan’da yaşamak isteyen kişiler tarafından merak edilmektedir. Bunun dışında dışarıda yemek seçeneği ve öne çıkmaktadır.

Bir restoranda yenilen ortalama 2 kişilik bir yemek 40 ya da 50 GEL civarında bir miktara tekabül etmektedir. Ülkemizde yaklaşık olarak market fiyatları açısından benzer olduğu düşünülen Gürcistan’la ilgili nasıl gidileceği ve diğer yaşam şartlarına dair ayrıntıları sunduğumuz yazımıza devam ediyoruz.

Gürcistan’da Yeme İçme Fiyatları
Gürcistan’da Yeme İçme Fiyatları

Gürcistan Ev Kiraları

Gürcistan’da yaşamak isteyen kişilerin bilgi sahibi olması gereken konulardan bir diğeri de tıpkı market alışverişi gibi asli unsurlardan birisi olan ev kiralarıdır. Ülkemiz şartlarından çok da farklı olmayan ev kirası ve market alışverişi koşullarına sahip Gürcistan’a nasıl gidileceği de merak edilmektedir.

 Gürcistan’a Nasıl Gidilir?

Gürcistan ev kiraları ya da diğer temel ihtiyaçlardan bahsederken, herkesin buraya yerleşme amaçlı gitmesi gerekmiyor elbette. Bu aşamada seyahat odaklı bir gezi planı da gerçekleştirilebilir. Ülkemiz vatandaşlarının en çok ziyaret ettiği ülkelerden birisi olan Gürcistan, bilhassa Karadeniz bölgesinden karayolu ile Batum’a geçişin kolaylığı sayesinde tercih edilmektedir.

Gürcistan’da Yeme İçme Fiyatları
Gürcistan’da Yeme İçme Fiyatları

Artvin Hopa ilçesinde yer alan Sarp Sınır kapısına gidilerek Batum’a kolaylıkla giriş yapılabilir. Sınır kapısı araç ile geçecek vatandaşlar için iki farklı kontrol noktası bulunur. Bunlardan birisi ülkemiz sınırları içerisinde diğer ise Gürcistan sınırlarındadır.

Kaynak

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 5
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 3
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir