Çiftler İçin En İyi Keşan Kamp Alanları
 1. Anasayfa
 2. Kamp Rehberi

Çiftler İçin En İyi Keşan Kamp Alanları

0

Konu Başlıkları

Edirne’nin Keşan ilçesinde kamp yapılabilecek ücretsiz ve ücretli çok sayıda kamp alanı bulunur. Keşan kamp alanları yemyeşil ve eşsiz doğası, denizi kısacası eşsiz manzarasıyla kamp severlerin tercih edebileceği uğrak noktalardan birisidir. Keşan bölgesinde her bütçe için uygun şekilde hizmet alınabilecek ya da ücretsiz şekilde sunulan kamp ve aynı zamanda piknik alanları yer almaktadır.

Kamp tatili yapmak isteyenler doğa ile iç içe ve huzurlu bir tatilin keyfini çıkarabilir. Özellikle son dönemlerde korana süreci ile birlikte kamp tatili gibi bireysel ya da ailecek yapılabilecek etkinlikler ön plana çıkmaktadır. Bu tarz içeriklerin daha da önem kazandığı günümüzde ülkemizin muhteşem kamp alanlarından birisi olan Keşan bölgesindeki mekanları araştırdık.

Keşan Kamp Alanları
Keşan Kamp Alanları

Saros Körfezi Kamp Alanı

Saros kamp alanları bünyesinde çok sayıda kamp bölgesi çeşitliliği bulunur. Özel araçlarla ya da çevre şehirlerden bölgeye giden otobüslerle körfeze ulaşmak mümkündür. Marmara ve Ege Denizi’nin kesişim bölgesinde yer alan körfez, deniz ve doğa manzarası içeren kamp imkanı için ideal bir noktadır.

Saros Körfezi kamp yerinde herhangi bir tesis bulunmaz. Bu nedenle kamp alanına gitmeden evvel bütün ihtiyaçların temin edilmesi tavsiye edilir. Kamp bölgesinde banyo, çeşme, tuvalet gibi imkanlar yer almaz. Fakat kamp alanı dahilinde ücretli olan bölgelerde duş, tuvalet, şezlong, ve şemsiye benzeri imkanlar bulunur. Aynı zamanda kamp alanının çevresinde market, büfe gibi alanlar da bulunmaktadır.

Sait Faik Abasıyanık Koyu Kamp Alanı

Oldukça edebi bir ismi barındıran Sait Faik Abasıyanık Koyu Kamp Alanı; edebiyatımızın ünlü hikayecilerinden birisinin ismini taşımaktadır. Keşan bölgesinde sakin ve kafa dinlemeye uygun eşsiz bir alandır. Saros Körfezi’nde kumsal ve denize nazır keyifli bir kamp imkanı sunmaktadır. Denizin dalgaları eşliğinde güzel bir kamp geçirmek mümkündür.

Kamp bölgesinde telsiz bulunmaması nedeniyle ihtiyaçların önceden hazırlanarak yola çıkılmasının da fayda vardır. Sait Faik Abasıyanık Koyu Kamp Alanı dahilinde herhangi bir imkan bulunmadığı için tüm ihtiyaçların yola çıkarken temin edilmesi gerekir. Bunun yanı sıra banyo, çeşme ve tuvalet gibi ihtiyaçları için herhangi bir imkan ve tesis bulunmaz. Ücretsiz girişe sahip olan Keşan kamp bölgelerinden birisidir.

İlginizi Çekebilir – En İyi Kocaeli Kamp Yerleri

Danişment Tabiat Parkı Kamp Yeri

Yine Edirne’nin Keşan bölgesinde yer alan ve Gökçetepe Tabiat Parkı ile birlikte aynı sahil hattını paylaşan ve denize sıfır konumuyla ilgi odağı olan Danişment Tabiat Parkı kamp yeri de ideal tatil alanlarından birisini oluşturur.

Gökçetepe Tabiat Parkı giriş ücreti 2021 gibi sorular sıklıkla sorulmakla birlikte aynı şekilde Danişment Tabiat Parkı kamp yeri olanakları da merak konusu olmaktadır. Danışment Tabiat Parkı kamp yerinin ücretleri dönemsel olarak değişiklik gösterebilir. Ancak genelde şahıs, bisiklet ve karavan gibi farklı içeriklere göre fiyatlandırma uygulanır.

Kişi başı ücret yaklaşık 11 TL olurken öğrenci için 5.5 TL fiyat uygulanmaktadır. Bisiklet için 11 TL, otomobil 33 TL, otobüs 297 TL, bir çadır 40 TL ve bir karavan konaklaması yaklaşık 45 TL olarak belirlenmiştir. Ancak çeşitli güncellemeler nedeniyle kamp yerine varmadan evvel arayarak tam fiyatlar hakkında bilgi sahibi olmak önerilmektedir.

Keşan Kamp Alanları
Keşan Kamp Alanları

Kamp alanında çeşme, tuvalet, plaj, soyunma kabini, çocuklar için oyun alanı, bulaşık yıkama alanı,  seyir bölgesi ve yürüyüş alanı ve otopark gibi çok sayıda farklı imkan yer almaktadır. Hem denize girmek için ideal hem de kamp kurmak için uygun bölgelerden birisi olan Danişment Tabiat Parkı Kamp Yeri, aynı zamanda günübirlik geziler, yürüyüşler ve piknikler için de ideal bir bölgedir. Kendisine ait plajı bulunmakta olan bölgede soyunma kabini, şezlong ve şemsiye gibi pek çok hizmet sağlanır. Tekirdağ ve İstanbul gibi bölgelerden kolaylıkla ulaşım sağlamak mümkündür.

İtalyan Koyu Kamp Yeri

Yine Edirne Bölgesi’nin Saros Körfezi kısmında bulunmakta olan İtalyan Koyu Kamp Alanı geniş bir kumsala ve temiz bir denize ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle kalabalıktan bunu olarak sakin bir tatil geçirmek isteyenler için karavan ve çadır kamp çılgına uygun bir alan olmaktadır.

Şehir merkezine yaklaşık olarak 140 metre uzaklıkta bulunur. Kamp bölgesinde herhangi bir tesis olmadığı için alınan ihtiyaçları temin ederek gitmekte fayda vardır. Banyo, tuvalet ve çeşme gibi imkanlar yer almaz. Ücretsiz Edirne kamp alanları içerisinde yer alır.

Keşan Kamp Alanları
Keşan Kamp Alanları

Keşan bölgesi gerek tabiat parkları gerek denizi ve muhteşem güzelliklere sahip doğasıyla eşsiz bir tatil mekan olmaktadır. Bu nedenle çok sayıda işletmenin bulunduğu bölge kalabalıktan bunu olarak sakin ve huzurlu bir tatil geçirmek isteyenler için ideal bir tatil imkanı sunmaktadır.

Gerek günün yoğunluğundan sıyrılmak gerekse de uzun süreli bir kamp tatili yapmak isteyenler için pek çok ideal alan ve etkinlik bulunmaktadır. Günübirlik piknik yapmaya uygun merkezlerinin yanı sıra; yürüyüş parkurları içeren İşletmeleri ve ücretsiz şekilde hizmet veren bölgeleriyle çok çeşitli alanlarda kamp yapma imkanı sunmaktadır.

Kaynak

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir