Hoynat Adası
 1. Anasayfa
 2. Ordu

Hoynat Adası

0

Konu Başlıkları

Hoynat Adası gezileriniz esnasında görebileceğiniz en muhteşem doğal adacıklardan bir tanesi olacaksın. Büyük oranda fazla bir üne sahip olmayan ve yöre içinde doğal hali ile kuşların cenneti olarak bilinen yerlerdendir. Masmavi deniz üstünde adeta yüzen bir evi andıran muhteşem yeşillik içinde özellikle karabatak ismiyle bilinen kuş türünü üzerinde barındırır.

Türk Doğa Derneği tarafından da ülkemizde bulunan “Önemli Kuş Alanı” olarak ilan edilen Hoynat Adası tanıtımlarının yapılmaması ve fazla bir şöhrete sahip olmaması sebebi ile fazla ziyaretçisi bulunmamaktadır. Ancak yapacağınız geziler esnasında sizlerin muhakkak bu harika cennet kuş mekanını görmenizi tavsiye ediyoruz. Yoldan gidiş esnasında adadan ismini alan tünelden geçiş yaparak adacığın bulunduğu yere ulaşabilirsiniz.

Hoynat Adası 2

Hatta sahilin kumsal tarafından denizin ve adanın manzarasına şahitlik edebilirsiniz. Yöre halkı tarafından daha çok ziyarete uğrayan ve yoldan gelip geçenlerin mutlak uğrak adresi olan bu harika oluşuma bayılacaksınız.

Hoynat Adası Nerede?

Hoynat Adası Perşembe il sınırları içinde yer alan Ramazan Köyü içindedir. Sahil yolunun üstünde yer alan ve Ordu ilinin en meşhur deniz manzarasına sahip olan ada şu an koruma altına alınan kuşlara ev sahipliği yapmaktadır.

Hoynat Adasına Nasıl Gidilir?

Adaya gidişler için eski yol olarak tabir edilen Perşembe yolundan hem giriş hem de çıkış olarak iki farklı ulaşım bulunuyor. Samsun ilinden gelenler için yol tarifi Fatsa çıkışından sonra Perşembe sahil yoluna giriş yaparak olacaktır.

Ordu Merkezinden girişler ise il merkezinden çıkış noktasında bulunan Perşembe yolunu takip ederek yaklaşık 10 veya 15 dakikalık bir sürüş mesafesindedir. Karadeniz gezileriniz esnasında muhakkak eski yol olarak tabir edilen alt yolu kullanın. Manzarası ve doğallığı ile çok hoşunuza gidecek olan seyahatlerinizde bu yolu size tavsiye ediyoruz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
kurtun-baraji-nerededir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir