İstanbul’a Yakın Kamp Alanları
 1. Anasayfa
 2. Kamp Rehberi

İstanbul’a Yakın Kamp Alanları

0

İstanbul’a yakın kamp alanları – Doğayla iç içe olmayı seviyorsanız, kamp yapmak hem kendinizle baş başa kalmanıza, hem de sevdiklerinize zaman ayırabilmenize yardım eder. İstanbul’da kamp yapılacak yerler ile şehrin getirdiği stresten, kısa bir süre bile olsa uzaklaşmanızı sağlar.

Her ne kadar İstanbul ve çevresinde kamp yeri olmadığı düşünülse de, aslında değerlendirebileceğiniz çok sayıda yer vardır. Bunlardan bazıları şu şekildedir;

 1. Seferoğulları Camping
 2. Kilimli Koyu Kamp Alanı
 3. Sahilköy Kamp İstanbul
 4. Green Park Camping
 5. Ömerli Barajı Kamp Alanı
 6. Esenceli Köyü Kamp Alanı
 7. Darlık Barajı Kamp Alanı
 8. Woody Ville Kamp Alanı
 9. Karakiraz Köyü Kamp Alanı

Eğer bu yerleri ayrıntılı olarak incelerseniz, size uygun olanını keşfedebilir ve hazırlıklara başlayabilirsiniz.

İstanbul’a Yakın Kamp Alanları
İstanbul’a Yakın Kamp Alanları

1.      Seferoğulları Camping

Seferoğulları Camping, Ağva kamp alanları arasında yer almaktadır. Sahile yürüme mesafesinde olup,

 1. Bungalov konaklama,
 2. Duş,
 3. Elektrik,
 4. Sıcak su,
 5. Restoran ve Kafeterya,
 6. Çocuk Oyun Alanları,

Gibi birçok olanak bulunmaktadır. Giriş ücretli olup çadır düşünüyorsanız 50 Türk Lirasıdır. Ancak Bungalov 150 Türk Lirasıdır. Şehir merkezine oldukça yakın olup, farklı renklerin birleştiği büyüleyici bir alanda kuruludur. Eğer karavanınız varsa, onunla da kamp yapmanız mümkündür.

2.      Kilimli Koyu Kamp Alanı

Ağva içerisinde kamp yapılabilecek birçok yer vardır. Bunlardan biri olan Kilimli Koyu Kamp Alanı bir koydur. Deniz manzarası olan bu bölge, büyüleyici bir yerdir. Bununla birlikte koy olması nedeniyle, etrafta tesis yoktur.

Ancak yürüme mesafesinde bazı işletmeler de vardır. Şayet bu kadar da yürümek istemiyorsanız, çadırınızı kurmadan önce tüm gereksinimlerini almanız gereklidir. Yeşil ve mavinin birleştiği bir yer olan bölge ücretsizdir.

Yürüyüş parkurları mevcut olup, deniz kenarında olması sebebiyle buraya girmenize de izin verir. Elektrik, yiyecek – içecek ya da tuvalet gibi gereksinimlerinizi yakın işletmelerden karşılamanız gerekir.

3.      Sahilköy Kamp İstanbul

Ormanlık bir alanda bulunan Sahilköy Kamp İstanbul, bilinmeyen kamp alanları içerisinde olmasa bile büyüleyici bir yapıya sahiptir. Giriş ücretli olup günübirlik 25 TL, çadırıyla gelenler 50 TL, iki kişi karavan 140 TL, iki kişi orman koza Bungalov 200 TL’dir.

Eğer İstanbul’un stresli yaşantısından sıkılmışsanız, sizin için mükemmel bir kaçış yeridir. Kendi çadırınız ya da karavanınız varsa buraya gelebilirsiniz. 12 farklı konaklama türü olup, bunlardan birini tercih ederek, sessiz sakin bir şekilde tatilinizi geçirebilirsiniz. Kamp olanakları bakımından,

 1. Elektrik,
 2. Duş,
 3. Sıcak su,
 4. Otopark alanı,
 5. Çocuk oyun alanı ve daha birçok seçeneği vardır.

Sahile yürüme mesafesinde bulunan bu alan, oldukça güzel bir tatil geçirmenize yardım eder.

İstanbul çevresi kamp yerleri
İstanbul çevresi kamp yerleri

4.      Green Park Camping

Green Park Camping, Ağva kamp alanları içerisinde değerlendirebileceğiniz seçenekler arasındadır. Merkeze 19 kilometre gibi yakın bir mesafede olup ücretlidir. İki kişilik Bungalov çadır 100 TL, çadırıyla gelenler 30 TL, karavanıyla gelenler 100 Türk Lirasıdır.

Ülkemizde bulunan en büyük kamp alanlarından bir tanesi olan Green Park Camping, her yıl birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Sunduğu bazı olanaklar,

 1. Şemsiye,
 2. Otopark alanı,
 3. Soyunma kabini,
 4. Plaj,
 5. Elektrik,
 6. Sıcak su,
 7. Duş,

Gibidir ve sahil kenarında bulunmaktadır.

5.      Ömerli Barajı Kamp Alanı

Ömerli Barajı her göreni büyüleyen bir yapıya sahiptir. Eğer İstanbul’un günlük yaşamı sizi yormuşsa ve bir ara verme ihtiyacı hissediyorsanız, burada bulunan ve ücretsiz olan kamp alanı size büyük bir fırsat sunar. Sessiz yapısıyla kafanızı dinleyebilir, ortamın tadını çıkartabilirsiniz.

Kontrollü ateş yakılabilir alanları mevcut olup,

 1. Yürüyüş parkurları,
 2. Çadır ve karavan kamp alanları,
 3. Olta balıkçılığı,

Gibi imkânlar sunar. Buna karşılık duş, elektrik gibi imkânlar bulunmamaktadır. Göl kenarında bir yerdir.

6.      Esenceli Köyü Kamp Alanı

Esenceli Köyü Kamp Alanı, Türkiye kamp alanları arasında mutlaka değerlendirmeniz gereken yerler arasındadır. Sahile yürüme mesafesinde olup,

 1. Denize girilebilen yer,
 2. Elektrik,
 3. Yürüyüş yerleri,
 4. Mangal ve ateş yakılabilen yerler,
 5. Çadır ve kamp alanları,

Gibi birçok imkâna sahiptir. Kamp ücreti mevcut olmayıp, mavi ve yeşilin mükemmel bir şekilde birleştiği konumlar arasındadır. Yakınındaki merkez 18 kilometre olup, alanda tesis yer almamaktadır. Bununla birlikte sessiz yapısı, size kendinizle baş başa kalma fırsatı sunar.

İstanbul’a Yakın Kamp Alanları ve Ücretleri
İstanbul’a Yakın Kamp Alanları ve Ücretleri

7.      Darlık Barajı Kamp Alanı

Darlık Barajı Kamp Alanı, bilinmeyen kamp alanları içerisinde olmasa da, daha önce gitmemişseniz düşünmeniz gereken bir yerdir. Doğal hayatı sadece görmenize değil, yaşamanıza da imkân tanıyan bu lokasyon, büyüleyici bir manzaraya sahiptir.

Ücretsiz olup olta balıkçılığı, karavan ve çadır kamp alanları, kontrollü ateş yakılabilir yerler mevcuttur. Bununla birlikte elektrik ve duş gibi imkânlar yer almamaktadır. Buraya geldiğinizde gözleri alan yeşillikte çimenler üzerine çadırınızı kurabilir, yakındaki ormandan yakacak toplayarak gece romantik bir ateş yakabilir, üzerinde yemek yapabilirsiniz.

Merkeze 32 kilometre olan bu konum, gök kenarında bulunmaktadır.

Kidzania İstanbul başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

8.      Woody Ville Kamp Alanı

Ağva içerisinde bulunan Woody Ville Kamp Alanı, bir ormanın içerisinde yer alan, büyüleyici bir yerdir. Piknik alanları, ısıtma ve soğutma sistemleri, duş gibi olanakları mevcut olup ücretlidir. Eğer kendi çadır yahut karavanınızla gelirseniz 150 TL, karavan kiralamak isterseniz günlük 250 TL’dir.

Doğal hayatı yakından görme olanağı tanıyan bu alan, Bungalov evlere de sahiptir. Size en uygun konaklama yöntemini seçip, oldukça sessiz bir yapıda olan bu bölgede tatilinizi geçirebilirsiniz. Arzunuza göre denizde ya da havuzda yüzebilir, Karadeniz’in güzelliklerine şahit olabilirsiniz.

Eğer yürüyüş yapmak isterseniz de uygun yerleri bulunmaktadır.

9.      Karakiraz Köyü Kamp Alanı

Karakiraz köyünde bulunan bu kamp alanı istediğiniz yere çadır kurmanıza ya da karavan atmanıza izin vermektedir. Şayet kendi otomobiliniz ile gelmişseniz, sadece 5 dakika yürüyerek sahile gidebilir, denize girebilirsiniz.

Kamp alanı ücretsiz olup, yürüyüş parkurları vardır. Ayrıca mangal ve ateş yakabilmek için de uygun yerleri vardır. Yiyecek ve içecek gibi gereksinimler yakınındaki köyden karşılanabilmektedir. Ancak elektrik gibi imkânlar mevcut değildir.

Gürültülü yerlerden sıkılmışsanız ve sessizliği tam anlamıyla yaşayabileceğiniz bir yer arıyorsanız, Karakiraz Köyü Kamp Alanı sizin için güzel bir fırsattır. Bilinmeyen kamp alanları içerisinde daha önce duymamışsanız, mutlaka değerlendirmeniz önerilir.

İstanbul’a Yakın Kamp Alanları
İstanbul’a Yakın Kamp Alanları

İstanbul’a Yakın Kamp Alanları Nereleridir?

İstanbul çevresinde değerlendirebileceğiniz başka yerler de vardır. Bunlardan bir kısmı,
Bıçkıdere Köyü Kamp Alanı
Sofular Plajı Kamp Alanı
Akçakese Kamp Alanı
Ağva Kamp Alanı
Gelesun KampLAND Camping
Hacıllı Şelalesi Kamp Alanı
Polonezköy Tabiat Parkı Kamp Alanı
Bozhane Köyü Kamp Alanı
Eğer bunları da incelerseniz, sizin için mükemmel bir kamp alanı bulabilirsiniz.

Kampa Giderken Neler Alınmalıdır?

Kampa giderken yapılan en büyük hata karttan çekebileceğine güvenerek nakit almamadır. Ancak işletme kart kabul etmiyorsa ya da çok küçük bir ödeme olduğu için kart geçmeyi kabul etmezse büyük sorunlar çıkmaktadır. Bu nedenle ATM araştırması yapmak istemiyorsanız, gerekli nakit yanınızda olmalıdır.
Gerekli kamp malzemeleri haricinde yiyecekleri de duruma göre yanınızda getirmeniz gerekebilir. Ancak kamplara en yakın merkezlerden de temin etmeniz mümkündür. Ayrıca küçük de olsa ağrıkesiciler, inatçı ağrılara iyi gelebilir.

En Güzel Kamp Alanı Hangisidir?

Her kampçı en güzel kamp alanının hangisi olduğunu merak etmektedir. Ancak bu soruya verilebilecek bir cevap bulunmaz. Zira hepsi kendine has bir güzellik barındırır. Bu nedenle tüm seçenekleri gözden geçirerek, buna göre karar vermeniz gerekir.
Burada sadece elektrik kullanıp, kullanmayacağınızı değerlendirmeniz gerekir. Çünkü ihtiyaç duyacaksanız, bazı kamp alanları bu imkânı sunmamaktadır. Buna göre hareket ederseniz, daha doğru kararlar verebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 2
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir