Maçka – Çakırgöl Yaylası
 1. Anasayfa
 2. Trabzon

Maçka – Çakırgöl Yaylası

0

Ülkemiz eşsiz doğa güzellikleri sayesinde her yıl binlerce turisti kendisine çekmektedir. Son dönemlerde yayla turizmi de oldukça yaygın bir hale gelmiştir. Eski yıllarda yaylalar, yaz ayları içinde hayvancılık yapan ailelerin hayvanlarını otlatmak ve kışlık hazırlık yapmak için çıktıkları bir yerken, son dönemlerde yavaş yavaş birer turizm merkezi haline gelmişlerdir. Hatta çoğu yaylada da aileler hayvancılık yapmayı yavaş yavaş bırakmış durumdadır. Maçka (Çakırgöl) Yaylası da tamamen bakir yapısı, doğanın kucağında yeşil ile iç içe oluşu ile oldukça beğeni toplayan ve ziyaret edilen yaylalarımızdan biridir.

Maçka – Çakırgöl Yaylası 4

Maçka – Çakırgöl Yaylasına Ulaşım

Yaylamıza ulaşım bir miktar zor ama bu yolu aldığınıza kesinlikle değeceğini düşünüyoruz. Öncelikle tavsiyemiz yaylaya ulaşımınız sırasında arazi tipi bir araç kullanmanızdır. Çakırgöl Yaylamıza Maçka – Meryemana yolunun 5. Km sinden sonra sağa ayrılan toprak yoldan 90 km kadar ilerledikten sonra yaylamıza ulaşmış oluyorsunuz. Eğer yaylamıza ulaşmak için arazi tipi bir aracınız yoksa  yaylaya ulaşmanız için ticari araçlarla da yolcu taşımacılığı yapılmaktadır.

Maçka – Çakırgöl Yaylası Hakkında Bilgiler

Oldukça temiz bir havası  ve yemyeşil doğa içindeki yaylamıza ulaşımın nispeten zor olmasına rağmen oldukça ilgi görmektedir.  Rakımı 2504 m olan Çakırgöl Yaylası’nın yolu üzerinde Arnavutluk, Kırantaş, Akarsu, Ayraksa, Kurugöl, Livayda,  Meseraş Furnoba, Kasapoğlu, Camiboğazı, Ortaoba ve Deveboynu yaylaları da bulunmaktadır. Hazır bu yaylamıza çıkmışken diğerlerini de görme imkanınız bulunmaktadır.

Maçka – Çakırgöl Yaylası 5

Elektrik, su ve PTT gibi alt yapı hizmetleri bulunmayan yaylamızda , kasap, bakkal, manav, lokanta gibi yaşam birimleri de bulunmamaktadır. Yaylaya çıkarken hazırlıklı olmalı ve sırt çantanıza yeterli su ve yiyecek almanızda oldukça fayda olacaktır.

Maçka – Çakırgöl Yaylası Konaklama

Eşsiz bir manzarası, tertemiz havası ve yeşilin her tonunu barındıran yaylamızda şimdilik otel ya da pansiyon gibi herhangi bir konaklama yeri bulunmamaktadır. Bu yaylamızda konaklamak istiyorsanız yanınızda kamp malzemesi almanızda fayda olacaktır. Geceleri yaylanın  oldukça soğuk olduğunu da belirtmek isteriz. Birkaç çift çorap, uyku tulumu ve kalın battaniyeler de almanızı tavsiye ederiz.  Tabi çadır hayatı yerine otelde konaklamak isterseniz size birkaç güzel önerimiz de söz konusu.

Zigana Yayla Tatil Köyü: Tamamen doğanın kollarında olan bu tatil köyü şimdiye kadar kaldığınız en güzel  konaklama noktalarından biri olacaktır. Hem yemekleri hem çalışanları hem de odalarının ferahlığı, temizliği ve manzarası ile otel  tam anlamıyla hayallerinizin üstünde bir tatil imkanı sunacaktır.

Maçka – Çakırgöl Yaylası 6

Çamlık Apart Otel:  Otelin konumu şehir merkezine 4 km olmasına rağmen size doğa içinde bir tatil imkanı sunmaktadır. Üstelik odalarında vadi manzarasını da seyretme imkanınız olacaktır. Otelin personelleri de işini iyi yapan ve son derece titiz insanlar olduğu için konaklamanız çok daha keyifli olacaktır. Ayrıca otelin yöresel tatlar sunan restoranı damağınızda unutamayacağınız lezzetler bırakacaktır ve tesisin araba kiralama servisinin de oluşu size kolaylık sağlayacaktır.

Voice Hotel:  Ev sıcaklığında döşenmiş odaları ve güler yüzlü hizmet veren personelleri ile Karadeniz Bölgesi’nin tam kalbinde hizmet veriyor. Tam da huzur ve keyif arıyorum diyorsanız bu otel de ikisini de rahatlıkla bulacaksınız. ayrıca otel çevresinde keyifli doğa yürüyüşleri  yapma imkanınız da olacaktır.

Hotel Büyük Sümela:  Hotel Büyük Sümela Çamlık Hotel’e göre biraz daha lüks bir hizmet sunmaktadır. Daha lüks bir konaklama yapmak isteyenler için ideal olan otel son derece konforlu ve ferah oda seçenekleri ile size son derece keyifli bir konaklama imkanı sunmaktadır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
Ovit Yaylası

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir