İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Gezilecek Yerler

Ölüdeniz Tekne Turu Fiyatları Ve Tarihleri

Ölüdeniz Tekne Turu Fiyatları Ve Tarihleri
Ölüdeniz Tekne Turu Fiyatları Ve Tarihleri
+ - 0

Ölüdeniz tekne turu fiyatları ve tarihleri, Fethiye’ye gitmek isteyenlerin en çok merak ettiği konulardan birisi olmaktadır. Muğla iline bağlı olan Fethiye’de bulunan Ölüdeniz dünyaca tanınan en güzel turizm merkezlerinden birisi olmaktadır. Dünya genelinde koruma altına alınan 100 dağ arasında bulunan Babadağı’nın hemen eteklerinde yer alan Ölüdeniz’i, her mevsim yerli ve yabancı pek çok turist ziyaret etmektedir.

Ölüdeniz tekne turları genel olarak en yoğun yaz aylarından düzenlenmektedir. İsteğe bağlı olarak diğer mevsimlerde de, yeterli yolcu sayısına ulaşılması durumunda, her zaman Ölüdeniz tekne turlarına katılmak mümkün olmaktadır. Ölüdeniz’de yapılan diğer aktiviteler arasında yamaç paraşütü uçuşları da bulunmaktadır. Dünyanın her yerinden, özellikle Babadağı’ndan yamaç paraşütü atlayışları yapmak için pek çok turist gelmektedir.

Ölüdeniz Tekne Turu Fiyatları Ve Tarihleri
Ölüdeniz Tekne Turu Fiyatları Ve Tarihleri

Ölüdeniz Tekne Turu Özellikleri Nelerdir?

Fethiye tatilinde en iyi yapılacak olan aktivitelerden birisi, her zaman için Ölüdeniz tekne turlarına katılmak olmaktadır. Ölüdeniz tekne turları sayesinde, Ölüdeniz çevresinde yer alan ve birbirinden güzel yerleri görmek mümkün olmaktadır. Ölüdeniz çevresinde yer alan adaları ve koyları kapsayan bu tekne turu tüm gün sürmektedir. Haftanın yedi günü bu turlar düzenlemektedir.

Ölüdeniz tekne turları sabah saatlerinde 10.00 ya da 11.00’de başlamakta olup, en geç akşamüstü saat 19.00’da Ölüdeniz’e dönülmüş olmaktadır. Ölüdeniz plajından başlayan bu turda 6 ana durağa uğranmaktadır. Bu duraklar ise Ölüdeniz çevresinde yer alan başlıca yerler olmaktadır. Ölüdeniz tekne turunda uğranan ve birbirinden güzel bu yerler ise şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Ölüdeniz Mavi Mağara
  • Kelebekler Vadisi
  • Nicolas Adası
  • Akvaryum Koyu
  • Soğuk Su Koyu
  • Deve Plajı

Ölüdeniz tekne turu rotasında her zaman için ilk durak Mavi Mağara olmaktadır. Masmavi denizi ve yemyeşil doğası ile bu güzel yerde tekne misafirleri 1 saat boyunca istedikleri gibi çevreyi dolaşabilmekte ve denize girebilmektedir. Bir saatin sonunda ise tekne ikinci durak olarak Kelebekler vadisine yol almaktadır.

Kelebekler Vadisi Ölüdeniz’in en güzel yerlerinden birisi olup, dünya çapında tanınan bu vadide de 1 saat boyunca tekne misafirleri diledikleri gibi zaman geçirebilmekte ve vadiyi dolaşabilmektedir. Daha sonraki duraklardan birisi olan St. Nicolas adası ise adını aynı isimli tarihi kiliseden almaktadır. Ölüdeniz tekne turu rotasında yer alan Akvaryum Koyu, Soğuk Su Koyu ve Deve Plajında da 1 saat kalındıktan sonra tekne geri dönüş yolculuğuna başlamaktadır.

Ölüdeniz Tekne Turu Fiyatları Nedir?

Ölüdeniz tekne turu fiyatları, herkesin bütçesine uygun olan fiyat aralıkları ile yapılmaktadır. Bu tekne turunda fiyata, aynı zamanda yemek servisleri, sigorta ve transfer ücretleri de dahil olmaktadır. Ölüdeniz tekne turlarının en güzel avantajlarından birisi, Ölüdeniz’de olunmasa da Fethiye ve çevresinden gelecek olan turistlere ücretsiz olarak servis hizmeti de sunulmaktadır.

Tekne turlarına katılmak için Ölüdeniz’e düzenlenen bu servislerin kalkış noktaları ise Fethiye Çalış Plajı, Hisarönü, Likya Liberty Hotel, Taşyaka, Karagözler, Ovacık ve Letoonia Clup Hotel olmaktadır. Bu ücretsiz servisler sayesinde, bu merkezi noktalardan isteyen herkes tekne turlarına katılabilmektedir. Ölüdeniz tekne turlarına katılacak olanlara öğle yemeği ücretsiz olarak sunulsa da, teknede içecekler ücretli olarak alınabilmektedir.

Ölüdeniz Tekne Turu Fiyatları Ve Tarihleri
Ölüdeniz Tekne Turu Fiyatları Ve Tarihleri

Ölüdeniz tekne turu hizmetine dahil olan ücretsiz öğle yemeği menüsü ise zengin seçeneklerden oluşmaktadır. Tekne turunda verilen bu öğle yemeği menüsünde ana yemek olarak tekne misafirleri tavuk, et ya da balık çeşitlerinden birisi seçebilmektedir. Bu menüde aynı zamanda açık büfe meze çeşitleri, tatlı çeşitleri ve mevye çeşitleri de yer almaktadır.

 

Yorum Yap