Ölüdeniz Tekne Turu Fiyatları Tarihleri 2024
 1. Anasayfa
 2. Fethiye

Ölüdeniz Tekne Turu Fiyatları Tarihleri 2024

0

Konu Başlıkları

Fethiye Tatili boyunca birbirinden eğlenceli aktiviteler yapabilirsiniz. Bunlardan bir tanesi de Ölüdeniz Tekne Turu olarak karşımıza çıkmaktadır. Dünyaca ünlü Ölüdeniz Plajı üzerinden hareket edip birbirinden güzel 6 noktaya uğrayarak eğlenceli bir gün geçirmenize olanak sağlar. Günlük tekneler ile yapılan bu turda öğle yemekleri tekneler tarafından karşılanmaktadır.

Tur boyunca aşağıda detayları yer alan 6 önemli noktayı gezme fırsatını yakalayacaksınız. Tura katılmadan önce denizin ve güneşin tadını çıkaracağınızı söyleyebiliriz. Bu doğal güzellikleri ölümsüzleştirebilmek tatlı birer tatil anısına dönüştürmek için mutlaka yanınızda kamera/fotoğraf makinası bulundurmalısınız.

Ölüdeniz Tekne Turu

Ölüdeniz Tekne Turu Özellikleri Nelerdir?

Fethiye tatilinde en iyi yapılacak olan aktivitelerden birisi, her zaman için Ölüdeniz tekne turlarına katılmak olmaktadır. Ölüdeniz tekne turları sayesinde, Ölüdeniz çevresinde yer alan ve birbirinden güzel yerleri görmek mümkün olmaktadır. Ölüdeniz çevresinde yer alan adaları ve koyları kapsayan bu tekne turu tüm gün sürmektedir. Haftanın yedi günü bu turlar düzenlemektedir.

Ölüdeniz tekne turları sabah saatlerinde 10.00 ya da 11.00’de başlamakta olup, en geç akşamüstü saat 19.00’da Ölüdeniz’e dönülmüş olmaktadır. Ölüdeniz plajından başlayan bu turda 6 ana durağa uğranmaktadır. Bu duraklar ise Ölüdeniz çevresinde yer alan başlıca yerler olmaktadır. Ölüdeniz tekne turunda uğranan ve birbirinden güzel bu yerler ise şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Ölüdeniz Mavi Mağara
 • Kelebekler Vadisi
 • Nicolas Adası
 • Akvaryum Koyu
 • Soğuk Su Koyu
 • Deve Plajı

Ölüdeniz tekne turu rotasında her zaman için ilk durak Mavi Mağara olmaktadır. Masmavi denizi ve yemyeşil doğası ile bu güzel yerde tekne misafirleri 1 saat boyunca istedikleri gibi çevreyi dolaşabilmekte ve denize girebilmektedir. Bir saatin sonunda ise tekne ikinci durak olarak Kelebekler vadisine yol almaktadır.

Kelebekler Vadisi Ölüdeniz’in en güzel yerlerinden birisi olup, dünya çapında tanınan bu vadide de 1 saat boyunca tekne misafirleri diledikleri gibi zaman geçirebilmekte ve vadiyi dolaşabilmektedir. Daha sonraki duraklardan birisi olan St. Nicolas adası ise adını aynı isimli tarihi kiliseden almaktadır. Ölüdeniz tekne turu rotasında yer alan Akvaryum Koyu, Soğuk Su Koyu ve Deve Plajında da 1 saat kalındıktan sonra tekne geri dönüş yolculuğuna başlamaktadır.

Ölüdeniz Tekne Turu Durak Noktaları

Mavi Mağara

Ölüdeniz Tekne Turu aktivitesini gerçekleştirirken suyun berraklığına hayran olacağınız ilk durağımızdır. Mağaranın iç kısmına erişmek için tekneden atlayarak yüzmeniz gerekmektedir. Bu durum sizler için oldukça heyecanlı bir deneyim olacaktır. Mağaranın arka kısmı bulunmamaktadır. Yalnızca tek bir girişi vardır. Mağarada yüksek kayalar üzerine ayağınızı koyarak suyun içinde yarı belinize kadar dik durabilirsiniz. Güneş görmeyen mağaranın iç kısmında sular oldukça serindir.

Ölüdeniz Mavi Mavi Mağara

Kelebekler Vadisi

İkinci durağımız olan bu vadi dünyada ünlü bir yerdir. Burada denizin eşsiz maviliğinde yüzme şansı elde edebilirsiniz. Oldukça derin bir plaj olan Kelebekler Vadisi kumlu değil yuvarlak taşlı biçimdedir. Tekneler genellikle burada öğlen yemekleri için mangallarını yakmaya başlarlar. Uzaktan izlediğinizde adeta tüm teknelerden çıkan dumanları bir araya geldiğinde vadinin yandığını düşünebilirsiniz. Plaja adını veren kelebekleri görmek için ise kızgın güneş altında hayli yürüyüp vadi derinlerinde bulunan şelaleye kadar yürümeniz gerekmektedir.

St. Nicholas Adası

Üçüncü durağımız olan bu adada tarihi bir yerleşimden kalan izleri, eski bir kiliseyi görme şansınız vardır. Burada iki seçeneğiniz vardır. Ya tırmanıp bu tarihe tanıklık edeceksiniz. Yada bütün bunları bir kenara bırakım masmavi denizde kulaç atacaksınız. Tabiki de ikincisi daha cazip gelmektedir.

Kelebekler Vadisi

Akvaryum Koyu

Bu ismin belki de birçok yerde bir koya verildiğine şahit olabilirsiniz. Ama diğerlerinin aksine burada yirmi otuz metre derinlikte bulunan deniz tabanını görebilmektesiniz. Bu kadar berrak olan denizde tabiki de balıkları görebilirsiniz. Hiç vakit kaybetmeden atlayıp o maviliğin içine, etrafınızda sürü halinde gezinen küçücük balıklarla beraber kulaç atabilirsiniz.

Soğuk Su

Beşinci durağımız olan bu yerde bir rivayete göre soğuk su kaynağında kaç dakika kalırsanız ömrünüze o kadar yıl eklenirmiş. Dağdan doğarak denize dökülen suyun soğukluğu oldukça etkileyicidir. Soğuk suyun fışkırdığı mağaramsı şekilde olan bu yerin içine doğru üşümeden yüzebilirseniz ne ala size. Tuhaf bir şekilde ayaklarınızı derin suyun içinde dümdüz aşağıya uzatırsanız sıcaklık hissediyorsunuz. Vücudunuzun bir kısmında ise soğukluk. Kısacası böyle yarı sıcak yarı soğuk tuhaf bir his yaşıyorsunuz.

Deve Plajı

Tekne turlarının genelde son uğrak yeri burasıdır. Uzun bir günün ardından bu plajda kendinizi altın rengi kumsala bırakabilirsiniz. Burada taşlara baktığınız zaman taşların deveyi andırdığını gözlemleyebilirsiniz. Ilık ve berrak suyu denize girmek isteyenlerin son derece cezbetmektedir.

Günübirlik tekne turlarında öğle yemeklerinde tavuk, balık veya köfte seçeneklerinden oluşan menüleri sizleri beklemektedir. Ölüdeniz tekne turu tavsiye edebileceğimiz Fethiye Aktiviteleri arasında en başlarda yer almaktadır.

Ölüdeniz Tekne Turu Fiyatları Nedir?

Ölüdeniz tekne turu fiyatları, herkesin bütçesine uygun olan fiyat aralıkları ile yapılmaktadır. Bu tekne turunda fiyata, aynı zamanda yemek servisleri, sigorta ve transfer ücretleri de dahil olmaktadır. Ölüdeniz tekne turlarının en güzel avantajlarından birisi, Ölüdeniz’de olunmasa da Fethiye ve çevresinden gelecek olan turistlere ücretsiz olarak servis hizmeti de sunulmaktadır.

Tekne turlarına katılmak için Ölüdeniz’e düzenlenen bu servislerin kalkış noktaları ise Fethiye Çalış Plajı, Hisarönü, Likya Liberty Hotel, Taşyaka, Karagözler, Ovacık ve Letoonia Clup Hotel olmaktadır. Bu ücretsiz servisler sayesinde, bu merkezi noktalardan isteyen herkes tekne turlarına katılabilmektedir. Ölüdeniz tekne turlarına katılacak olanlara öğle yemeği ücretsiz olarak sunulsa da, teknede içecekler ücretli olarak alınabilmektedir.

Ölüdeniz Tekne Turu Fiyatları Ve Tarihleri
Ölüdeniz Tekne Turu Fiyatları Ve Tarihleri

Ölüdeniz tekne turu hizmetine dahil olan ücretsiz öğle yemeği menüsü ise zengin seçeneklerden oluşmaktadır. Tekne turunda verilen bu öğle yemeği menüsünde ana yemek olarak tekne misafirleri tavuk, et ya da balık çeşitlerinden birisi seçebilmektedir. Bu menüde aynı zamanda açık büfe meze çeşitleri, tatlı çeşitleri ve mevye çeşitleri de yer almaktadır.

Ölüdeniz Tekne Turu Saatleri

Ölüdeniz Tekne Turu Saatleri standart olarak sabah 10:00 – 10:30 arası kalkış, akşam üzeri 16:00 – 16:30 ara dönüş şeklindedir. Ayrıca Akşamları 17:00 – 22:00 arasında mehtap turları da düzenlenmektedir.

Ölüdeniz Tekne Turu Nereden Kalkıyor

Ölüdeniz Tekne Turu için tekneler Ölüdeniz Plajı içinde bulunan ücretsiz halk plajı kısmından kalkmaktadır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 6
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 1
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir