İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Fethiye

Ölüdeniz Tekne Turu

Ölüdeniz Tekne Turu
+ - 0

Fethiye Tatili boyunca birbirinden eğlenceli aktiviteler yapabilirsiniz. Bunlardan bir tanesi de Ölüdeniz Tekne Turu olarak karşımıza çıkmaktadır. Dünyaca ünlü Ölüdeniz Plajı üzerinden hareket edip birbirinden güzel 6 noktaya uğrayarak eğlenceli bir gün geçirmenize olanak sağlar. Günlük tekneler ile yapılan bu turda öğle yemekleri tekneler tarafından karşılanmaktadır.

Tur boyunca aşağıda detayları yer alan 6 önemli noktayı gezme fırsatını yakalayacaksınız. Tura katılmadan önce denizin ve güneşin tadını çıkaracağınızı söyleyebiliriz. Bu doğal güzellikleri ölümsüzleştirebilmek tatlı birer tatil anısına dönüştürmek için mutlaka yanınızda kamera/fotoğraf makinası bulundurmalısınız.

Ölüdeniz Tekne Turu

Ölüdeniz Tekne Turu Durak Noktaları

Mavi Mağara

Ölüdeniz Tekne Turu aktivitesini gerçekleştirirken suyun berraklığına hayran olacağınız ilk durağımızdır. Mağaranın iç kısmına erişmek için tekneden atlayarak yüzmeniz gerekmektedir. Bu durum sizler için oldukça heyecanlı bir deneyim olacaktır. Mağaranın arka kısmı bulunmamaktadır. Yalnızca tek bir girişi vardır. Mağarada yüksek kayalar üzerine ayağınızı koyarak suyun içinde yarı belinize kadar dik durabilirsiniz. Güneş görmeyen mağaranın iç kısmında sular oldukça serindir.

Ölüdeniz Mavi Mavi Mağara

Kelebekler Vadisi

İkinci durağımız olan bu vadi dünyada ünlü bir yerdir. Burada denizin eşsiz maviliğinde yüzme şansı elde edebilirsiniz. Oldukça derin bir plaj olan Kelebekler Vadisi kumlu değil yuvarlak taşlı biçimdedir. Tekneler genellikle burada öğlen yemekleri için mangallarını yakmaya başlarlar. Uzaktan izlediğinizde adeta tüm teknelerden çıkan dumanları bir araya geldiğinde vadinin yandığını düşünebilirsiniz. Plaja adını veren kelebekleri görmek için ise kızgın güneş altında hayli yürüyüp vadi derinlerinde bulunan şelaleye kadar yürümeniz gerekmektedir.

St. Nicholas Adası

Üçüncü durağımız olan bu adada tarihi bir yerleşimden kalan izleri, eski bir kiliseyi görme şansınız vardır. Burada iki seçeneğiniz vardır. Ya tırmanıp bu tarihe tanıklık edeceksiniz. Yada bütün bunları bir kenara bırakım masmavi denizde kulaç atacaksınız. Tabiki de ikincisi daha cazip gelmektedir.

Kelebekler Vadisi

Akvaryum Koyu

Bu ismin belki de birçok yerde bir koya verildiğine şahit olabilirsiniz. Ama diğerlerinin aksine burada yirmi otuz metre derinlikte bulunan deniz tabanını görebilmektesiniz. Bu kadar berrak olan denizde tabiki de balıkları görebilirsiniz. Hiç vakit kaybetmeden atlayıp o maviliğin içine, etrafınızda sürü halinde gezinen küçücük balıklarla beraber kulaç atabilirsiniz.

Soğuk Su

Beşinci durağımız olan bu yerde bir rivayete göre soğuk su kaynağında kaç dakika kalırsanız ömrünüze o kadar yıl eklenirmiş. Dağdan doğarak denize dökülen suyun soğukluğu oldukça etkileyicidir. Soğuk suyun fışkırdığı mağaramsı şekilde olan bu yerin içine doğru üşümeden yüzebilirseniz ne ala size. Tuhaf bir şekilde ayaklarınızı derin suyun içinde dümdüz aşağıya uzatırsanız sıcaklık hissediyorsunuz. Vücudunuzun bir kısmında ise soğukluk. Kısacası böyle yarı sıcak yarı soğuk tuhaf bir his yaşıyorsunuz.

Deve Plajı

Tekne turlarının genelde son uğrak yeri burasıdır. Uzun bir günün ardından bu plajda kendinizi altın rengi kumsala bırakabilirsiniz. Burada taşlara baktığınız zaman taşların deveyi andırdığını gözlemleyebilirsiniz. Ilık ve berrak suyu denize girmek isteyenlerin son derece cezbetmektedir.

Günübirlik tekne turlarında öğle yemeklerinde tavuk, balık veya köfte seçeneklerinden oluşan menüleri sizleri beklemektedir. Ölüdeniz tekne turu tavsiye edebileceğimiz Fethiye Aktiviteleri arasında en başlarda yer almaktadır.

Ölüdeniz Tekne Turu Fiyatları

Ölüdeniz tekne turu fiyatları 2021 – 2022 yılı itibariyle ortalama 180 – 250 TL aralığında olması beklenmektedir. Ölüdeniz tekne turuna çıkma konusunda sizlere tavsiyelerimiz Dragon ve Volkan 4 teknelerinden birisi ile çıkmanızdır.

Ölüdeniz Tekne Turu Saatleri

Ölüdeniz Tekne Turu Saatleri standart olarak sabah 10:00 – 10:30 arası kalkış, akşam üzeri 16:00 – 16:30 ara dönüş şeklindedir. Ayrıca Akşamları 17:00 – 22:00 arasında mehtap turları da düzenlenmektedir.

Ölüdeniz Tekne Turu Nereden Kalkıyor

Ölüdeniz Tekne Turu için tekneler Ölüdeniz Plajı içinde bulunan ücretsiz halk plajı kısmından kalkmaktadır.

Yorum Yap