Armutalan Yaylası
 1. Anasayfa
 2. Ordu

Armutalan Yaylası

0

Armutalan Yaylası, Memleketimizin doğal zenginlikleri ve güzellikleri anlatmakla bitmeyecek kadar çoktur.  Karadeniz Bölgemizin de yemyeşil, doğanın kucağında, ağaçlarla çevrili yaylaları bu doğal güzellikler arasında ön sıralarda yer alır. Yaylacılık denildiğinde eski dönemlerde akla ilk gelen hayvancılık olmasına rağmen son dönemlerde sadece zevk için ya da artık bir alışkanlık haline geldiği için yaylacılık yapanlar oldukça fazladır. Artık yaylada hayvancılık yapanların sayısı oldukça azalmasına rağmen Ordu ili Korgan ilçesinde yaşayan birçok aile halen yaylacılık yapmaya devam etmektedir.  Biz de bugünkü yazımızda size Ordu ilinin tabiri caizse en bakir yaylalarından biri olup mutlaka gidilip görülmesi gereken Armutalan Yaylası’nı anlatacağız.

Armutalan Yaylası 7

Armutalan Yaylasına Ulaşım

Armutalan Yaylası Terzili Köyü’nün hemen sınırında yer almaktadır. Korgan ilçesi ile Ordu merkezi arası yaklaşık 67 km kadardır. Korgan – Fatsa arası da 36 km dir. Ulaşım da asfalt yol ile sağlanmaktadır.

Armutalan Yaylası Hakkında Bilgiler

Ordu ili Terzili Köyü sınır komşusu olan Armutalan Yaylası en çok Terzili Köyü sakinleri ve Yenipınar Mahallesi sakinleri tarafından kullanılmaktadır. Yayla dar bir alan üzerine kurulmuş etrafı yemyeşil ve sık ormanlarla çevrili gizli kalmış bir bahçe görünümündedir. Bu doğa harikası yaylanın düzlük alanları hemen hemen yok denecek kadar azdır. Ancak bu yaylanın diğer yaylalardan ayrıt edici en önemli özelliği daha yoğun bir şekilde ormanlık alanla çevrili olmasıdır.

Armutalan Yaylası 8

Armutalan Yaylası üzerindeki evler tipik yayla evleri olup, yaz ayları içinde yakın civar köylerde yaşayan halkın kullandığı evlerdir. Yayla üzerinde ev dışında diğer yaylalarda olduğu gibi lokanta, kasap, bakkal, manav gibi yaşam birimleri de bulmanız söz konusu olmayacaktır. Tamamen bakir bir alan içinde temiz havası ve doğallığı korunmuş bu yaylamız görülmeye değerdir.

Armutalan Yaylası Konaklama

Armutalan Yaylası içinde konaklamak isterseniz otel, pansiyon tarzı bir konaklama noktası bulmanız söz konusu olmayacaktır. Ancak yayla üzerinde çadır kurup, kamp malzemelerinizi alıp konaklayabilirsiniz. Bunun dışında da yaylaya yakın oldukça güzel otel seçenekleri de bulunmaktadır. Biz de sizin için bu güzel konaklama noktalarından birkaç tanesi hakkında bilgi hazırladık.

Sinema Hotel: Ordu merkezde bulunan Sinema Otel bu şehirde kalabileceğiniz en güzel otellerden biri olacaktır. Oda fiyatına kahvaltı da dahil olan otelde kahvaltı çeşitliliği ve lezzeti de göz doldurmaktadır. Odaları son derece ferah ve iyi döşenmiş otelde konaklarsanız memnuniyetsiz ayrılacağınızı düşünmüyoruz.

Armutalan Yaylası 9

Egas Hotel: Ordu merkezde bulunan otelde yine oda fiyatına kahvaltı da dahil edilmektedir. Otelde Ordu iline özgü oldukça lezzetli kahvaltı çeşitleri sizi beklemektedir.  Bunun yanı sıra otelde lobi de çay, kahve ikramı da bulunmaktadır. Otelin temizliği, özenli ve titiz çalışanları, odalarının ferahlığı sizi oldukça memnun edecektir.

Armutalan Yaylası 10

Fidangör Butik Hotel:  Fidangör Butik Hotel, Karadeniz Bölgesi’nin en güzel doğasına hakim bir konumda yer almaktadır. Tesis rahat edebilmeniz için her imkanı sunmaktadır. Ayrıca tesisin terasında otelin ikramı olan zengin bir menüye sahip kahvaltı çeşitlerinizi büyük bir keyifle yiyebilirsiniz.

Armutalan Yaylası 11

Kubaliç Hotel:  Ordu ili merkezinde olan otel hem deniz hem de orman manzaralı odaları ile beğeni toplamaktadır. Spa merkezi de bulunan otelde şehri ve yaylalarını gezip günün yorgunluğunu masaj ve hamam, sauna gibi imkanları ile rahatlıkla atabilirsiniz. Odalarda da konforunuz için her şey düşünülmüş olan otelde rahatlıkla konaklayabilirsiniz.

Armutalan Yaylası 12

Anemon Ordu: Otel denize sıfır olan konumuyla misafirlerine eşsiz bir manzara sunmaktadır. Otelde ücretsiz kahvaltı hizmetinin yanı sıra ücretsiz su, çay, kahve servisi de bulunmaktadır. Spa merkezi ve açık yüzme havuzu da bulunan otel sizi şehre olduğu kadar kendisine de hayran bırakacaktır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
civil-irmagi-nerededir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir