Topçam Yaylası
 1. Anasayfa
 2. Tokat

Topçam Yaylası

0

Topçam Yaylası Tokat ilinin bilinen ve en çok ziyaretçi alan gezinti mekanlarından birisidir. Karadeniz bölgesinde yer alan ilin yeşilliklerle dolu birçok yaylası mevcuttur. Ancak bunlar arasında en çok bilinen, yerli yabancı turistlerin akınına uğraşan Topçam Yaylasıdır. Yaz aylarında muhteşem görüntüsü ve temiz havası ile festivallere ev sahipliği yapan yaylanın ulaşım ve gezinti rahatlığı tercihlerinde öncelik oluşturmaya sebep vermektedir.

Tokat ilinde bilinen en büyük çam ağaçları yine bu yayla üzerinde yer almaktadır. Ziyaretleriniz esnasında çam kokuları altında yapacağınız doğa yürüyüşleri size unutulmaz anlar yaşatacaktır. Yeşilliğin ve buz gibi akan suların doğa görüntüsü hafızalarınızdan çıkmayacaktır.

Topçam Yaylası Nerede?

Tokat il merkezine yakın olan yaylanın ulaşımı ortalama 30 dakika sürmektedir. Araçlarınız ile yapacağınız ziyaretlerde yaklaşık 15 kilometre sonra muhteşem doğa ile baş başa kalabilirsiniz. Gezintileriniz esnasında yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınız karşılayacak birçok tesise rastlayabilirsiniz.

Topçam Yaylası 2

Topçam Yaylası Nasıl Gidilir?

İl merkezi üzerinden yapacağınız seyahatlerde veya gezintilerde ulaşım için Sivas Caddesini kullanabilirsiniz. Tabelaları takip ederek yaylanın iç kısımlarına kadar rahat bir yolculuk yapabilirsiniz. İl dışından gelişler için aynı zamanda Ordu ilinin Mesudiye ilçesini de kullanabilirsiniz.

Ancak burada yollar biraz engebeli ve bozuk olduğundan sizlere pek tavsiye etmiyoruz. Fakat doğayla baş başa bir gezinti düşünürseniz, Çambaşı yaylası üzerinden direk birbirine bağlanan birçok yaylayı takip ederek Topçam Yaylasına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 2
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 1
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 2
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir