Uzungöl
 1. Anasayfa
 2. Trabzon

Uzungöl

0

T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından tescillenerek Turizm merkezi olarak ilan edilen Uzungöl ziyaretçileri için cennet bahçesini andıran bir güzelliğe sahiptir. Özellikle yurt dışından gelen birçok turistin gezilere katıldığı bu muhteşem gölün doğal güzelliği adeta büyüleyici bir atmosfere sahiptir. Saraho olarak halk arasında yine birkaç yerde söylense de, 1650’li yıllardan beri yerleşim yeri olarak kullanılan bu muhteşem güzellik Uzungöl ismi ile dünyaya kendini tanıtmıştır.

Gezileriniz esnasında buraya gelen ziyaretçilerin doğa yürüyüşlerine katıldığını, yamaç paraşütü gibi aktiviteler yaptığını görürsünüz. Hatta gezilerinizde kesinlikle bu aktivitede yer alın, bu muazzam güzelliği birde çıplak gözle yukarıdan izlemenizi kesinlikle tavsiye ederiz.

Uzungöl 2

Yeşilin size kendini aşık edebileceği türden bir güzelliğe sahip olan göl içinde Karadeniz iklimi kendini zaman zaman gösterebiliyor. Ancak yaz aylarında cennetten bir bahçe görüntüsü veren muhteşem duruşu sizleri çok etkileyecektir. Kış aylarındaki normal yayla havasını buralarda hissedebilirsiniz. Ancak kurulan ve hazırlanan özel tesisler sayesinde konaklama yeme ve içme gibi birçok hizmetlerin yine aynı güzellikte doğa ile iç içe bir şekilde verildiğini görebilirsiniz.

Uzungöl Nerededir?

Uzungöl Trabzon iline bağlı Çaykara ilçesi sınırlarındadır. Çaykara ilçe merkezine uzaklığı ise yaklaşık araç 10 dakikalık mesafe içinde olup 19 kilometredir. Doğa yürüyüşü aşığı iseniz, gezilerinize muhakkak bu yörenin ismini listenize eklemelisiniz.

Uzungöle Nasıl Gidilir?

Konaklama, yeme içme ve hatta kamp alanlarının bulunduğu bölgeye gidişlerde karayolu düzgün ve kullanışlı bir şekildedir. İl merkezinden bulunan otobüsler ile ulaşımlarınızı rahat bir şekilde karşılayabilirsiniz. Ancak araç ile gidecekler için yol tarifinin en kestirme olanı Of üzerinden yapılacak seferler olacaktır. İlçe merkezindeki büyük tabelalar sizlere yön konusunda yardımcı olacaktır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 1
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
Sis Dağı Yaylası

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir