İlginizi Çekebilir
yilanlioglu_camii___isparta.jpg
  1. Ana Sayfa
  2. Fethiye

Yakapark

Yakapark
+ - 0

Yazın sıcak günlerinde elbette deniz kenarında bir tatil planı yapılacak. Ancak bu planın yapıldığı yer Fethiye ise sıcaktan bunaldığınızda serinleyebileceğiniz çok farklı bir alternatif de sunulabilir. Bunlar arasında yer alan Yakapark eşsiz bir coğrafyaya sahip.

Çok sıcak yaz günlerinde dahi oldukça serin olan bu küçük belde yakapark nerede sorusuna Eski Likya medeniyetinin kurulduğu yerde diye cevap vermek lazım. Yaka park fethiye nasıl gidilir diye dert etmeyin zira kara yolu ile çok yakın. Bir başka soru olan yaka park fethiye kaç km ise Fethiye’ye oldukça yakın diye cevaplanacaktır.

Yakapark ile Serin Bir Tatil Yapın

Deniz ve sıcaktan bunaldığınızda size kucak açacak olan fethiye tlos yakapark dağdan gelen ırmak vasıtasıyla güzel bir serinlik yaşatıyor. Ayrıca bu tatlı suda alabalıklar yetiştiriliyor ve harika restoranlar size hizmet ediyor. Fethiye yaka park hakkında bilgi sahibi olduğunuzda bu bölgenin tarihi de sizi çok etkileyecek. Beldenin hemen yanı başında yer alan Tlos Antik Kenti de Yakapark gezi planınıza eklenmesi gereken bir husus. Sadece 2 kilometre mesafede bulunan bu tarihi antik kenti gezdikten sonra Yakapark’a gelip serin bir ortamda suya ayaklarınızı sokup serinleyebilirsiniz.

Ardından da Yaka park fethiye çevresinde güzel bir gezintiye çıkabilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak şelale yaka park da mutlaka görülmesi gereken ve sizin için çok farklı olacak bir tecrübedir.

Yorum Yap