Yaylalar Köyü
 1. Anasayfa
 2. Artvin

Yaylalar Köyü

0

Karadeniz’in muhteşem yeşilliği arasında yer alan ve turizm için çok önemli bir yere sahip olan Yaylalar köyü Artvin’in Yusufeli ilçesine bağlıdır. Kaçkar dağlarının eteklerinde yerleşkesi bulunan turizm cennetinde her yıl yeni aktivideler ve etkinlikler yapılmaktadır.  Yeşil renginin her tonunun ayrı bir şekilde sergilendiği bu harika mekan içinde bahar ve yaz aylarında kamp ateşi yakmak için yüzlerce insan akın eder. Sizin de şayet kamp yapma planlarınız var ise muhakkak yaylalar köyü seçenekleriniz arasında bulunsun.

Yaylalar Köyü Nerededir

Artvin’in Yusufeli ilçesine bağlı olan yaylalar köyü ilçeden yaklaşık 62 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Kaçkar dağlarının eteklerinde kurulu olan köyde yeme içme ve konaklama hizmeti verilmektedir. Trekking için turistler tarafından çok sevilen köyde her türlü hizmetin sağlandığı özel iş yerlerine rastlayabilirsiniz. Kış aylarında köyün nüfusu azdır. Ancak turistik bölge olması açısından yaz aylarında keyifli vakitler geçiren kalabalıklar görebilirsiniz.

Artvin barajı ve Yusufeli barajının muhteşem görüntüsünü de yine bu seyahatiniz içinde görebilirsiniz. Kara yolu ile gitmek istemeyenler için ise bir başka alternatif Uçakla olacaktır. Bunun için yapacağınız en kestirme seyahat ise Batum’a uçakla inip Sarp üzerinden Kemalpaşa ve Hopa güzergahı üzerinden yaylalar köyüne rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Yaylalar Köyü 2

Yaylalar Köyüne Nasıl Gidilir

Köy merkezinin bulunduğu Hevek Deresinin üst kısmında bulunan yayla alanlarına gidişler için karayolu işler vaziyettedir. Şayet aracınız yok ise günlük olarak yarım saatte bir hareket eden özel otobüsleri veya minibüsleri kullanabilirsiniz. Köyün alanına yayılmış olan mahalleleri de yol boyunca gözlemleyebilirsiniz. Karadeniz’in sizlere sunmuş olduğu harika doğa gezintileri için seçenekleriniz arasında yer alacak olan Yaylalar Köyü, size ve sevdiklerinize unutulmayan zamanların anılarınızda kalmasını sağlayacak. Muhteşem bir tatil ve kamp için özellikle seçilen bu eşsiz güzellikteki yere muhakkak uğrayın.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
Ordu Gezi Rehberi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir