Kabaceviz Şelalesi
 1. Anasayfa
 2. Samsun

Kabaceviz Şelalesi

0

Orta Karadeniz’in vazgeçilmez gezi alanlarından biri olarak Kabaceviz Şelalesi anılmaz ise büyük eksiklik olur. Gizli kalan yerler arasında özel bir saygıyı alan doğa harikası şelaleyi doğa tutkunları için unutulmaz bir mekandır. Kabaceviz Şelalesi içeresinde yapılan dağcılık, Trekking, safari ve piknik tarzı aktiviteler ile muhteşem bir gün geçirebilirsiniz. Etrafında bulunan doğal güzellikler içinde yaklaşık 65 metre yükseklikten düşen suyun verdiği o muhteşem ses ahengini huzur içinde dinleyeceksiniz.

Orman ile çevresi kaplanmış bir şekilde sizleri karşılayan şelalede muazzam bir doğa resitaline şahitlik edeceksiniz. Yerli ve yabancı turistlerin akın ettiği bölgede Büyükşehir belediyesi tarafından yapılan özel tesislerde ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Mevsimsel olarak renklerinde değişiklik yapan doğanın sonbahar ve yaz aylarında ziyaretçi sayısı oldukça fazladır. Şelaleden akan suyu takip ederek aşağı kısma doğru yapılan doğa yürüyüşleri ile gezintilerinizi tamamlayabilirsiniz.

Kabaceviz Şelalesi 2

Kabaceviz Şelalesi Nerede?

Samsun’un Çarşamba ilçesi sınırlarında bulunan bu tabiat harikası yer, il merkezinden yaklaşık 32 kilometre uzaklıktadır. Karadenizde sonbahar aylarının güzelliğini hissetmenizi sağlayan bu yer bir çok fotoğraf sanatçısının da uğrak mekanları arasında bulunmaktadır. Samsun’da bulunan bu doğa harikası yer siz ziyaretçilerini beklemektedir.

Kabaceviz Şelalesine Nasıl Gidilir?

Şelalenin bulunduğu alanda dağcılık, doğa yürüyüşleri ve safari gibi aktivitelerin olmasından dolayı 3 farklı kulvarda hizmet veren alanlara iki yönden gidiş bulunuyor. Samsun merkezden Tekkeköy ilçesine geçiş yaparak Çinik üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. İkinci bir istikamet ise Çarşamba ilçe merkezinden yaklaşık bir saatlik süren bir yolculuk ile harika doğaya ulaşabilirsiniz. Yolun belirli bir kısmı asfalt olarak gidilse de, şelaleye yakın yerde yaklaşık olarak 6 kilometre yol stabilize olarak hizmet vermektedir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
Galler Düzü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir