Kabaceviz Şelalesi

Kabaceviz Şelalesi
PAYLAŞ

Orta Karadeniz’in vazgeçilmez gezi alanlarından biri olarak Kabaceviz Şelalesi anılmaz ise büyük eksiklik olur. Gizli kalan yerler arasında özel bir saygıyı alan doğa harikası şelaleyi doğa tutkunları için unutulmaz bir mekandır. Kabaceviz Şelalesi içeresinde yapılan dağcılık, Trekking, safari ve piknik tarzı aktiviteler ile muhteşem bir gün geçirebilirsiniz. Etrafında bulunan doğal güzellikler içinde yaklaşık 65 metre yükseklikten düşen suyun verdiği o muhteşem ses ahengini huzur içinde dinleyeceksiniz.

Kabaceviz Şelalesi

Orman ile çevresi kaplanmış bir şekilde sizleri karşılayan şelalede muazzam bir doğa resitaline şahitlik edeceksiniz. Yerli ve yabancı turistlerin akın ettiği bölgede Büyükşehir belediyesi tarafından yapılan özel tesislerde ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Mevsimsel olarak renklerinde değişiklik yapan doğanın sonbahar ve yaz aylarında ziyaretçi sayısı oldukça fazladır. Şelaleden akan suyu takip ederek aşağı kısma doğru yapılan doğa yürüyüşleri ile gezintilerinizi tamamlayabilirsiniz.

Kabaceviz Şelalesi Nerede?

Samsun’un Çarşamba ilçesi sınırlarında bulunan bu tabiat harikası yer, il merkezinden yaklaşık 32 kilometre uzaklıktadır. Karadenizde sonbahar aylarının güzelliğini hissetmenizi sağlayan bu yer bir çok fotoğraf sanatçısının da uğrak mekanları arasında bulunmaktadır. Samsun’da bulunan bu doğa harikası yer siz ziyaretçilerini beklemektedir.

Kabaceviz Şelalesine Nasıl Gidilir?

Şelalenin bulunduğu alanda dağcılık, doğa yürüyüşleri ve safari gibi aktivitelerin olmasından dolayı 3 farklı kulvarda hizmet veren alanlara iki yönden gidiş bulunuyor. Samsun merkezden Tekkeköy ilçesine geçiş yaparak Çinik üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. İkinci bir istikamet ise Çarşamba ilçe merkezinden yaklaşık bir saatlik süren bir yolculuk ile harika doğaya ulaşabilirsiniz. Yolun belirli bir kısmı asfalt olarak gidilse de, şelaleye yakın yerde yaklaşık olarak 6 kilometre yol stabilize olarak hizmet vermektedir.


PAYLAŞ


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gölalan Şelalesi
15 Ara, 2017     0

Gölalan Şelalesi

Samsun Sevgi Gölü
15 Ara, 2017     0

Samsun Sevgi Gölü

Samsun Sahili
14 Ara, 2017     0

Samsun Sahili

Akdağ Kayak Merkezi
14 Ara, 2017     0

Akdağ Kayak Merkezi

Atatürk Anıtı
13 Ara, 2017     0

Atatürk Anıtı

Ladik Gölü
13 Ara, 2017     0

Ladik Gölü