Yerköprü Şelalesi ve Mağarası
 1. Anasayfa
 2. Konya

Yerköprü Şelalesi ve Mağarası

0

Ne Konya’da şelale mi? Aaaaa Yerköprü Şelalesi ve Mağarası nerede mi diyorsunuz. E hiç gitmezseniz bilemezsiniz tabi. Biz hiç gitmeyenler için yazdık siz merak etmeyin önce bizi okuyun sonra zaten merakınız cezbedecek ve gideceksiniz inanıyoruz.

Yer köprü şelalesi hakkında bilgi verecek olur isek Konya’da Hadım ilçesinde yer alıyor bu doğa harikası. Mağaranın bittiği nokta şelale ile taçlanıyor. Göksu nehri ile birleşen mağara ve ardından gözlerimize resmen banyo yaptıran şelale uzunluğu 5000 metre.

Yerköprü Şelalesi ve Mağarası

Ayrıca Yer köprü şelalesinin suyunun cilt hastalıklarına da şifa olduğuna rivayet ediliyor. Cildimize limon sürüyoruz, salatalık maskesi yapıyoruz, bal sürüyoruz ya ben her şeyi geçtim salyangoz böceği özü bile sürüyoruz iyi geliyor diye bence şelalenin suyunu da denemekte fayda var.

Hem denizde yüzmekten sıkılmış artık hırçın sularda üzerine yağmur damlası damlarmışçasına gibi yüzmenin tadına varmak isteyenlere de davetiye çıkarmıyor mu bu fikir?

Ayrıca dalış yapan tutkunlarımıza da bence duyurulur. Sıyrılın denizlerden ve kopun gelin buraya. Konya’da mağaraların gizemli sularından şelaleye kadar uzanan nehir suyunun içinde süzülün. Bilemiyorum ama bu gizem sizi içine çekebilir ve bir daha kopamayabilirsiniz.

Yerköprü Şelalesi ve Mağarası 2

Yerköprü Şelalesi Piknik Alanı

Ayrıca lafım sadece Konya dışında yaşayan Yer köprü Şelalesine ve mağarasına gidip orayı yeni keşfedecek olanlara değil. Aynı zaman da Konya halkına da sesleniyorum. Çünkü aynı zamanda Yer köprü şelalesi piknik alanı olarak da sizleri bekliyor.

Şırıl şırıl su sesinin yanında yeşilin, kahverenginin, mavinin bilmem kaç tonunun arasında masal yolculuğu yapmak size de cezbedici gelmedi mi yahu.

Sonuçta sadece o şehrin dışında yaşayan bizler tatil için oralara gelmiyoruz. Şehrin merkezinde bütün bir hafta çalışıp yorulan halkın da dinlenmeye ve nefes almaya ihtiyacı var.

Yerköprü Şelalesi ve Mağarası Ulaşım

Buraya Konya – Karaman üzerinden Kayaağzı Habiller yolundan 116 km’lik bir mesafe kat ederek ulaşabilirsiniz. Hatta Mağara ve şelale gezisinin ardından suyunun şelaleye karıştığı Göksu nehrine de geçebilirsiniz.

Sakın unutmayın doğanın içerisinde egzos, korna, bağırma çağırma gürültüsünden uzakta sadece doğanın seslerini duyabileceğiniz Konya Yerköprü Şelalesi ve Mağarası henüz keşfedilmemiş dünyanın 8., 9., 10. Harikaları gibi sizi bekliyor!

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir