Ziraat Çay Bahçesi
 1. Anasayfa
 2. Rize

Ziraat Çay Bahçesi

0

Çayın anavatanı olarak bilinen ve Rize içinde yer alan Ziraat Çay Bahçesi il merkezinin üst kısmında yer alan çay içmek için hazırlanmış özel mekanlardan sadece bir tanesidir. Doğal yapısını yanı sıra ziyaretçiler için hazır hale getirilmiş masalarda dilerseniz demlikte dilerseniz semaverde çay keyfini yaşayabilirsiniz. Birinci kalite çayların içim merkezi olarak bilinen ve birçok yerli yabancı ziyaretçilerce dinlenme mekanı olarak seçilmiş olan Ziraat Çay Bahçesi doğal güzellikler arasında yer alan yeşilliklerin içinde özel bir cennet bahçesi imajını size verecektir.

Rize ilinin yaklaşık bir kilometre uzaklığında olan ve muhteşem manzarası ile içeceğiniz çayların tadını unutturmayacak bir şekilde hizmet vermektedir. Botanik bahçe içinde yapılan birçok düzenlemenin yine doğal ve yerleşik düzene ayak uydurduğunu göreceksiniz.

Ziraat Çay Bahçesi 2

Bahçe içinde yapılan hizmetler sadece çay ile sınırlı da değil. Organik ürünlerden oluşan kahvaltılarınızı da yine gezileriniz esnasında burada yapabilirsiniz. Karnınız aç olmasa bile temiz hava ve bol oksijen içinde bu mekanın lezzetlerinden tatmak isteyeceksiniz. Rize ilini yapılan gezilerde muhakkak uğranılması ve gezilmesi gereken yerlerdendir. Kesinlikle gidip görmenizi tavsiye ediyoruz.

Ziraat Çay Bahçesi Nerededir?

Botanik bahçe olarak da adlandırılan bu alan Rize il merkezine bağlıdır. İl Merkezine yaklaşık 1 kilometre uzaklığı vardır. Yukarı kısımda yer alan bahçenin muhteşem doğası ile Rize ilini seyredebilirsiniz.

Ziraat Çay Bahçesine Nasıl Gidilir?

Şehir merkezinden kalkan dolmuşlar ile ulaşımlarınız sağlayabilirsiniz. Ancak kendi özel aracınız ile gitmeyi planlıyorsanız, il merkezindeki cami önündeki yolu takip ederek tabelalar ile gösterilmiş olan Botanik bahçenin önüne kadar rahat bir şekilde gidebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
rize-elevit-yaylasi-nerededir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir