Akdağ Kayak Merkezi
 1. Anasayfa
 2. Samsun

Akdağ Kayak Merkezi

0

Samsun’un en ünlü gezi alanlarından birisi olan Akdağ Kayak Merkezi her kış mevsiminde ziyaretçi akınına uğrayan yerlerden bir tanesidir. Her mevsim ziyaretçilerine büyük memnuniyet veren ve muhteşem doğası ile hayranlıklar içerisinde bırakan bir yer olarak bilinmektedir.

Yaz ve kış turizmi olarak iki sezonda farklı hizmetler sunmakta olan Akdağ Kayak Merkezi Uzuntepe ismi ile anılmaktadır. Yaklaşık 1788 metre yükseklikte yer alan Yeşimen Tepesi arasında harika pistler ile hazırlanmış özel bir alandır. Yaz aylarında çim kayağı, kış aylarında ise önemli kayak merkezlerinden birisi olarak hizmet vermektedir.

Pistin yukarıdan aşağıya kadar uzanan çimleri arasında kayak yapma altyapısı harika bir şekilde dizayn edilmiştir. Yaz kış doğanın tadını çıkarmak isteyenler için kesinlikle bu muhteşem mekanı ziyaret etmelerini öneriyoruz. Doğallığının yanında birde burada yapılan özel et yemeklerinin tadına muhakkak bakmalısınız. Özel tesislerde yeme içme ve konaklama gibi tüm hizmetleri rahat bir şekilde alabilirsiniz.

Akdağ Kayak Merkezi 2

Akdağ Kayak Merkezi Nerede?

Doğallığı ile bilinen ve ülkenin önemli kayak merkezlerinden birisi olan Akdağ Kayak Merkezi Samsun’un Ladik ilçesinde yer almaktadır. Kış turizmi açısından da kendisini geliştiren ilimizde bulunan kayak merkezi ile yıl boyunca turizm açısından gelir elde edilebilmektedir.

Akdağ Kayak Merkezine Nasıl Gidilir?

Özel turların servis yaptığı alanda bulunan otellerde yeme içme ve konaklama gibi tüm ihtiyaçlarınızı rahat bir şekilde görebilirsiniz. Merkeze ulaşım için özel araç kullanacak iseniz, Samsun il merkezinden Havza karayolunu kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Ladik ilçe merkezine yaklaşık 25 kilometre uzaklıkta olan merkeze ayrıca minibüs hatları ile de ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
Lapazan Yaylası

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir