Arhavi Mençuna Şelalesi

Arhavi Mençuna Şelalesi
PAYLAŞ

Karadeniz’in kendine özgü doğası içinde kendini en iyi gösterebilen şehirlerden bir tanesi olan Artvin’de Arhavi Mençuna Şelalesi gibi daha birçok doğal güzelliğin olduğu bilinmektedir. Yeşillikler cenneti olarak her türlü yeşil tonun yer aldığı bu muhteşem doğa manzarası içinde sizlerde unutulmaz zamanlar geçirebilirsiniz. Tümüyle doğanın oluşumu ile kendini gösteren inanılmaz güzellikteki doğa harikası Mençuna Şelalesi çoğunlukla dağcıların uğrak mekanlarından bir tanesidir.

Arhavi Mençuna Şelalesi

Şelalenin en büyük bilinen özelliği ise kendi oluşumundaki doğallığının yanında harika bir manzaraya sahip olmasıdır. Yeşilin içinde yer alan siyah taşlıkları ile gözlerinize inanamayacağınız güzellikteki huzura kendinizi kaptıracaksınız. Son dönemlerde yapacağınız gezilerde gelin ve damatları da yine burada görebilirsiniz. Yeni evlenecek çiftler için muhteşem manzarası ile düğün albümlerinin oluşturulduğu bu mekâna giderken bile birçok farklı doğal güzelliğin içinde seyahat edeceksiniz.

Arhavi Mençuna Şelalesi Nerededir?

Arhavi Mençuna Şelalesi Artivin’in Arhavi İlçesine bağlı ortacalar mevkiinde bulunmaktadır. İlçenin merkezine varmadan Karadeniz tarafında kalan bu alana gitmek için toplu taşıma araçları bulunmamaktır. Büyük bir çoğunluğunun yaptığı ziyaretlerde özel araçlar ile gidilmekte ve yolun belirli bir kısmı ise yaya olarak tamamlanmaktadır. Bu sebeple yapacağınız bu geziler için özel araçla gelmenizi tavsiye ederiz.

Arhavi Mençuna Şelalesine Nasıl Gidilir?

Arhavi Mençune Şelalesine gidişlerde iki farklı yön tarifi yapabiliriz. Karadeniz Sahil yolundan gidilmesi durumunda Rize üzerinden Arhavi ilçesi yönüne gidilip ilçe merkezine varmadan Ortaca mevkiinden tabelaları takip edebilirsiniz. Ancak doğu tarafından gelenler için Artvin Merkezden Arhavi ilçesi içinden geçilerek bu eşsiz doğal güzellikteki şelaleyi ziyaret edebilirsiniz.


PAYLAŞ


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şavşat Karagöl
20 Kas, 2017     0

Şavşat Karagöl

Borçka Karagöl Machael
20 Kas, 2017     1

Borçka Karagöl Machael

Atabarı Kayak Merkezi
18 Kas, 2017     0

Atabarı Kayak Merkezi

Kafkasör Yaylası
17 Kas, 2017     0

Kafkasör Yaylası

Hatila Vadisi
17 Kas, 2017     0

Hatila Vadisi

Dolishane Kilisesi
17 Kas, 2017     0

Dolishane Kilisesi