Arhavi Mençuna Şelalesi
 1. Anasayfa
 2. Artvin

Arhavi Mençuna Şelalesi

0

Karadeniz’in kendine özgü doğası içinde kendini en iyi gösterebilen şehirlerden bir tanesi olan Artvin’de Arhavi Mençuna Şelalesi gibi daha birçok doğal güzelliğin olduğu bilinmektedir. Yeşillikler cenneti olarak her türlü yeşil tonun yer aldığı bu muhteşem doğa manzarası içinde sizlerde unutulmaz zamanlar geçirebilirsiniz. Tümüyle doğanın oluşumu ile kendini gösteren inanılmaz güzellikteki doğa harikası Mençuna Şelalesi çoğunlukla dağcıların uğrak mekanlarından bir tanesidir.

Şelalenin en büyük bilinen özelliği ise kendi oluşumundaki doğallığının yanında harika bir manzaraya sahip olmasıdır. Yeşilin içinde yer alan siyah taşlıkları ile gözlerinize inanamayacağınız güzellikteki huzura kendinizi kaptıracaksınız. Son dönemlerde yapacağınız gezilerde gelin ve damatları da yine burada görebilirsiniz. Yeni evlenecek çiftler için muhteşem manzarası ile düğün albümlerinin oluşturulduğu bu mekâna giderken bile birçok farklı doğal güzelliğin içinde seyahat edeceksiniz.

Arhavi Mençuna Şelalesi 2

Arhavi Mençuna Şelalesi Nerededir?

Arhavi Mençuna Şelalesi Artivin’in Arhavi İlçesine bağlı ortacalar mevkiinde bulunmaktadır. İlçenin merkezine varmadan Karadeniz tarafında kalan bu alana gitmek için toplu taşıma araçları bulunmamaktır. Büyük bir çoğunluğunun yaptığı ziyaretlerde özel araçlar ile gidilmekte ve yolun belirli bir kısmı ise yaya olarak tamamlanmaktadır. Bu sebeple yapacağınız bu geziler için özel araçla gelmenizi tavsiye ederiz.

Arhavi Mençuna Şelalesine Nasıl Gidilir?

Arhavi Mençune Şelalesine gidişlerde iki farklı yön tarifi yapabiliriz. Karadeniz Sahil yolundan gidilmesi durumunda Rize üzerinden Arhavi ilçesi yönüne gidilip ilçe merkezine varmadan Ortaca mevkiinden tabelaları takip edebilirsiniz. Ancak doğu tarafından gelenler için Artvin Merkezden Arhavi ilçesi içinden geçilerek bu eşsiz doğal güzellikteki şelaleyi ziyaret edebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
yaylalar-koyu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir