Gölalan Şelalesi
 1. Anasayfa
 2. Samsun

Gölalan Şelalesi

0

Muhteşem gezinti alanları ile ünlü olan Karadeniz’in en turistik mekanlarına sahiplik eden Samsun ilinde Gölalan Şelalesi her mevsim ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Doğal güzelliğin yanı sıra birçok medeniyetin buluşma yeri olarak bilinen Orta Karadeniz’in hırçın şehrinde unutulmaz vakitler geçireceksiniz. Yörenin kendisine özgü yemek lezzetlerini tatmak için bundan iyi fırsat bulamazsınız.

Gölalan Şelalesi şehrin 18 kilometre uzağında yer alan muhteşem bir tabiat oluşumu ile sizlere beklemektedir. Akçay üzerinden gelen Mert ırmağı ile harika bir doğa gezisi yapacağınız alanlardaki yeşillikler sizlere unutulmaz anlar yaşatacaktır. Gölalan Köyünden başlayan doğa yürüyüşlerine müthiş bir final yapılması ile ünlü olan şelalenin harika görüntüsü ve sizi adeta dinlendirecektir.

Dere boyunca yapacağınız doğa yürüyüşlerinde doğanın güzellikleri içinde farklı şelalelere de rastlayabilirsiniz. Her türlü güzelliğin bir arada bulunduğu bu muhteşem gezintiler esnasında vadinin etrafını çeviren Sarp kayalıklar da özellikle dikkatinizi çekecektir. Yaz aylarında büyük ziyaretçilerin yer aldığı bu harika mekan Turizm açısından gözde mekanlar arasında yer almaktadır.

Gölalan Şelalesi Nerede?

İsmini yakın olduğu köyden alan ve yaklaşık 5 metre yüksekten düşen şelale Samsun ilinin Gölalan Köyünde yer almaktadır.

Gölalan Şelalesi 2

Gölalan Şelalesine Nasıl Gidilir?

Özel araçlarınızla yapacağınız sürüşlerde yaklaşık 40 dakika içinde bu alana ulaşabilirsiniz. Canik ilçesinin sınırlarında yer alan Gölalan köyüne Samsun-Asarcık yolu istikametinden gidilmektedir. Harika manzara ve yeşillikler içinde yapacağınız seyahatler sonucunda köyün merkezine tabelalar sayesinde rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Şelaleye gitmek için dere boyunca yürümeniz gerekiyor. Araçlarınızı park ettiğiniz alandan yaklaşık 10 dakikalık bir yürüme mesafesi sonrası doğal güzelliğin tam ortasında kendinizi bulacaksınız.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
Galler Düzü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir