Otingo Kaplıcası
 1. Anasayfa
 2. Artvin

Otingo Kaplıcası

0

Konu Başlıkları

Karadeniz denilince akla gelen yaylalar, yaylalardaki soğuk sular gelebilir. Fakat birde Karadeniz’e özgün kendi hamurunda yoğrulmuş olan yaklaşık 300 yıldır şifa dağıtan kaplıcalarını hiç duydunuz mu? Otingo Kaplıcası yerli yabancı turistlerin hemen hemen her gün ziyaret ettikleri kaplıcalar arasında yer almaktadır. Bölge içinde yer alan muhteşem manzara ve temiz hava ile bol oksijenin yanında birde romatizma ve halsizlik için iyi geldiği söylenen kaplıcasını denemelisiniz.

 

Geziye veya şifa bulmaya gelenler için konaklama alanları mevcut. Özel tesislerde her türlü hizmeti bulabilirsiniz. Oteller ve sosyal tesislerden yararlanabilirsiniz. Kaplıcaya ulaşım için yapılan yol muhteşem bir görünüme sahip. Ağaçların arasından geçerken kendinizi doğaya bırakıyorsunuz adeta. Bu bölgede yapacağınız planlarınıza muhakkak Otingo kaplıcasını da eklemeyi unutmayın. Kaplıcanın orman yolunda ilerlerken yeşilliğin tadına varacaksınız.

Otingo Kaplıcası Nerdedir?

Artivin’in Borçka ilçesi sınırları içinde yer alan Otingo Kaplıcası, ilçenin yaklaşık olarak 8 kilometre batısında yer almaktadır. Tarihsel geçmişe sahip olan Artvin gezilerinde mutlaka uğranılması gereken, yıllardır şifa verdiği bilinen bu güzelliği görmekte fayda var.

Otingo Kaplıcasına Nasıl Gidilir?

Kaplıcaya gitmek için Borçka ilçesinin batısında yer alan yoldan yaklaşık 8 kilometre yol var. Orman yolu içinde bulunan bu muhteşem manzaralı yol sonunda Otingo sosyal tesislerine ve burada bulunan otele varış yapabilirsiniz. Her türlü imkan tesislerde bulunuyor. Ailenizle unutulmaz vakitler geçireceğiniz ve muhteşem doğası ile sizleri çok mutlu edebilecek bu yeri gezmeyi unutmayın.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
ciseli-selalesi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir