Baca Mağarası

Baca Mağarası
PAYLAŞ

Marmaris’in en ünlü mağarası olan Baca Mağarası başta su altı fotoğrafçıları olmak üzere amatör veya profesyonel dalgıçlar için de bir cazibe noktasıdır.

Baca Mağarası’nı Tanıyalım

Baca Mağarası Marmaris’te yer alan bir mağaradır. 5 metreden 50 metreye kadar dalış yapılan bir yerdir. Profesyonel dalış yapanların ve su altı fotoğrafçılarının ilgisini çeken Baca Mağarası’nda sizleri muhteşem su altı manzaraları bekliyor.

Baca Mağarası, şayet dalış yapmak istiyor veya profesyonel dalış yapıyorsanız; su altı manzaralarına ilgiliyseniz, tatilinizi yaparken bir yandan doğanın ve su altı dünyasının zenginliklerini görmek istiyorsanız sizin için biçilmiş kaftan diyebiliriz. Son yıllarda Marmaris ilçesinin en çok tercih edilen tatil yerlerinden birisi haline gelen mağara keyifli ve eğlenceli zaman geçirmeyi vaat ediyor.

Baca Mağarası

Baca Mağarası Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Marmaris Turunç’ta bulunan Baca Mağarası’na gitmek oldukça kolay. Turunç, Bozburun Yarımadası’nın yer alıyor. Yılın yaklaşık olarak 7 ayı denize girilen bu muhteşem doğa harikası yer Marmaris’e sadece 20 km mesafede bulunuyor. İçmeler’e gidecek ve İçmeler’in bitiminde Turunç tabelası ile karşılaşacaksınız.

Turunç’a ulaştıktan sonra Baca Mağarası’na kolayca ulaşabilirsiniz. Zaten bölge dalgıç ve su altı fotoğrafçılarını ağırladığı için mağarayı bulmanız çok kolay olacaktır.

Turunç’ta Ne Yenir?

Mağara Turunç’ta bulunduğu için Turunç’un meşhur lokantasını tanıtmakta fayda var. Bondjuk Restaurant işletmecisi Umut Usta sizlere harika deniz ürünleri, pizza ve salatalar sunacaktır. Burada keyifli bir yemek yiyerek Baca Mağarası’ndaki yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.

Turunç’ta Kalacak Yerler

Tatilinize farklılık katmak ve tatiliniz boyunca hem denize girmek, hem doğa ile kucaklaşmak, hem de dalış yapmak ve su altı dünyasını keşfetmek istiyorsanız Turunç Otelleri veya pansiyonlarını araştırmaya başlasanız iyi olur.

Turunç, Marmaris tatilinize renk katacak bir yer; gitmişken mutlaka Baca Mağarası’na uğramalı ve dalış yapmalısınız. Profesyonel dalgıçlar Baca Mağarası’na sık sık uğruyor ancak mağarada amatör olanlar için de dalış yapmaya yardımcı olacak pek çok kişi ve ekipman bulunuyor.

Kısaca tatilinizi monotonluktan çıkarıp doğayla kucaklaşmak istiyorsanız Marmaris’ten ayrılmadan önce mutlaka Baca Mağarası’na uğramanızı tavsiye ederiz.


PAYLAŞ


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR