Bakir Güzellik, Datça
 1. Anasayfa
 2. Datça

Bakir Güzellik, Datça

0

Türkiye de Ege de yer alan pek çok tatil rotası oldukça önemli fakat bakir güzelliği ile Datça bu önemli adresler arasında şüphesiz en önemli bölgelerden biri olma özelliği taşıyor. Zira bölge de yer alan onlarca tarihi eser ve koya ek olarak doğal olanaklar ve güzellikler de tatilci için inanılması güç bir tatil deneyimi olma özelliği taşıyor. Muğla’nın 13 ilçesinden biri olan Datça genellikle kalabalıktan hoşlanmayan tatilcilerin akın ettiği bir adres olsa da son yıllarda oluşan yoğun kalabalık günden güne Datça’yı da kalabalık tatil rotaları arasına sokmayı başarmıştır.

Karşıda yer alan Yunan adası Simi ile çok küçük bir uzaklığa sahip olan bu özel bölge karşı ada ile arasında her gün ortaya çıkan günü birlik ziyaret olanakları ile üst düzeye ulaşmaktadır. Hem Türk tarafının hem de Yunan tarafının sıkça bölgeyi ziyaret etmesi iki yakayı birbiri ile içli dışlı bir konuma taşımıştır. Datça üzerinde yer alan 9 kasabanın son derece aktif olduğu turizm adresleri arasında yer almaktadır. Bu adreslere gezilecek bölgeleri başlığı altında göz atacağız.

Datça Gezilecek Yerler

Datça kesinlikle geniş zamanı olanlar için ideal bir lokasyon. Çünkü içinde pek çok antik eseri bulunduran lokasyonda dilediğiniz gibi acele etmeden gezi yapabilmeniz minimum 10 gün isteyen bir aktivite olacaktır. Bu nedenle uzun bir tatil planı yapmak ve bu plan doğrultusunda hareket etmek sizin için çok faydalı olacaktır.

Antik Kentler

Bu başlık altında pek çok antik kenti birlikte anlatmak doğru olacaktır. Fakat bu antik kentler arasında Knidos antik kentine özel bir parantez açmak büyük önem taşıyor. Geçmişte yaşadığı yağma ve talan kazılarına karşın hala varlığını sürdüren önemli eserler arasında yer alan antik kent sahip olduğu amfitiyatro ve pek çok eserle günümüzde de ziyaretçilerini bekleyen önemli adreslerden biri olma özelliği taşıyor. Büyük menderes vadisi üzerinde yer alan Knidos antik şehri içinde yer alan önemli bölgelere bakmadan önce listenize almanız gereken birkaç önemli adres ise Dalaman çayı, Honaz dağı, ve Babadağ olarak sıralanabilir.

Bakir Güzellik, Datça 4

Datça Aktur

Datça da yer alan en önemli tesislerden biri olan Aktur görme ihtimaliniz olacak en önemli adreslerin başında yer alıyor. Bu nedenle Aktur da geçireceğiniz zamanın eşsiz olacağını söylememiz yanlış olmayacaktır. Bölge de mavi bayraklı plajlar arasında yer alan bölge de herkes için uygun ve ideal tatil olanağı mevcut bu olanaklar arasında ise öne çıkan en önemli ayrıcalık bölge de her bütçeye uygun tatil rotasının olması.

Datça Ulaşım

Datça Türkiye’nin lider turizm rotalarından biri olmaya aday önemli tesisler arasında yer almaktadır. Bu nedenle tesisin ayrıntılı ulaşım olanakları ister hava yolu ile isterse de kara yolu ile olsun her noktadan erişilebilir durumdadır. Datça’ya ulaşmak için öncelikli olarak Muğla da yer alan havalimanlarını kullanmanız gerekmektedir. Ayrıca komşu şehirlerde yer alan hava limanları da sizin için iyi bir alternatif olacaktır. Fakat bölgeye kara yolu ile gelecekler için hangi yolu ve adresi kullandığınız önem göstermeksizin dilediğinin şehirden kara yolu ile ulaşmanız mümkün olmaktadır.

Datça Restoranlar

Datça da 1979 yılından bu yana hizmet veren en önemli işletmelerden biri de hiç şüphesiz;

Küçük Ev Restoran

Hem restoran hem de eğlence sektörünü içine alan işletme de gün içinde restoran olan dekor ve konuklar akşam saatlerinde eğlence ve restoran düşüncesi ile işletmeyi tercih ediyor. Başlıca olarak deniz ürünlerinin servis edildiği işletme de en önemli detayların başında alkollü bir mekan olsa da ailelerin de katılacağı bölümü içinde barındırması oluyor. Sahip olduğu balkon ve teras ile müşterileri için son derece özel bir akşam sunan işletme son derece başarılı bir hizmet anlayışına sahip.

İşletmeyi değerlendiren konukların %90 oranında memnun olduğu işletme için genel yorumların hizmet ve fiyat orantısının birbirini karşıladığı yönünde olmakta. Bu yönü ile bakıldığında Datça da ideal işletmeyi arıyorsanız tercihiniz kesinlikle Küçük ev restorandan yana olmalıdır.

Datça Bölgesinde Yer Alan Oteller

Datça da yer alan ve olağan üstü denizi gören önemli tesislerden söz etmek mümkün. Fakat içlerinde bazı tesisler için oldukça önemli ayrıcalıkları sunduklarını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Uslu Hotel Royal Yatchting

Bölge de yer alan en özel işletmelerden biri olma özelliği taşıyor. Misafirleri için son derece huzurlu ve kaliteli bir konaklama olanağı sunan tesis bu yönü ile bakıldığı zaman son derece özel adresler arasında yer alıyor. Tesis modern mimari ile inşa edilen ve beyaz ile mavi renklerinin bir arada bulunduğu özel işletmelerden biri olma özelliği sunuyor. Toplam 57 odası bulunan işletme için konfor ve zarafetten ödün vermediğini söylemek yanlış olmayacaktır.

İçinde bulunduğumuz çağın tüm ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde dizayn edilen işletme bu yönü ile bakıldığı zaman son derece kullanışlı bir tesise dönüşüyor. Otel üzerinde kurulu olduğu arazinin tamamen yüksek hızda interneti kapsadığı özel işletmelerden biri olma özelliği taşıyor. Tesis de açık ve yüzme havuzu yanı sıra aqua park da sunulan hizmetler arasında yer alıyor. Açık yüzme havuzuna ek olarak sunulan güneşleme teraslarında güneşin enerji veren ışığı ile banyo yapmanız mümkün olacak.

Bakir Güzellik, Datça 5

Tesis misafirlerine Şnorkelle dalış olanağı yanı sıra Rüzgar sörfü gibi olağan üstü etkinliklere katılma ayrıcalığı sunuyor. Tesis mutfağından söz etmek gerekirse ülkemizde başarı kazanmış çok önemli şeflerin bölge de hizmet verdiğini söylememiz yeterli olacaktır. Zira başta Anadolu mutfağının eşsiz tatları yanı sıra Akdeniz ve Avrupa mutfağının tatları da bu işletme de son derece başarılı bir şekilde sunulmakta.

Datça Bölgesinde Yer Alan Festival ve Sosyal Etkinlikler

Datça bölge de medeniyetin izlerini taşıyan en önemli bölgeler arasında yer alıyor. Tarihin içinde kutlanan ve unutulan pek çok festivale ev sahipliği yapıyor. Bölge de yer alan son derece önemli festivallerden biri olan;

Badem Çiçeği Festivali

Bölge de her yıl düzenlenmeye devam eden önemli festivaller arasında yer alıyor. Baharın habercisi olarak kabul edilen badem çiçeklerinin açması ile tatilcileri Datça’ya davet eden organizasyon kapsamında pek çok önemli etkinlik düzenleniyor. İlk baharın gelmesi ile birlikte Datça beldesinde açan badem çiçeklerinin bölge de her alanda ışıl ışıl rengarenk bir görüntü oluşturması eşsiz kareler çekebileceğiniz kartpostallık görüntüleri ortaya çıkartacaktır. Bembeyaz görüntüsü ile değim yerindeyse kar yağmış havası sunan belde oldukça hareketli anlar yaşamaktadır.

Bakir Güzellik, Datça 6

Etkinlik 16-18 Şubat arasında başlıyor. 3 Gün süren festival kapsamında keyifli vakit geçirmenizi sağlayan konserler yanı sıra yörenin sahip olduğu kültüre tanıklık etmeniz için her yerde yöresel yemekler ve hediyelik eşyalar sizlere sunuluyor. Datça merkezde yer alan festival alanında bir de panayır yeri ortaya çıkıyor. En güzel badem çiçeği fotoğrafının belirlenmesi için bir de yarışma düzenlenen festival kapsamında Knidos ve Eski Datça bölgelerine yürüyüş turları ve en özel şarapların tadımı için özel etkinlikler festival takvimine ekleniyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
bodrum-gumbet-resimleri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir