Bodrum Bardakçı Koyu
 1. Anasayfa
 2. Bodrum

Bodrum Bardakçı Koyu

0

Bodrum Bardakçı Koyu muhteşem bir tatil merkezi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bodrum, özellikle yaz aylarında yapacağınız tatil planları için tercih edilmesi gereken en önemli yerlerin başında gelir. Turizm anlamında oldukça gelişmiştir. Bu alanda ciddi yatırımlar yapılmış, ziyaretçilerini memnun etmek için sayısız olanak sunan önemli bir turizm şehridir. Muğla’nın bir ilçesi olan Bodrum’da pek çok semt, mahalle, köy bulunur. Aynı zamanda coğrafi açıdan da oldukça zengindir. Yüzlerce ada, koy, burun Bodrum’da bulunur. Bu coğrafi mekanların bazıları oldukça ünlüdür. Bunlardan biri de Bodrum Bardakçı Koyu’dur.

Bardakçı Koyu harika bir doğal güzelliğe sahiptir. Güzel ülkemizin dört bir köşesinde kendine has güzellikleri vardır. Ancak burası bir başkadır. Özellikle Bodrum Kalesi’nden bakıldığında bu güzellik oldukça net bir şekilde görülebilir. Pek çok kişinin görüşüne göre Bodrum’da kalınacak en güzel yerlerden biridir. Bardakçı Koyu, Artur Gemi Yatağı’nın yanında yer alır. Ancak uyarmakta fayda var; buraya kendi arabanızla gelmeniz size bir takım zorluklar yaşatabilir. Çünkü yolları, şehir arabaları için çok uygun sayılmaz. Yine de isterseniz dikkatli bir şekilde kendi aracınızla koya ulaşmanız mümkündür.

Bodrum Bardakçı Koyu

Bardakçı Koyu’nun diğer bilinen adı da Zeki Müren Koyu’dur. Bunun da oldukça ilginç bir hikayesi vardır. Zamanında Zeki Müren sürekli buraya gelir, hem sanatını icra eder, hem de tatilini yaparmış. Zeki Müren’i görmek isteyenler de buraya bu yüzden akın ederlermiş. Sırf onunla fotoğraf çekinmek, onu görmek için binlerce kişinin buraya geldiği söylenir. Bu yüzden diğer adı da Zeki Müren Koyu olarak kalmıştır.

Bodrum Bardakçı Koyu

Bodrum Bardakçı Koyu’na geldiğinizde, ya da Bodrum Kalesi’nden koy manzarasına baktığınızda ister istemez şu cümleyi içinizden geçirirsiniz; buradan hiç gitmesem, keşke hep burada yaşasam. O kadar iyi bir doğal güzelliğe sahiptir. Bu yazıyı okuduktan sonra Bardakçı Koyu nerede diye araştırma yapmaya başlamanızı tavsiye ederim. Çünkü gittiğinizde asla pişman olmayacaksınız. Bardakçı Koyu sadece doğal güzellikleri ve manzarasıyla ünlü değildir. Aynı zamanda bir de halk plajına sahiptir. Bardakçı Koyu halk plajı yaz aylarında Bodrum’da bulunan herkese hizmet veren bir plajdır. Emin olduğum bir şey var, o da şu ki; bu yazıyı okuyup, koyu ziyaret edenlerin birçoğu Bodrum Bardakçı koyu satılık yazlık aramaya başlayacaklardır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir