Bacardi Koyu Kargıcak
 1. Anasayfa
 2. Dalyan

Bacardi Koyu Kargıcak

0

Bacardi Koyu Kargıcak sadece insanlar için değil hayvanlar içinde önemli bir durak olma özelliği taşıyor. Caretta caretta kaplumbağaları için doğal bir üreme alanı olan Bacardi koyu temizliği ve güvenliği ile kaplumbağalar için de huzur vaat eden bir bölge. Dünya üzerinde doğallığı bozulmayan iki önemli plajdan biri olma özelliği taşıyan plaj, bir tarafında tatlı su deltaları bir tarafında Akdeniz ve Ege ile dünyanın tatil başkentleri arasında doğallığını koruyan ender önemli bölgeler arasında yer alıyor. Dağların denize dikey bir biçimde uzanması, bölgenin olabildiğince az rüzgar almasını sağlıyor. Bu durum ise bölgeye son derece dingin bir deniz olarak deri dönmekte. Denizin kristal kadar berrak olduğu Bacardi koyunun son derece sığ bir yapıya sahip olduğunu söyleyebiliriz. Plajda yürümeye başladığınız an farkı hissediyorsunuz.

Bacardi Koyu Kargıcak 4

Antik çağlarda Kaunos medeniyeti için doğal bir liman olma özelliği taşıyor. Bölge de yer alan antik yazılarda ise bölgenin bir gümrük gibi çalıştığını anlamak mümkün. Zira bölgeye köle ve tuzlu balık sevkiyatları yapılıyormuş. Denizin son derece durgun bir yapıya sahip olmasına karışın kumla oynadığı oyun bir dansı andırıyor. Bu nedenle bölgeyi ziyaret edenlerin en çok görüntü aldıkları alanların başında bu olayın geldiğini söyleyebiliriz. Çok geniş bir plaja sahip olan Bacardi koyu aynı zamanda tekneler içinde doğal bir sığınma olanağı sunuyor. En şiddetli ve fırtınalı havalarda dahi bölgenin sakin kalması neredeyse yük gemilerinin dahi bölgeye yönlenmesine neden olacak kadar kıskandırıcı ve sakin.

Bacardi Koyu Gezilecek Yerler

Bölge de gezmek için pek çok yakın adres bulunuyor ama bu adresler arasında öne çıkan başlıca nokta;

Sülüngür Gölü

Bölgeye gelmek için pek çok önemli dönem var. Fakat en güzel olduğu dönem şüphesiz Nisan ve Ekim ayları arasında. Sülüngür gölü Köyceğiz ve Dalyan deltası arasında yer alıyor. Çam ormanları ve doğa yürüyüşleri gerçekten eşsiz vakit geçirmeniz için olanak sağlayacak. Ayrıca gölde çipura ve levrek yetiştiriciliği de yapılmakta. Bu nedenle balık tutmak ve konaklamak için olanak sağlanmıyor. Sadece göl de yüzmenize olanak sağlanmakta.

Bacardi Koyu Kargıcak 5

Kargıcak

Kara Salih ya da kargıcak olarak bilinen Bacardi koyunun bir bölümü olarak değerlendirmek doğru olmaz. Çok yakın olsalar dahi farklı bölgelerde olduğunu söyleyebiliriz. Koyun en büyük özelliği hiçbir şekilde medeniyete açık olmaması. Yani burada satış yapan seyyar satıcılar ya da bir işletme bulunmuyor. Koy tamamen kendi olanakları ile yüzmek isteyenlerin kontrolünde. Bu nedenle bölgeye gelirken şemsiye, havlu yiyecek ve içecek getirmeyi unutmayın.

Bacardi Koyu Ulaşım

Bölgeye ulaşmak için iki farklı yöntem bulunuyor. Bu yöntemlerden biri Dalyan’dan kalkan bölgeyi koy koy gezen tekneler olurken bu tekne yolculuklarına özel bir parantez açmak gerekiyor. Zira bölge de yer alan tüm önemli koylara uğrayan bu özel yolculuk tam manası ile bir görsel şölen sunuyor. İztuzu plajında sazlıklardan geçen tekne Bacardi de ise berrak deniz içinde ilerliyor.

Kargıcak Koyu’na gitmek isteyenlerin takip edebileceği farklı rotalar bulunmaktadır. Bunlardan biri kargıcak koyu antalya rotası oluyor. Antalya’dan Kaş istikametine devam edilerek buradan Fethiye ve Ortaca güzergahlarının takip edilmesinin ardından Kargıcak Koyu’na ulaşmak mümkün oluyor. Daha sık tercih edilen kargıcak koyu bodrum rotasında yine Bodrum Muğla ve Ortaca güzergahı üzerinden bölgeye ulaşmak mümkün oluyor. Eğer kargıcak koyu izmir üzerinden gelinecekse bu durumda Aydın Muğla yolu takip edilebilir. Ya da Söke ve Milas üzerinden Muğla yolu takip edilerek de bölgeye ulaşmak mümkün olabilir. Bölge aşı koyu da bulunmaktadır. Yine aynı bölgede yer alan ancak Köyceğiz’e bağlı olan ekincik koyu da denizin ve doğanın en güzel haliyle bulunduğu yerlerden biridir.

Bölgesinde Yer Alan Oteller

Bölgeye bitişik konaklama olanağı sevindirici bir şekilde bulunmuyor. Çünkü bu eşsiz doğanın korunması için oldukça büyük öneme sahip olan insanların 24 saatin belirli bölümlerinde uzak kalması gerekliliği ve işletmelerin etrafı inşaat sebebi ile tahrip etmesine karşın bölgeden biraz uzakta kalan oldukça önemli tesislerin altını çizmek mümkün. Bu tesislerden en önemlisi ise;

Hotel Dönmez

Muğla ve muhteşem doğası ile Dalyan ve Bacardi koyu güneşini birleştiren önemli tesisler arasında yer alıyor. Tesisi bu kadar önemli yapan özelliklerden biri hiç şüphesiz sakin ve sessiz bir bölge de yer alması daha çok orta yaş tatilcilerin bölgeyi tercih etmesini sağlıyor. Fakat sunduğu olanaklar ile oldukça geniş bir aktivite aralığını söylemek mümkün. Tesisin başlıca özelliklerinden söz etmeden önce işletme de görev alanların akıcı bir şekilde yabancı dil konuştuklarını söyleyebiliriz.

Otelde yer alan genel özelliklere kısaca göz attığımızda ise otelin her noktasından kolay bir şekilde ulaşılan yüzme havuzları oldukça beğeni topluyor. Olimpik ölçülerde iki yüzme havuzu bulunan işletme de ayrıca çocuklar için de özel bir havuz bulunuyor. Bu yönü ile bakıldığı zaman çocukların da eğlenmesi için iyi bir adres olduğunu söyleyebiliriz. İşletme de çocuklara verilen bir başka önem ise ailelerinden ayrıca tatil yapabilmeleri için yapılan animatör şovları ve gurup halinde hareket etme ayrıcalığı olmakta. Bu sayede aileler eğlenirken çocuklarında sıkılmadan yaşıtları ile vakit geçirmelerine olanak sağlanmış oluyor.

Bacardi Koyu Kargıcak 6

Koy için oldukça avantajlı olan otel, gün içinde özel tekne turları düzenliyor. Bu sayede turistlerin hem işletme içinde zaman geçirmesi mümkün olurken hem de tekne turları ile başta Bacardi turları olmak üzere çevredeki koyları gezmesi mümkün olmakta. Bu geziler sırasında ise öne çıkan en önemli ayrıcalık hiç şüphesiz dalış olanakları ve yüzme faaliyetleri olacak. Zira belirlenen noktalarda tekne duruyor ve yüzmek isteyenler yüzerken dalman isteyenler de özel eğitmenler eşliğinde dalıyor. Bölge de bulunan pek çok aktivite için uygun durak sayılabilecek otelden ayrıca rafting yapmak isteyenlere de özel rafting servisi sağlanıyor. Dilerseniz bisiklet kiralayarak ayrılabileceğiniz işletmeden dilerseniz servis ile ayrılmanız da mümkün.

Son olarak işletmenin mutfağına değinmek doğru olacaktır. Çünkü işletme de son derece özel hazırlanan yemekler açık büfe olarak üç öğün ve ara öğünler halinde konuklara sunuluyor. A la carte restoran yanı sıra Türk ve Avrupa mutfağının seçkin üyelerinin yer aldığı olağan üstü lezzetleri tatmak isterseniz işletmenin her şey dahil fiyatlarından ya da her şey dahil fiyatlara denk gelecek bir yarım pansiyon konaklama paketini satın almanız gerekiyor.

Bacardi Kargıcık Koyu Özeti

Yeni yılda iyi bir tatil ve bol bol anı biriktirmek istiyorsanız bölgenin eşsiz olanaklarını değerlendirmeniz gerektiğinin altını çizmek son derece öneme sahip. Zira bölge hem doğal koruma alanları arasında yer alırken hem de insan faktörünün içinde yer aldığı oldukça eşsiz bir yapıya sahip. Bölge halkının turizme ve tatile verdiği önem de dikkate alındığında iyi bir tatil için oldukça geniş olanakların sunulması mümkün oluyor. Bu yönü ile bakıldığı zaman tatil planlarınızın içine bölgeyi dahil etmeniz aynı zamanda onlarca farklı aktiviteye katılırken bir o kadar da farklı bölgeyi tanımanızı sağlayacak.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
Turunç Halk Plajı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir